SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leczo z kurą

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3006

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 60 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10630
Przepis prosty jak zwykłe leczo, ale tutaj lecimy bez kiełby i boczusiuuu :(

Składniki :
1,5 kg pomidorów (lub 4 puszki pomidorów w puszce)
800 g - cukinia
2 średnie cebule czerwone
1 papryka czerwona
1 papryka zielona
500 g pieczarek
10 g oliwy z oliwek
25 g masła

Przyprawy :
sól (ja użyłem soli himalajskiej) / wedle uznania
pieprz / wedle uznania
papryka mielona słodka / 2 duże łyżki
papryka mielona wędzona / 1 łyżeczka
chilli / 1 łyżeczka

_____________

Sposób przygotowania:

1. Cycki z kury gotujemy. Tutaj dowolność czy na parze, czy w wodzie. Przyprawy w zasadzie nie mają tu żadnego znaczenia, można je gotować choćby z liściem laurowym i zielem angielskim w wodzie Po ugotowaniu wyjmujemy z wody/parowara i studzimy.

2. Parzymy pomidory, obieramy ze skóry, kroimy drobno i wrzucamy do gara na lekki płomień (w przypadku puszek po prostu wrzucamy ich zawartość w gar).
2. Kroimy w kostkę cebule.
3. Kroimy w kostkę papryki.
4. Kroimy w kostkę cukinie.
5. Kroimy w talarki pieczarki.
6. Rozgrzewamy patelnię średniej wielkości (26 cm), wrzucamy na nią łyżeczkę masła (ok. 5g) i wlewamy 10 g oliwy z oliwek. Wrzucamy cebulę i smażymy około 4 minut mieszając co około pól minuty. Po usmażeniu wrzucamy cebulę do gara z pomidorami. Solimy pomidory z cebulą płaską łyżką stołową soli, i doprawiamy pieprzem, również około 1 łyżki stołowej.
7. Dodajemy do gara cukinię. Mieszamy.
8. Na tą samą patelnię dorzucamy 20 g masła, po jego roztopieniu wrzucamy papryki pokrojone w kostkę. Do tego wsypujemy 2 łyżki papryki słodkiej i 1 łyżeczkę wędzonej papryki. Smażymy około 10 minut co chwila mieszając.Paprykę jako jedyne warzywo możemy nawet odrobinę (!) przypalić, gdyż oddaje wtedy potrawie świetny smak.
9. Paprykę wrzucamy do gara. Mieszamy wszystko dokładnie, dodajemy małą łyżeczkę chilli i mieszamy jeszcze raz. Zostawiamy na około 15 min pod przykryciem.
10. Po 15 minutach dorzucamy pokrojone pieczarki. Dokładnie mieszamy i zostawiamy na 5 min pod przykryciem, po czym ściągamy przykrycie z gara i zostawiamy niech bulka na kolejne 10 min.
11. Ugotowane wcześniej cycki kroimy w kostkę i wrzucamy do naszej potrawy, mieszamy dokładnie, zostawiamy na 10 minut, jeżeli jest zbyt rzadkie to zostawiamy jeszcze około 10 minut co chwila mieszając.

Tadam ! That's it !

Makro na porcję (8 porcji) :

219 kcal
26 g - b
10 g - w
8 g - t












Zmieniony przez - pixeloza w dniu 2017-09-20 23:08:35
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14657 Napisanych postów 53129 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400418
Ja tam daję zawsze trochę kiełby dla smaku. Jak ktoś nie jest nisko z tłuszczami to można wrzucić trochę kiełby lub chorizzo

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93258 Napisanych postów 362751 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664056
Lecz teraz super sprawa
Lecz jw jest masa kielbas z dobrym skladem ,dodatkowo ja podsmazajac pozbywasz sie duzo tluszczu jeszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Ja jadę systemem CBL, więc leczo z tłustym mięsem by mi idealnie przypasowało w pierwszej części dnia... ale mi teraz daliście pomysł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 60 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10630
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dorzucić tutaj 2-3 pętka dobrej jakości kiełby
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NAGRODA ZA BLOGA - sierpień

Wiecej