SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lejkowata klatka piersiowa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8884

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siemanko wszystkim :)

Mam problem z klatką piersiową, wada opisana w temacie. Mam 19 lat, 180 cm. wzrostu, waga 73 kg. W końcu postanowiłem coś z tym zrobić, ponieważ jest to dla mnie przede wszystkim, bardzo dużo obciążenie psychiczne :/ Wstyd się gdziekolwiek pokazać. Ale problem jest nie tylko wizualny, ponieważ miewam także kłucia w sercu i płucach, zakładam, że spowodowane właśnie tą wadą. Czy mam jeszcze szanse na normalny wygląd? Lubię ćwiczyć, ale przez to chyba zrezygnuję z karnetu na siłownię :/ Przeczytałem już wiele tematów zarówno na tym forum jak i na innych, ale potrzebuję indywidualnego wsparcia. I czy jest szansa usunąć tę wadę w jakimś stopniu. Na zdjęciu 1, 2 oraz 3 klatka po maks. nabraniu powietrza, na 4 w stanie spoczynku. Z góry przepraszam za fotki, ale robione przy słabym świetle no i tosterem. Może tego tak bardzo nie widać, ale wada jest jednak średnia :/

PS. Postanowiłem założyć wątek na tym forum, ponieważ na pectus.pl za cholerę nie mogłem się zarejestrować.











Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 770 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24448
Też to mam. Powinieneś wiedzieć, że usunąć można tylko operacyjnie (łamią ci żebra i składają poprawnie). Ćwiczenia na nią nie pomogą ale nie rezygnuj z treningów. Lepiej być silnym gościem z lejkowatą klatą niż słabiakiem z lejkowatą klatą

Wiedza jest najlepszym anabolikiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli chodzi o operację to zakładam, że na pewno zostają nie małe blizny. Czy można je w jakiś sposób później usunąć, np. laserowo? I jaki to jest koszt. Działasz coś w kierunku usunięcia tej wady?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 770 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24448
Mi ta wada jakoś szczególnie nie przeszkadza. Żeby tylko takie problemy mieli ludzie Nie myślałem poważniej o jej usunięciu operacyjnie i nie zamierzam.

Wiedza jest najlepszym anabolikiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W moim przypadku jednak to widać :/ Najgorzej jest z żebrami, bardzo wystają. Gdyby nie one, klatkę jakoś dało by się przeżyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 855
Mam to samo w takim albo nawet jeszcze większym stopniu niż ty, tak jak kolega wyżej pisał w tym wieku usunąć można już tylko operacyjnie. Jak byłem młody to lekarze mówili że jak będę dużo pływał to samo się skoryguje ale nie wiem bo głupi byłem i nie pływałem ;( Mi to osobiście nie wadzi, co do ćwiczeń to jak nabierzesz masy to może trochę zakryje ale sam nie wiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tego co wyczytałem ćwiczenia mogą bardziej uwidocznić tą wadę :/ Nabranie masy może i tak, ale musiałbym wtedy serio przytyć Też miałem określone ćwiczenia za młodu, ale jak widać "pomogły"... Najlepiej będzie jak pójdę o lekarza, dowiem się może czegoś o operacji itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 176
Witam. Ponawiam temat. Miałem lejkowatą klatkę piersiową (szewską). Zabieg został wykonany metodą Nussa. Pierwszy zabieg, czyli wprowadzenia chromowo-niklowych płytek miałem w wieku 16 lat, a drugi czyli ich wyjęcia w wieku 19 lat. Dodam jeszcze, że obecnie mam 24 lata. Po więcej informacji proszę pisać na email [email protected] . Odpiszę w przeciągu 1-2 dni, ponieważ systematycznie korzystam z email'a. Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwne ruchy barkiem

Następny temat

Ćwiczenia a przepuklina rozworu przełykowego

WHEY premium