SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Lejkowata klatka piersiowa

Wysłana -
Siemanko wszystkim :)

Mam problem z klatką piersiową, wada opisana w temacie. Mam 19 lat, 180 cm. wzrostu, waga 73 kg. W końcu postanowiłem coś z tym zrobić, ponieważ jest to dla mnie przede wszystkim, bardzo dużo obciążenie psychiczne :/ Wstyd się gdziekolwiek pokazać. Ale problem jest nie tylko wizualny, ponieważ miewam także kłucia w sercu i płucach, zakładam, że spowodowane właśnie tą wadą. Czy mam jeszcze szanse na normalny wygląd? Lubię ćwiczyć, ale przez to chyba zrezygnuję z karnetu na siłownię :/ Przeczytałem już wiele tematów zarówno na tym forum jak i na innych, ale potrzebuję indywidualnego wsparcia. I czy jest szansa usunąć tę wadę w jakimś stopniu. Na zdjęciu 1, 2 oraz 3 klatka po maks. nabraniu powietrza, na 4 w stanie spoczynku. Z góry przepraszam za fotki, ale robione przy słabym świetle no i tosterem. Może tego tak bardzo nie widać, ale wada jest jednak średnia :/

PS. Postanowiłem założyć wątek na tym forum, ponieważ na pectus.pl za cholerę nie mogłem się zarejestrować.

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Też to mam. Powinieneś wiedzieć, że usunąć można tylko operacyjnie (łamią ci żebra i składają poprawnie). Ćwiczenia na nią nie pomogą ale nie rezygnuj z treningów. Lepiej być silnym gościem z lejkowatą klatą niż słabiakiem z lejkowatą klatą
Wysłana -
Jeśli chodzi o operację to zakładam, że na pewno zostają nie małe blizny. Czy można je w jakiś sposób później usunąć, np. laserowo? I jaki to jest koszt. Działasz coś w kierunku usunięcia tej wady?
Wysłana -
Mi ta wada jakoś szczególnie nie przeszkadza. Żeby tylko takie problemy mieli ludzie Nie myślałem poważniej o jej usunięciu operacyjnie i nie zamierzam.
Wysłana -
W moim przypadku jednak to widać :/ Najgorzej jest z żebrami, bardzo wystają. Gdyby nie one, klatkę jakoś dało by się przeżyć.
Wysłana -
Mam to samo w takim albo nawet jeszcze większym stopniu niż ty, tak jak kolega wyżej pisał w tym wieku usunąć można już tylko operacyjnie. Jak byłem młody to lekarze mówili że jak będę dużo pływał to samo się skoryguje ale nie wiem bo głupi byłem i nie pływałem ;( Mi to osobiście nie wadzi, co do ćwiczeń to jak nabierzesz masy to może trochę zakryje ale sam nie wiem...
Wysłana -
Z tego co wyczytałem ćwiczenia mogą bardziej uwidocznić tą wadę :/ Nabranie masy może i tak, ale musiałbym wtedy serio przytyć Też miałem określone ćwiczenia za młodu, ale jak widać "pomogły"... Najlepiej będzie jak pójdę o lekarza, dowiem się może czegoś o operacji itd.
Wysłana -
Witam. Ponawiam temat. Miałem lejkowatą klatkę piersiową (szewską). Zabieg został wykonany metodą Nussa. Pierwszy zabieg, czyli wprowadzenia chromowo-niklowych płytek miałem w wieku 16 lat, a drugi czyli ich wyjęcia w wieku 19 lat. Dodam jeszcze, że obecnie mam 24 lata. Po więcej informacji proszę pisać na email tomek14223@wp.pl . Odpiszę w przeciągu 1-2 dni, ponieważ systematycznie korzystam z email'a. Pozdrawiam
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź