SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lejdi Bi redukcja (175 cm/ 68 kg)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 17143

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2774
Wiek : 25
Waga : 68,5
Wzrost : 175
Obwód w biuście(1) : 88
Obwód pod biustem : 72
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 73
Obwód na wysokości pępka : 79
Obwód bioder (3): 99
Obwód uda w najszerszym miejscu: 59
Obwód łydki : 39
W którym miejscu najszybciej tyjesz : wszędzie po trochu, ale chyba najbardziej nogi i pośladki
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch, piersi, twarz
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 3x w tyg trening siłowy plus 20 min kardio, dwa razy interwały w dni bez siłowni, 1x joga (to moj nowy plan, do tej pory, od ponad roku ok 4-5 razy w tygodniu kardio i różne zajęcia fitness)
Co lubisz jeść na śniadanie: platki z mlekiem, jajka
Co lubisz jeść na obiad : makaron, ryż z sosem i kurczakiem, zupy
Co jako przekąskę : serek, jogurt
Co jako deser : wszytsko co slodkie :)
Ograniczenia żywieniowe : nie mam
Stan zdrowia: w pełni zdrowia
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej : nie wiem czy można to nazwać preferencjami, ćwiczyć nie lubię ale robię to dla zdrowia i celów chudnięciowych :) mam karnet na siłownie na cały rok
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nie stosowałam
Stosowane wcześniej diety : chyba wszytstko co możliwe, ograniczenia kaloryczne, baiałkowa, Montigniaca, kapuściana, kopenhaska, jedzenie samej karkówki z pomidorami, garściowa


Witam serdecznie,
jak pewnie wiele z Was pół życia zmagam się z odchudzaniem, a efekty wciąż niezadowalające. Największą moją wagę zaliczyłam w wakacje 2011 ok 78 kg, jesienią 2011 zapisałam się na siłownię i bez specjalnej diety, ale tak zwanym zdrowym żywieniem i treningami głównie kardio do kwietnia 2012 udało mi się zejść do 71 kg. W maju wybrałam się do dietetyka ( chociaż po przeczytaniu kilku artykułów na SFD to raczej szarlatan), dostałam dietę 1200 kcal, trochę schudłam, później zastój, więc zmniejszył na 1000... i tak wytrwałam na niej z wieloma wpadkami do września br.,osiągnęłam 66,5 kg ostatecznie doprowadziła mnie do takiego pogorszenia samopoczucia głównie psychicznego, że zarzuciłam. Ponowne próby powrotu kończyły się porażką po max 3 dniach. Od tamego czasu, czyli jakieś dwa miesiące, przytyłam 2 kg, obecnie ważę 68,5 kg.

Ostatnio stwierdziłam, że nie tędy droga, już wcześniej wiedziałam, że diety typu 1000 kcal nie są dobrym rozwiązaniem, niestety myślałam, że ufam profesjonaliście. Postanowiłam, że sama dojdę do tego jak ułożyć dietę i ćwiczenia, tym bardziej, że finansowo te porady to duży wydatek, i trafiłam na to forum. Po przeczytaniu wielu artykułów wiem już na prawdę dużo. Jednak w kliku kwestiach nadal potrzebuję pomocy.

Moja zawartość tkanki tłuszczowej to ok 29-30 %
Cel jaki chcę osiągnąc to redukcja do ok 20 %

Wyliczyłam zapotrzebowanie na kalorie na 2300-2400 dziennie
dieta 1800
stosunek BWT 138/200/50

plan trenignowy:
pn trening silowy dla początkujących +- pilates
wt nic
sr trening silowy + 20 min kardio
czw intewały + joga
pt trening siłowy + 20 min kardio
sb nic
nd interwały

Nie ułożyłam jeszcze konkretnie planu posiłków, mam zamiar podzielić je na 6, z tym, że ostatni to tylko twaróg/odżywka na noc.

Moja prośba jest następująca: czy ktoś może mi podpowiedzieć czy idę dobrym tropem, czy moje zapotrzebowanie jest dobrze zaplanowane, czy treningi są ok. Jak już będę pewna, zacznę układać jadłospis.

Z góry dziękuję!
ps zdjęcia dodam później :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2774
Kochane Ladies! Na jakiś czas postanowiłam zawiesić prowadzenie dziennika. Nie chcę się tłumaczyć, ale w ostatnim czasie w moim życiu wydarzyło się trochę przykrości, część była bezpośrednio związana z tematami redukcyjnymi. Czuję, że przez jakiś czas bardzo potrzebuję odpocząć od liczenia, pomiarów i ciągłego przejmowania się. Nie zamierzam jednak zrezygnować z treningów ani wracać do śmieciowego żarcia. Dodam jeszcze, że broń Boże nie zwątpiłam w celowość metod tego forum, wrócę jak tylko moje życie trochę się uspokoi.

Droga Marto! Dziękuję za wszystkie wskazówki i opiekę. Myślę, że eksperyment ryżowy możemy zaliczyć do udanych,może bez spektakularnych efektów, ale w każdym razie nie przytyłam na takiej ilości węgli.

Trzymam za Was wszystkie kciuki i do zobaczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
Witaj. Wklej jeszcze zdjęcia sylwetki, głównie na ich podstawie ustala się rozkład BTW oraz wklej swój przykładowy jadłospis (np. zrzut z dziennika posiłków by ładnie mówiło ile wartości BTW). Co do rozkładu, nie rozumiem tak niskich tłuszczy. Jesteś wysoka podejrzewam, że będziesz jadła trochę więcej, a tłuszczu nie mniej niż 80g.

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2774
przykładowy jadłospis myślę, że mógłby wyglądać tak:
-płatki owsiane+ mleko+ orzechy+ jajko na miekko + rzodkiewki

-pol torebki ryzu + indyk + warzywa + oliwa

-dorsz + pol torebki ryzu

TRENING


-tatar + oliwa

-jajko plus warzywa na patelnie

-ser bialy poltlusty

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2774
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10166 Wiek 110 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124582
Będą z Ciebie ludzie ale nabiału 150 g nie mówię o jajkach
Po treningu wrzuć jakieś węgle
Powodzenia


Zmieniony przez - mika w dniu 2012-12-14 00:16:10

If you change nothing ... nothing will change!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy regularnie miesiączkujesz: tak

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?


I nie żadne 1800kcal, ale minimum 2000.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-12-14 08:18:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2774
tabletki właściwie biorę od miesiąca po prawie roku regularnego naturalnego miesiączkowania :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2774
a jeśli twierdzisz ze 2000 będzie lepiej, to ja się tym bardziej zgadzam, tylko jak z tymi proporcjami ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2774
hej, dzień poszedł zgodnie z planem, do diety dorzuciłam banana i zjadalm więcej tatara, w sumie wyszło mi ok 2000 kcal, B 155 W 150 T 80

trening wg planu znalezionego na innej stronie ale myślę, że jest ok. ( dziś był trening A, wklejam obydwa )

Trening A

Superseria 1:

Przysiad ze sztangą na plecach lub sztangielkami trzymanymi na wysokości barków - 20 powtórzeń

Przerwa 1 minuta

Pompki klasyczne - 15-20 powtórzeń (uwaga - w zależności od stopnia wytrenowania można zastosować utrudnienia lub ułatwienia w tym ćwiczeniu)

Przerwa 1 minuta

Superserię tą należy wykonać 2 razy w tygodniu 1 i 2 oraz 3 razy w tygodniu 3 i 4


Superseria 2:

Wysoki step (wejścia na ławkę) ze sztangą lub sztangielkami - 20 powtórzeń na każdą nogę

Przerwa 1 minuta

Wiosłowanie sztangą lub sztangielkami w opadzie tułowia, nachwytem, ramiona prostopadłe do ciała - 20 powtórzeń

Przerwa 1 minuta

Superserię tą należy wykonać 2 razy w tygodniu 1 i 2 oraz 3 razy w tygodniu 3 i 4


Superseria 3:

Unoszenie bioder w górę w leżeniu na plecach, w zależności od stopnia wytrenowania, ze stopami na podłodze, ławce, lub piłce do fitnessu - 20 powtórzeń

Przerwa 1 minuta

Spięcia brzucha w leżeniu, w zależności od stopnia wytrenowania, z plecami na podłodze, ławce, lub piłce do fitnessu - 20 powtórzeń

Przerwa 1 minuta

Superserię tą należy wykonać 2 razy w tygodniu 1 i 2 oraz 3 razy w tygodniu 3 i 4



Trening B


Superseria 1:

Martwy ciąg klasyczny (rozstaw dłoni nieco szerszy niż szerokość ramion, nachwyt) - 20 powtórzeń

Przerwa 1 minuta

Wyciskanie sztangi lub sztangielek stojąc - 20 powtórzeń

Przerwa 1 minuta

Superserię tą należy wykonać 2 razy w tygodniu 1 i 2 oraz 3 razy w tygodniu 3 i 4


Superseria 2:

Wykroki w przód jednonóż - po 20 powtórzeń na nogę

Przerwa 1 minuta

Przenoszenie sztangielek w leżeniu na ławce (wzdłuż ławki) - 20 powtórzeń

Przerwa 1 minuta

Superserię tą należy wykonać 2 razy w tygodniu 1 i 2 oraz 3 razy w tygodniu 3 i 4


Superseria 3:

Wznosy w opadzie tułowia - 20 powtórzeń

Przerwa 1 minuta

Skłony boczne ze sztangielką - 20 powtórzeń na stronę

Przerwa 1 minuta

Superserię tą należy wykonać 2 razy w tygodniu 1 i 2 oraz 3 razy w tygodniu 3 i 4

Mam jeszcze kilka wątpliwości:

1) jeśli ktoś byłby tak miły i ewentualnie skorygował mi te proporcje BWT to byłabym bardzo wdzięczna

2) czy posiłki trzeba jeść codziennie o tych samych porach? nie ukrywam, że w weekendy lubię odespać tydzień i łatwiej byłoby mi je podzielić tylko na 4 porcje zjadane o trochę innych niż zazwyczaj godzinach

3) czy w dni treningowe powinno jeść się więcej lub w innych proprcjach ( wiem, że okołotreningowe posiłki bez warzyw i tłuszczów; po treningu węglowodany)?

4) czy interwały traktujemy jako trening, czy to chodzi tylko o trening siłowy?

Z góry dzięki za pomoc! :)



Zmieniony przez - lejdi bi w dniu 2012-12-14 19:39:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
podaj obciążenia w każdym ćwiczeniu... i jaki masz staż?

nie trzeba jeść o tych samych porach, czemu niby warzyw nie możesz między treningiem?, jesz tyle samo w każde dni, w każdym posiłku b+t+w, ew. omijając węgle w ostatnim, interwały traktujemy jako aeroby

Zmieniony przez - UNKNOVVN w dniu 2012-12-14 19:44:26

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2774
Trening siłowy zaczęłam od poniedziałku, także dziś to dopiero mój trzeci raz.
Zrobiłam przysiady z 5 kg
pompki na TRXie
wchodzenie na pudło z 5 kg
wiosłowanie sztangą 10 kg
unoszenie bioder + brzuszki na piłce


Zmieniony przez - lejdi bi w dniu 2012-12-14 19:49:00

Zmieniony przez - lejdi bi w dniu 2012-12-14 19:49:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niedoczynność tarczycy(Euthyrox), a spalacz tłuszczu

Następny temat

chromole 167 cm redukcja z 81 kg

WHEY premium