SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

LODOWI FANATYCY - Opinie, promocje. co polecacie

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 59646

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1421 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47254
Temat o LODACH i o wszystkim co z nimi związane!!!

Wydaje mi się, że podobnego tematu brak

Z racji, że jestem fanem lodów - próbowania różnych nowości i szukania opini na ich temat, a wiem że na forum jest też sporo lodożerców to rozpalmy temat zimnymi lodami

Opinie, ceny, dostępność, smaki, co polecacie, makro itd....

LET'S Go!!!



Zmieniony przez - diwadek w dniu 2016-10-04 11:22:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4295 Napisanych postów 17977 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282881
Decydując się na lody, warto sprawdzić ich skład i decydować się na te, które opierają się o takie produkty jak śmietana, mleko, jajka oraz ewentualnie cukier i dodatki typu kakao czy owoce.

Niestety większość lodów, jakie możemy nabyć zawiera w swoim składzie również utwardzane tłuszcze roślinne, mąkę pszenną, gumę guar, karagen, syrop glukozowo-fruktozowy, mleko i jajka w proszku, konserwanty, zagęstniki.
Wiele dodatków, jakie znajdziemy w sklepowych lodach, to jedynie wymysł producentów, mający służyć obniżeniu kosztów produktu oraz sprawienia, że konsument z pewnością po dane lody wróci.
Dobrym pomysłem jest przygotowywanie lodów samodzielnie w domu.
Już proste w wykonaniu sorbety owocowe, czy też lody na bazie jogurtu i bananów z pewnością zadowolą nawet najbardziej wybredne podniebienia.
Poniżej przedstawiam prosty sposób na samodzielne przygotowanie domowych lodów.

Pomysł nr 1
Mrożone truskawki
mrożony banan (pokrojony w plastry)
miarka odżywki białkowej (najlepiej waniliowa, bananowa, truskawkowa, biała czekolada)
duża łyżka jogurtu greckiego (lub mleczko kokosowe)

Mrożone owoce wyciągamy i odstawiamy na kilkanaście minut, żeby łatwiej było je zblendować. Dodajemy pozostałe składniki. Blendujemy do uzyskania jednolitej struktury.
Pomysł nr 2
Banany (trzy sztuki) kroimy na plastry i wkładamy do zamrażalki na 3 godziny. Następnie blendujemy banany z przestudzoną kawą (50ml) i jogurtem. Na początku banany będą twarde i trudne do zmiksowania, ale z czasem będą miękły i powstanie "plastyczna" masa. Tak przygotowaną masę możemy nakładać do miseczek, dowolnie przyozdabiać bakaliami i owocami.

Pomysł nr 3
Mrożone banany pokrojone w plasterki
Masło orzechowe
łyżka jogurtu greckiego/lub mleczko kokosowe
cynamon
Blendujemy dokładnie. Podajemy samodzielnie lub z dodatkami.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1421 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47254
Dorwałem ostatnio w biedronce:

9,99zł opakowanie - ale szczerze średni smak - nie da się zjeść dużo, mocno solone jak dla mnie :P

jest jeszcze chocolate brownie, tiramisu i vanilia - co polecacie z tego

Chocolate Brownie pamiętam smak jest git

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5992 Napisanych postów 10052 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214323
No dobra

Haagen Dazs Salted Caramel - smaczne ale jak dla mnie za slodkie, za duzo karmelu (co moze dla niektorych byc zaleta oczywiscie) nie czulam tej slonej nuty, na ktora bardzo liczylam. Ale jak by nie bylo Haageny to Haageny : 7/10

Bardziej smakowal mi chyba smak Strawberry Cheesecake (duzo chrupiacych ciasteczkowych kawalkow), zaskakujaco dobre, mimo ze nie lubie lodow truskawkowych.


Ps. Z Haagenow absolutne 10/10 to sorbety, chociazby jagodowy czy mango - ale te jadlam z lodziarni Haagen Dazs , nie wiem gdzie mozna je kupic


Zmieniony przez - missInvincible w dniu 2016-10-04 11:43:18

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1421 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47254
Ja w ostatnim tygodniu "tydzień amerykański" w lidlu kupiłem oprócz standardowych Cookie, Almond i Peanutt kupiłem pierwszy raz Strawberry Chesecake i pozytywnie mnie zaskoczyły. Żałuje że wziąłem tylko jedno opakowanie. Mega gładkie, inne niż wszystkie dobra odskocznia od trzech pozostałych. Polecam :) Hageny u nas chyba drogie mega....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1421 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47254
CARTE D'OR LEMON PIE
Ostatnio się szarpnałem - całe 17,99zł....i lipa

Wziąłem ze względu na makro (tylko 4g fatu/100g) -
nie lubię lodów cytrynowych, ale przeczytałem ze w składzie są kawałki ciastek i lipa.....






Zmieniony przez - diwadek w dniu 2016-10-04 11:56:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Najlepsze z najlepszych kupne w Wiśle / Ustroniu w Cukierni "U Janeczki" Pistacjowe <3 Matko...niebo w gębie
Nie wiem, czy ktoś miał okazje u niej jadać...wszystko pierwsza klasa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 207 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12137
Ostatnie PB z lidla to nie te lody co zawsze. Masła, w sensie tych kawałków prawie nie ma.
Ostatnio jadłem tez lody jak dawniej śmietankowe z ciasteczkami i były pyszne 8/10
Miałem też chałwowe i nie przypadły mi do gustu 5/10.
Pistacjowe w kubeczku dobre sa w lidlu.


Zmieniony przez - Slimbarti w dniu 2016-10-04 12:50:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1421 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47254
To u mnie te PB rewelacyjne jak zawsze, a nawet lepsze. Pełno tych kawałków masła. Rewelka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 45 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 37641
W zeszłym tygodniu próbowałam lodów z amerykańskiego tygodnia w Lidlu o smaku cookie dough. Lody same w sobie były dla mnie przepyszne, ale dodatek surowego ciasta ciasteczkowego był... specyficzny
Dla mnie mocne 8/10.
Salted Caramel od Carte d'Or też mega, 9/10 - można jeść i jeść, i niewiadomo kiedy znikają
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93265 Napisanych postów 362770 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664095
ja ostatnio testuje sorbety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 332 Napisanych postów 3392 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 128135
diwadek
Dorwałem ostatnio w biedronce:

9,99zł opakowanie - ale szczerze średni smak - nie da się zjeść dużo, mocno solone jak dla mnie :P




Jak dla mnie to one są za mało słone a opakowanie na raz spokojnie się da zjeść
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Omlet gryczany

Następny temat

Chałwa Proteinowa

Wiecej