SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Legalne przyjmowanie testosteronu a skutku uboczne

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3692

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 160
Witam, przejrzałem parę tematów w necie odnośnie przyjmowania testosteronu, od razu mówię, że w kwestii ćwiczeń, przyjmowania hormonów czy suplementów jestem całkowicie zielony, więc proszę o wyrozumiałość.

Jakoś w listopadzie poszedłem na siłownię głownie po to żeby schudnąć i też z racji podejrzenia u siebie przez samego siebie ginekomastii ale miałem nadzieję, że to jest związane po prostu z przytyciem, po pół roku schudłem około 15 kg, niestety podejrzenie ginekomastii nie ustąpiło, od paru lat miałem z tym problem i chyba za późno się do tego zabrałem, wykonałem sobie prywatnie badania na hormony okazało się, że mój poziom testosteronu nie mieści się nawet w normie, która z badań wynosiła 240-940. I teraz moje pytanie brzmi z racji wielu informacji również negatywnych odnośnie przyjmowania testosteronu czy w sytuacji kiedy u mnie jest on za niski i będę go przyjmował normalnie pod okiem endokrynologa do jakiegoś poziomu średniego powiedzmy około 600 to czy te skutki negatywne u siebie też zauważę czy one są głownie u osób, które mają już jakiś średni poziom i chcą mieć wyższy ?

I kolejne pytanie jeżeli dojdzie on powiedzmy do tych 600 jednostek to wiem, że jak przerwę przyjmowanie to będzie spadał, ale jak wygląda ten spadek rocznie ? Ile to może być jednostek na poziomie 1-5, 10-20 czy więcej jest jakaś prawidłowość czy to zależy od danego organizmu ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2344 Napisanych postów 4332 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 99107
Porozmawiaj najlepiej z tym endokrynologiem pod okiem którego zamierzasz brać testosteron - on rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1596 Napisanych postów 56736 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264393
Po pierwsze, jeśli masz już teraz gino "wrodzone" to na testosteronie podawanym z zewnątrz może się to tylko pogorszyć. Bez problemu znajdziesz lekarza, który Ci to usunie na NFZ - wiem bo mi się udało i w niecałe 2 miesiące było po temacie.

Nie da się niestety opisać liczbami spadku testosteronu. Jeśli Twój naturalny testosteron jest tak nisko może być problem z przysadką i trzeba to leczyć np clomidem albo należy Ci się HTZ i wtedy pod okiem lekarza lecisz sobie na teściu do końca życia na dawkach pozwalających godnie żyć.

Wtedy rzecz jasna skutki uboczne mogą praktycznie nie występować. Pamiętać musisz jednak jeśli masz tendencje do łysienia, trądziku na testosteronie może się to nasilić - jednak nie musi.

pozdrawiam i powodzenia

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 160
Dziękuje za odpowiedz, odnośnie wrodzonej ginekomastii to chyba nie, bo nie przypominam sobie żebym miał z tym problem przed liceum. Poza tym tak jak mówiłem nie do końca się na tym znam, ale pojęcie ginekomastii brzmi, że jest to przerost gruczołu sutkowego, u mnie to wygląda na przerost samych piersi więc to może zniknąć po przyjmowaniu testosteronu ? W poniedziałek idę na usg, być może wtedy będę miał jasną odpowiedz, bo chce mieć już wszystkie wyniki na wizytę u endokrynologa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12538
To brzmi jak lipomastia...po tesciu nie przejdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36535 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260889
Obojętnie co to jest , to test napewno w tym nie pomoże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12538
e-lite
Obojętnie co to jest , to test napewno w tym nie pomoże

Dokladnie. Zreszta endokrynolog powinien wiedziec co Ci przepisac na te problemy ;)
A jak nie wie to wroc tutaj ;) hehe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testosteron enan a odżywianie i retencja wody

Następny temat

Tad 600 z czym

WHEY premium