SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

L-tyrozyna a samopoczucie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 35439

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 134 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3760
Cos nowego w tym dziale
Nie wiem czy byl artykul jakis o l-tyrosynie?? Ale widac ze na tym dziale ludzie piszal duzo o kreatynie, bialku. Teraz cos z innej beczki

Od niedawna dowiedzialem sie ze L-tyrosyna (jeden z aminokwasow) pomaga samopoczuciu. Akurat sie stalo ze zlapalem wielkiego dola ostatnio, zycie wydawalo sie do d.., wiedzialem ze depresja mnie lapie. Dzisiaj kupilem L-tyrosyne + B complex. Po jakies pol godziny od chwil wziecia tych supli polepszylo mi sie samopoczucie, wrocila chec do zycia. Jezeli macie jakies depresje czy cos w tym stylu polecam te 2 suple, nie trzeba isc do lekarza i jakimis lekami sie truc co niszczal wszystko. Wystarczy troche wiedzy i mozna naturalnie sobie pomoc, zadnych skutkow ubocznych.
Ja wzielem 1000mg ale to za duzo chyba troche, z tego co kolega mi mowil to 500mg w zupelnosci wystarczy.
Ten suplement jest dobry w tedy gdy czujemy sie zmeczeni , lub nie mamy ochoty np. cwiczyc. I z tego co kumpel kowil to l-tyrosyna jest przydatka w nauce.

Wyprobojcie sami, suplement nie jest az tak drogi a na pewno warty swej ceny i moze wiele.

Dla tych co sie zdecydujal na branie tego supla
Najlepiej z rana go brac , bo jak w poludnie ktos wezmie to moze miec klopoty z zasnieciem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6211 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
Samopoczucie bez wątpienia jest niezmiernie istotne w naszym życiu. W pracy, szkole, domu, czy na treningach. Wszędzie będzie dobrze w sytuacji, gdy nasze samopoczucie jest na plus. Co jednak można zrobić, aby je poprawić? Przede wszystkim skupić się na podstawach diety. To właśnie zdrowe odżywianie sprawi, że będziemy czuli się dobrze, co przełoży się na całość naszego życia. Do tego dochodzi odpowiednia ilość snu, 7-8 godzin dziennie, bez której nikt dobrze się nie będzie czuł. Można jednak wprowadzić również odpowiednią suplementację.

L-tyrozyna jest jednym z aminokwasów, który ma wpływ na nasze samopoczucie. Jako jeden z 22 aminokwasów wchodzi ona w skład budowy białka. Jest to aminokwas endogenny, więc w przypadku braków z pożywienia organizm nasz może go syntetyzować. Jest ona prekursorem istotnych neuroprzekaźników, takich jak noradrenalina i dopamina. Z tego też powodu suplementacja nią może pomóc w poprawie nastroju i samopoczucia.

Głównymi jej źródłami są produkty białkowe:

- mięsa,
- ryby,
- jaja,
- nabiał,
- odżywki białkowe.

Warto jednak sprawdzić na sobie dodatkową suplementację. Zalecana ilość to od 500 do 2000 mg np. przed treningiem. Zakupić można ją tutaj: https://sklep.sfd.pl/Swanson_AjiPure_L-Tyrosine-opis29674.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
cena?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 134 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3760
Jeszcze jedno , nie zaleca sie branie l-tyrosiny przy braniu lekow psychotropowych, nie mozna brac wiecej niz 12gram =12,000mg dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 134 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3760
Ja za 30 tabletek ( starczy na 60 dni) zaplacilem $7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
tyrozyna 3-4gr dziennie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 134 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3760
Na mnie 1g zadzialalo extra
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
super

bo na mnie 3-4gr działają "normalnie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 18994 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 77015
Szoho nie odstawiaj tego, bo sie powiesisz

-= Powrót po 9 latach nieobecnosci :) =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
obecnie stary , mam takie problemy na uczelni , że ała ..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 134 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3760
Shoho- masz moze problemy ze spaniem po wzieciu tego supla??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8353
Jaka firemka wychodzi najkorzystniej jesli chodzi o tyrozye?
1

Pżepraszam, za błendy ortograficzne, i inerpukcyjne.To poprostu dysortografia!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

domowe zma

Następny temat

Czym to zastapic???

Wiecej