SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

LUCJAN FUDAŁA NADZIEJĄ POLSKIEGO ARMWRESTLINGU

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2571

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 392 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 928
Dwudziesto dwu letni Lucjan Fudała (ur. 18 września 1987 roku) z Jaworzno po zwycięskiej walce na rękę lewą z legendarnym Johnem Brzenkiem z USA podczas Pucharu Świata Zawodowców - Nemiroff World Cup - Warszawa 2008 zyskał w oczach wielu Polaków bardzo wiele. Stal się ikoną polskiego armwrestlingu i nadzieją na przyszłego mistrza w kategorii do 95 kg. Dodatkowo, miesiąc po Pucharze Świata Zawodowców Lucjan Fudała, na Pucharze Polski - Jaworzno 2008 w kategorii OPEN, po raz kolejny raz bez problemu wywalczył tytuł najsilniejszego Polaka ręki lewej, jeszcze raz udowodniając nam, że wygrana z Johnem Brzenkiem nie była przypadkowa. Siła i determinacja z jaką walczy Lucek daje nam do zrozumienia, że już niebawem we wszystkich rankingach światowego armwrestlingu polski zawodnik będzie dominował w swojej kategorii wagowej ręki lewej.

Poniżej choć trochę chcielibyśmy przybliżyć wam tego zawodnika. W krótkiej rozmowie telefonicznej Lucjan zdradził nam tajniki swojego treningu:

Armpower: Ile razy w tygodniu trenujesz armwrestling?
Lucjan Fudała: Trenuje do 4 razy w tygodniu. Na początku trenowałem więcej, ale zmęczenia obciążonych przyczepów mocno dawały mi o sobie znać. Powiem krótko: uważam, że siłowanie na ręce nie ma sensu trenować więcej jak 3-4 razy w tygodniu.

Armpower: Hak, czy góra?
Lucjan Fudała: Jeszcze do niedawna walczyłem tylko i wyłącznie górą. Czuje się w tej technice bezpieczny i silny. Przed startem czuje rękę przeciwnika, w szczególności tych, którzy chcą walczyć w hak. A na zwycięstwo? - mam swój sposób. Od niedawna jednak zacząłem walczyć również w hak. Nie we wszystkich bowiem sytuacjach jest możliwe przeprowadzić atak górą. Co prawda walka w hak do niedawna nie szła mi za dobrze, ale teraz jest już znacznie lepiej. Musiałem wiele zmienić w moich treningach.

Armpower: Ile i jakie ćwiczenia wykonujesz podczas treningu?
Lucjan Fudała: Generalnie podczas treningu wykonuje od 4 do 6 ćwiczeń. Większą uwagę zwracam na ćwiczenia na biceps chwytem młotkowym, nadgarstek oraz skręty nadgarstka do wewnątrz, czyli pronator.

Armpower: Wolisz wolne ciężary, czy urządzenia?
Lucjan Fudała: Trenując armwrestling zdecydowanie wole trenować na specjalistycznych maszynach. Główną moją maszyną treningową jest wyciąg regulowany. Ponoszenie chwytem młotkowym oraz skręty nadgarstka wykonuje właśnie na wyciągu. Praktycznie nie odchodzę od tej maszyny treningowej.

Armpower: Ile podnosisz na biceps chwytem młotkowym?
Lucjan Fudała: Tak jak mówiłem wcześniej w podnoszeniu na biceps chwytem młotkowym wykorzystuje tylko i wyłącznie wyciąg regulowany. Ale myślę, że spokojnie z ciężarem 50 kg mogę wykonać kilka ruchów.

Armpower: Jakie w obecnej chwili masz plany co do swoich startów?
Lucjan Fudała: Niewątpliwie Mistrzostwa Polski. Kwalifikacja do Mistrz Europy i Świata jest dla mnie priorytetem. Wyjazd na Europejskie i Światowe zmagania tak naprawdę pokażą mi, gdzie jest moje miejsc na europejskiej i światowej arenie armwrestlingowej. Nie zapominam również, że w tym roku ma się odbyć liga, na którą jestem zaproszony. I chociaż w lidze będę walczył tylko na rękę prawą, to postaram się udowodnić, że moja prawa jest równie silna jak lewa.

Źródło: www.armpower.net
Komentarz na forum: www.armpower.net/forum/

ARMWRESTLING - nowa popularna dyscyplina sportu!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POLACY JADĄ NA ARNOLD CLASSIC 2009

Następny temat

od zera do armwrestlera :D

WHEY premium