SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lekarz sportowy Kraków - problem ze skokami wagi

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3294

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez ojan z działu Po 35 roku życia.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 35 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6133
Witam, szukam pilnie namiarów na lekarza sportowego względnie innego lekarza - dietetyka, który pomoże w problemie zlikwidowania apetytu na słodycze w godzinach wieczornych. Jestem pod "opieką" dietetyka, ale to za przeproszeniem g daje. Do diety się stosuję, podobnie do treningów. I co z tego?
Rady w stylu "ogranicz spożycie cukrów", "nie jedz słodkiego", itd ani nie skutkują, ani nie pomagają w niczym. Albo dietetyk nie ma pojęcia o swoim zajęciu, a powinien lub na forum / potreningu powinien być dostęp do lekarza / lekarza sportowego.
Proszę o namiary w ww temacie, najlepiej, gdy dotyczą sprawdzonego kontaktu.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627371
Może poproś moderatorów o przeniesienie tego wątku do Działu Odchudzanie i Odżywianie? Tam masz większa szansę na odzew w temacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130869
Nie oszukuj siebie i innych!
Robisz to samo co ludzie, którzy doprowadzili się do otyłości olbrzymiej (do wagi bliskiej 300kg).
Mijały miesiące zanim zrozumieli, że muszą jeść mniej!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 35 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6133
ojan
Nie oszukuj siebie i innych!
Robisz to samo co ludzie, którzy doprowadzili się do otyłości olbrzymiej (do wagi bliskiej 300kg).
Mijały miesiące zanim zrozumieli, że muszą jeść mniej!


Proszę? Korzystam z planów dietetyka z potreningu.pl - jażeli już ktoś tu oszukuje, to nie ja, ale dietetyk. Prawidłowa dieta powinna być chyba tak skomponowana, żebym przy jej stosowaniu nie miał absolutnie napadów "wilczego głodu" na słodycze. Nie mówię tu o pojedyńczych zachciankach, takie można mieć i pewnie nic złego się nie stanie, gdy od czasu do czasu "na mieście" wśród znajomych zjem coś spoza diety. Więc proszę nie wmawiaj mi, że ja siebie oszukuję itd. Albo niecelnie napisałęś swój post, albo ja go źle zrozumiałem.
ps
Od chyba roku stoję z wagą w miejscu - 80 kg i nic. Zaznaczę, że cały czas jestem na diecie redukcyjnej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130869
Na każdej diecie redukcyjnej będziesz miał uczucie głodu! (Zależy to też od wielkości deficytu.
Waga stoi bo jednak jesz zbyt wiele (otyli też nie potrafili tego zrozumieć!).
Mam też pewne doświadczenie w redukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Niestety tutaj żaden dietetyk nie pomoże za Ciebie. Być może bardziej psycholog. Sugeruję skonsultować to ze swoim dietetykiem. Redukowanie cały czas, przez rok nie jest dobrym pomysłem.
2

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 35 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6133
domer
Niestety tutaj żaden dietetyk nie pomoże za Ciebie. Być może bardziej psycholog. Sugeruję skonsultować to ze swoim dietetykiem. Redukowanie cały czas, przez rok nie jest dobrym pomysłem.


takich macie dietetyków, przypomnę że firmuje je sfd.plk poprzez podlinkowanie do potreningu.pl na swojej stronie. Z tym psychologiem daruj sobie, chyba że chcesz mnie sprowokować do równie dennej wypowiedzi, ale to ci się nie uda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Tom napady głodu na słodkie to normalna rzecz i trzeba samemu z tym walczyć.
Kulturyści na redukcji zapijają to np colą zero lub jakimiś dodatkami 0 kalorii.

Jakby to było takie łatwe ,każdy by wyglądał jak zawodnik ,min męskiej sylwetki.
A jak się rozejrzysz na dowolnej plaży -tak nie jest.

Nie sądzę ,że jakiś lekarz Ci w tym może pomóc.

Najlepiej skonsultować się z twoim aktualnym dietetykiem i zastanowić się w którym kierunku teraz dąrzyć,może zrobić jakiś zwrot w kierunku czystej masy i zwiększyć kaloryczność ?

Bo to pozwala zmniejszyć głod na słodkie.




Zmieniony przez - masti w dniu 2017-08-18 11:02:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Z autopsji wiem, że takowe napady zdarzają się przy niedoborach np. wapnia, selenu, czy witaminy D.
Dobrze byłoby zrobić w tym kierunku podstawowe badania, być może odpowiedz się w wynikach wyklaruje.
Warto też przyjrzeć się diecie, bywa, że i kalorii jest za mało.

Zgłaszałeś problem dietetykowi?
4

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Tego typu napady kompulsywnego jedzenia to nie tylko problem od strony dietetycznej, ale często również psychicznej. Jeżeli pisałeś do dietetyka i stwierdził on, że od strony żywieniowej jest wszystko ok, to trzeba szukać innej drogi rozwiązania tego problemu.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Udko z kurczaka - kalkulator potreningu

Następny temat

Spalacze jak bardzo pomagają

WHEY premium