SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

L-karnityna - dla kobiet - spalanie tłuszczu

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27772

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 290 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 588
Witam, zaczęłam ćwiczyć na siłowni (5 razy w tygodniu, około 2 godzin, głownie cardio, zwlaszcza bieganie, plus wzmacnianie mięśni). Mam 23 lata i jestem kobietą. Nie stosuję żadnej specjalnej diety, lubię jeść. Chciałabym schudnąć kilka kg. Słyszalam o L-karnitynie, podobno bardzo ułatwia spalanie tkanki tluszczowej. Czy to prawda czy to tylko reklama? Czy nadmiar L-karnityny jest szkodliwy? Czy jest skuteczna? Jak mam ja brac? Czy jest cos lepszeo na spalanie tluszczu? Pomóżcie (wezcie pod uwage ze nie jestem "pakerem" tylko kobieta ktora chce schudnac:P i poprawic kondycje).

Jeśli Ci pomogłam SOG-nij mnie :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Każdy chciałby wyglądać lepiej. Idealnie byłoby stosować magiczny suplement i nie trenować, a tkanka tłuszczowa redukowałaby się sama. Niestety kształtowanie sylwetki nie jest takie proste. Wymaga od nas sporo pracy, czasu i cierpliwości. Żeby jednak czas przeznaczony na zmianę sylwetki przełożył się na redukcję tkanki tłuszczowej, niezbędne jest wprowadzenie pewnych podstaw.

Niestety proponowany przez Ciebie sposób nie pomoże w uzyskaniu efektów. Unikasz tego, co najważniejsze, czyli prawidłowo zbilansowana dieta i treningi siłowe. Samym cardio, jedzeniem byle czego i l-karnityną nie nie zmienisz. Solidne treningi oporowe, z wykorzystaniem ćwiczeń wielostawowych to istotny bodziec dla Twoich mięśni. Szczególnie dla kobiet, którym bardzo trudno jest zbudować mięśnie, a niestety łatwo mogą je stracić.

Prawdopodobnie wydaje Ci się, że nie chcesz mięśni, jednak jesteś w błędzie. Chcesz ich, tylko nie zdajesz sobie z tego sprawy. Widząc na zdjęciu sylwetkę kobiety trenującej siłowo, w porównaniu z biegającą 95% kobiet wybrało chęć wyglądania tak jak ta trenująca siłowo. Nie ma więc co obawiać się mięśni. Nie zbudujesz ich tak łatwo.

Aby ułożyć prawidłowo dietę i trening, warto udać się do specjalnego działu dla kobiet ladies sfd: https://www.sfd.pl/Ladies_SFD-f446.html. Można w nim poczytać wiele cennych wskazówek, tematów innych kobiet, jak i ułożyć własny trening i dietę, z pomocą ekspertów. Po wprowadzeniu podstaw, jak najbardziej będzie można dodać spalacz. Jednym z lepszych na rynku jest Allnutrition Redox Extreme: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Redox_Extreme-opis37698.html



2

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
no to musisz zmienić nawyki żywieniowe to podstawa
l karnityna raczej Ci nie pomoże ,
są odpowiednie preparaty wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej,lecz tak jak wspomniałem bez diety nic nie pomogą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
l-karnityna to wyjatkowo lagodnyu srodek o watpliwym dzialaniu. Jest wiele lepszych preparatow - np termogeniki.

POdstawą jest oczywiscie dieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 914 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5938
Co do diety,
-zmniejsz ilość węglowodanów w diecie, większa podaż białka.
Suplementy
- l-karnityna nie jest na tyle efektywna co suple termogeniczne ( czyli na bazie kofeiny i guarany)
Polecam zacząć od Clenburexin lub Thermo fat burner.
Jeśli masz nadciśnienie to nie możesz używać ww supli termogenicznych.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 419 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6076
L-carnityna nic nie pomoze bralem i wielkie g**** tylko pieniadze wydane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3402 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43956
Pablos a czego się spodziewałeś po tym?
że fat sam spadnie?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 290 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 588
Hm no wiem wiem...dieta...ale czy musze sie glodzic czy wystarczy ze zrezygnuje z fast foodow, ciezkich sosow, slodyczy i generalnie tlustych posilkow? Np moj normalny dzien wyglada tak: okolo 10.00 rano - szklanka Gold Flakes z mlekiem. potem zwykle okolo 12-13.00 ide na silownie na 2 -3 godziny. Po silowni obiad w stylu warzywka smażone plus ryż, po 2óch godzinach jakiś owoc (lub kawalek czekolady), a wieczorem okolo 2 godzin przed spaniem np. tost z mozarella i pomidorem. Do tego nie używam cukru i piję tylko wodę. No 2 razy w miesiącu zdaży sie jakas pizza lub spaghetti z serem:) ALE TEGO SIE NIE DA UNIKNAC :P biorac pod uwage to co , jem, L-karnityna mni nie pomoże? A jesli juz bym jednak sla spokoju sumienia ja brala, to jak mam ja brac?? I co to jest ten Clenburexin? Czy to jest szkodliwe?

Jeśli Ci pomogłam SOG-nij mnie :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ostatnio mi prof fizjologii mowila ze l karnityna brana wieczorem moze spowodowac problemy z zasnieciem
ahh ta wyobraznia profesorow, nie jej tematyka widac suple
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Joven moja rada
daruj sobie l karnityne
udaj się do działu odżywianie i tam poczytaj o prawidłowej diecie redukcyjnej
bez urazy ale Twoje jedzenie to porażka żywieniowa
tym jedzeniem tylko spowalniasz metabolizm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 290 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 588
Dzięki Flex :) Domysliłam się że porażka, ale jeszcze się chciałam trochę pousprawiedliwiać. A teraz to już nie mogę jak mi wytknąłeś :) hehe ... idę czytać. Najgorsze jest to, że ja świetnie gotuję i kocham jeść ... hahaha

Jeśli Ci pomogłam SOG-nij mnie :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
'idziesz sobie na siłownie na 2-3 godziny'?

o la la

a na serio to podejrzewam że trening jest nieco 'towarzysko-lekturowy' tzn pogaduszki i pisemka.. Trudno zachrzaniać 2-3godziny , poza tym nieco mija się to z celem (po ok 1h -1h 15min wysiłku zaczynają dziać się w organizmie różne niezbyt ciekawe mechanizmy, a wspomniana godzinka z małym hakiem to naprawdę wystarcza żeby paść )

a l-karnityna to wyjątkowo 'kontrowersyjny' suplement ('kontrowersyjny', bo producenci chwalą - a badania kliniczne dowodzą że jest g wart..)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy tak może być

Następny temat

DOBRY CYKL??

Wiecej