SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Le Parkour

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 47284

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21
Spiesze z wyjasnieniami... Le parkour to klan chlopakow z przedmiesc paryza ktorego zalozycielem jest David Belle. 10 lat temu wpadl na cos takiego po prostu. teraz wyglada on jak zzipowany pudzian i sie wlasnie bawi w taki sposob. w warszawie mamy taki 10 chlopcow i jest tez 'olsztyn pshewaj squad'. jest lepsza strona www.parkour.com mamy tam wyjasnienia do trickow i filmy z nich na www.le-parkour.com znajdzcie film usa.parkour i zobaczcie samego belle'a w akcji. Ja juz cos takiego zaczalem, ale przede mna dluuuga droga, poniewaz do szczuplych ludzi nie naleze. ale cwiczyc, cwiczyc, cwiczyc... aha... parkour(ag. freerun) to dyscyplina a czlowiek wykonujacy to to 'traceur'.
1

<<Splinter Shadows>>
<<PK Team>>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bylo, poczytaj archiwum

chociazby post pod twoim... ehhh

Zmieniony przez - Sebasket w dniu 2004-05-01 17:19:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21
tak tak wiem wiem ale nie bylo tam wszystko wyjasnione... a teraz jest jak na talerzyku. pisze bo chce zeby sie to rozwijalo... sory za powtorkeee jesli sie ona zdarzyla

<<Splinter Shadows>>
<<PK Team>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wyjasniane bylo nieraz, postow na ten temat bylo troche
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sorry ale parkour to nazwa dyscypliny a nie gupy, grupa nazywa sie Yamakasi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21
Tu byl blad... ALE... Yamakasi uprawiaja Taori a nie parkour... David Belle i jego chlopcy to inni ludzie

<<Splinter Shadows>>
<<PK Team>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1095 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12342
Szukam chętnych do prowadzenia polskiego forum o parkour, adres: wu wu wu kropka le-parkour kropka prv kropka pl Zapraszam wszystkich. Forum jest bardzo świeże i trzeba je rozkręcić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tego co przeczytałem na temat Yamakasi, to właśnie David Belle i Sebastien Faucan stworzyli tą grupę. Parkour powstał wg źródeł w 1988 w Lisses (przedmieścia Paryża) właśnie dzięki nim. Sformowali klan Yamakasi i nie słuchajcie tych co mówią że to coś po japońsku. Z oficjalnych źródeł można się dowiedzieć że to pochodzi z Zairu, z dialektu Lingala i oznacza: silny duch, silne ciało, silnyu człowiek. Belle oraz Foucan stali się głównymi postaciami w świecie parkour.
W roku 2001 Luc Besson stworzył film (Yamakasi - Les samoura&iuml; des temps modernes) w którym zagrali autentyczni Yamakasi. Po zrobieniu filmu Belle i paru jego koleżków zagniewało się przedstawieniu ich w filmie w roli bandytów i odmówili dalszego poparcia dla całego projektu. W związku z dalszą realizacją filmu, i w obawie przed skomercjalizowaniem sportu (szczególnie potępioną przez Bella), rozwinął się rozłam między Bellem a Foucan'em.
David Belle pokazał się publicznie występując w materiale Rush Hour zrealizowanym przez BBC, gdzie (wśród wielu innych tricków) Wykonał skok z jednego budynku na dach drugiego przez 9 metrową przerwę. Wielu widzów było zadziwionych dowiadując się potem, że żadne efekty nie zostały użyte do realizacji tego materiału.
Foucan również znalazł się w mediach - wystąpił dla Channel 4 w programie Jump London gdzie razem z dwoma innymi Francuzami biegali bo słynnych budynkach Londynu.
I faktycznie Yamakasi trenują parkour, i nie można mówić, że nie. Z tym, że ten parkour, który trenują Yamakasi, to o wiele więcej niż to co można sobie znaleźć w necie na temat pk. Obecnie wiele jest grup pk we Francji i są one oficjalne, ale ich parkour to zaledwie namiastka tego co stworzył David Belle, i co kultywują m. in. członkowie grupy Yamakasi. Obecnie w necie można ściągnąć wiele filmików, na których wiele jest bezsensownych rzeczy, których nie da się doszukać w filmikach z Davidem Belle. Widać na pierwszy rzut oka, jak wielka jest przepaść pomiędzy Bellem a "nowym pokoleniem". Czasem obawiam się, że ze sztuki zrobili sobie sport, zwłaszcza patrząc na niektóre filmiki, na których bezsensownie skaczą po barierkach, bez żadnej finezji jak u Belle'a i bez żadnego celu, biegają w kółko i próbują robić dobrą minę. Yamakasi to ta grupa, która zachouje poziom tego co stworzył David Belle i Sebastian Foucan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeżeli już chcecie oglądać dobre filmy, to szukajcie filmów z kolesiami w czarnych koszulkach z białym oficjalnym logiem parkour, lub z samym Bellem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dla mnie to przedewszystkim sport, zgadzam sie że potrzebna jest w nim finezja i efektowność.I mnie troche złości dokładanie przez ludzi do wszystkiego filozofi, ideologi. A ludzie lubią. Swoją filozofie mają zarówno podobni w pewnym sęsie do "parkourowców" sk8terz, wegetarjanie, kinomaniacy ludzie uprawjający jogging i skinheadzi. A w większości przypadków najpierw jest coś a potem sie dorabia do tego ideologie. Czsem żeby było bardziej "cooL", w przypadku sk8tów, albo żeby usprawiedliwić coś, co usprawiedliwić jest trudno, w przypadku skinheadów. Nie wiem co było pierwsze pk czy jej filozofia. Może najpierw była filozofia i w tedy wszystko jest OK. Ja nie moge teraz dorabiać sobie filozofi to tego co robie bo będe jak ci których przed chwilą ganiłem.I nie można też krytykować ludzi dla których jest to tylko sport bo często bez wzorów takich jak Bell robią rzeczy nie wiele gorsze. I nie zgodzie sie że dobre są tylko filmiki z "kolesiami w czrnych koszulkach" bo i inni, nie żadko nie zrzeszeni w żaden sposób kręco nie złe filmy, czasem nawet tak dobre jak chłopaków Bella.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fakt, nie tylko chłopaki Bella robią dobre filmiki, ale jest dużo filmików bezsensownych. A co do filozofii pk, to mówi o niej sam Belle, więc taka istnieje. Ale Ty DJP też mądrze piszesz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

GT-Co sądzicie o tej firmie....?

Następny temat

rozciaganie na ekranie :D

WHEY premium