SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leczo z kabaczkiem

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 21477

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Witam.
Szukałam w wyszukiwarce i nie znalazłam takiego przepisu, dlatego wrzucam. Mój dzisiejszy obidaek.

SKŁADNIKI:

1 duża cebula;
2 papryki czerwone (można dodawać różne,będzie bardziej kolorowo, ja akurat takie miałam w lodówce);
3 średnie pomidory;
2 średniej wielkości kabaczki(patrz zdjęcie);
Przyprawy:
sól;
pieprz;
łyżka oliwy z oliwek;
papryka czerwona;
papryka chili;
czosnek w proszku.


SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Kroim cebulę na drobną koteczkę. Do rondelka wrzucamy łyżke oliwy z oliwek, cebulę. Cebulkę szklimy, następnie dodajemy skrojoną paprykę. Chwileczkę tak podsmażamy, dodajemy odrobinę wody, zamykamy pokrywką, dusimy do odparowania wody i momentu aż troszkę zmięknie papryka. Następnie dodajemy pokrojone w kostkę kabaczki, przyprawiamy. Należy pamiętać o mieszaniu kabaczka, bo bardzo szybko mięknie i robi się z niego papaka, a my chcemy takiego w kawałkach. Następnie dodajemy pomidory, chwilkę gotujemy, ewentualnie jescze przyprawiamy do smaku i gotowe.

Acha, jak wyparuje woda z papryki to nie dolewamy więcej, przy dodawaniu kabaczka, ponieważ zrobi nam się dużo wody z samego kabaczka i pomidorów.

WARTOŚCI ODŻYWCZE:

(pochodzące od 100g warzyw świeżych, nie wiem, jak to się zmienia po boróbce cieplnej)

BIAŁKO: 3,6
TŁUSZCZE: 1,1
WĘGLOWODANY: 14,4

Zamiast kabaczka policzyłam wartości odżywcze dal cukinii, bo nie znalazłam kabaczka :/ W razie błędów proszę o poprawienie.

Samacznego !

Zdjęcia:

rozmiar kabaczków




gotowe jedzonko w rondelku:




Gotowe jedzonko na talerzu:





Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2009-07-31 11:49:13

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2009-07-31 11:49:37

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fotki daj to wrzucę do pierwszego posta
...
Napisał(a)
Usunięty przez Skalar. za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Usunięty przez Skalar. za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też dzisiaj miałem leczo. Proponje dorzucić 150 g pieczarek oraz miesa bo to smaku nie ma bez mięsa, schabik i polędwica najelpiej pasują
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Piersi kurczaka zapiekane w serze

Następny temat

Rolady z piersi kurczaka

WHEY premium