SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

LADIES GOTUJĄ, PIEKĄ, SMAKUJA - zimowe frykasy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5377

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Drogie Ladies
Dobrze wiemy, że część z Was bardzo lubi gotować a druga część oglądać smakowite zdjęcia i ścierać ślinkę lecącą po brodzie
Jesteście dla siebie wzajemną inspiracją i motywacją i chcielibyśmy Was teraz zaprosić do aktywności w wątku, w którym będziemy dzielić się swoimi przepisami na różne zimowe dania - na kolejne pory roku, jeśli będzie zainteresowanie, stworzymy kolejne wątki

Jakie są założenia tematu?
Posiłki mogą być różne - zarówno śniadania, dania obiadowe, przystawki, desery - czego dusza zapragnie
Czy muszą być z akcentem świątecznym? Absolutnie nie. Mogą, ale nie muszą.
Super by było jakby do każdego przepisu pojawiło się zdjęcie - część z nas tylko po to przecież zagląda do działu Kuchnia
Jeśli nie masz czasu na spisanie przepisu, ale masz super fotkę swojego posiłku - pochwal się od tego też jest ten temat.
Czy przepisy muszą być super fit, bezglutenowe, bezcukrowe, bezsmakowe? Nie nie dajmy się zwariować. Jak ktoś ma coś ciekawego czym chciałby się pochwalić to również warto się pochwalić. Z racji jednak charakteru forum, myślę, że większość będzie zainteresowana przepisami zdrowymi.

Zapraszamy do działania!
Wasz kochany mod-team


Zmieniony przez - eveline w dniu 2017-12-05 04:47:56
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Witam



Wraz z nowym rokiem szereg osób, w tym kobiet, zaczyna swoją walkę o upragnioną sylwetkę. Bycie fit stało się aktualnie modne a siłownie dosłownie pękają w szwach od natłoku nowych ćwiczących. Coraz więcej kobiet zaczyna trenować siłowo i zdrowo się odżywiać. I bardzo dobrze, gdyż jest to najlepsza droga do wymodelowania i ujędrnienia swojej sylwetki. Jednak trzeba pamiętać, iż podstawą warunkującą sukces w tym sporcie jest racjonalne odżywianie. Niestety bez odpowiednio skomponowanej diety nie da się budować mięsni czy tracić tłuszczu. Stąd warto przede wszystkim zadbać o tę kwestię i wraz z rozpoczeciem swoich treningów zacząć również stosować jadłospis dobrany pod :

-cele
-wiek i płeć
-staż treningowy
-profil hormonalny
-wagę i poziom tłuszczu
-ilość aktywności fizycznej


Temat ów powstał dla kobiet, które chcą zdrowo się odżywiać a przy tym mieć urozmaiconą i smaczną dietę, zamiast codziennie faszerować się ryżem i kurczakiem. Nasze użytkowniczki dzielą się tutaj swoimi przepisami na zdrowe dania. Myślę więc, iż wątek będzie się cieszył dużą popularnością i obali mit, iż dieta jest tylko utrapieniem i ograbianiem się ze smacznych potraw.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam fajny przepis na racuchy bananowe z twarogiem. Maja dużo białka, jak ktoś ma dobrą patelnie, to tłuszczu nie trzeba dużo do smażenia.

Na jedna porcje:
1 banan dojrzały,
1 jajko,
125 gram sera białego (ja daje chudy)
2 łyżki maki jaglanej,
2 łyżki maki pszennej,
+ tłuszcz do smażenia np masło klarowane.

Składniki zblendowac i nakładać łyżką na otluszczoną ( lub nie) patelnię. Usmażyć i gotowe.

Próbowałam robić bez maki pszennej, ale przywieraly strasznie i nie dało sie ich przekręcać. Można kombinować z innymi mąkami.
Wyliczyłam, ze jedna porcja (6-8 szt) ma około 500 kl, 39 białka, 18 tłuszczu, 68 węglowodanów.




3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5992 Napisanych postów 10052 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214323
Ode mnie kilka bardzo swiątecznych zdjęć, co by Was wprowadzić w odpowiedni klimat

Pierniczki lukrowane na białko są bezglutenowe a kolorowe to pierniczki tradycyjne.







3

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Ale super te pierniczki a to taki przepis co się robi, odstawia, czeka czy jakiś ekspresowy dla spóźnialskich?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 36006 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679564
Ładnie wyrośnięte te pierniki - więc obstawiam że to jest z tego ciasta co to musi swoje odleżeć i im więcej tym lepsze pierniki wychodzą.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5992 Napisanych postów 10052 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214323
Oj tak, będą musiały poleżeć parę tygodni, mam nadzieję, że do Swiąt będą już dobre, bo mam ok 80-90 sztuk i chcę obdarować rodzinkę. Robiłam z przepisu z kwestii smaku. Oby klapy nie było.
Z bezglutenowymi improwizowałam i sama muszę się przekonać kiedy zmiękną.
1

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
To nie jest fit przepis ale jest zdrowy, bez żadnych dodatków, słodzików, aromatów itd może dla dzieciaków, dla bliskich albo dla Was samych ale UWAGA! ciężko zjeść jedno ciasteczko.

Kruche maślano-waniliowe ciastka, które można zrobić na ostatnią chwilę, nie musimy czekać aż zmiękną, ja zrobiłam je mając godzinkę czasu między obiadem a treningiem (bez zdobienia)

Z takiej porcji wyszły mi 4 blachy małych ciasteczek lub 2,5 blachy jeśli mamy większe foremki.

75dag (3 szklanki) mąki pszennej
1 niepełna szklanka cukru pudru
szczypta soli
laska wanilii
3 żółtka
25-30 dag masła

Mąkę przesiewamy. Dosypujemy cukier i sól. Dodajemy zimne masło i siekamy wszystko nożem na małe kawałki. Dodajemy 3 żółtka i laskę wanilii. Zagniatamy na gładkie elastyczne ciasto. Gdyby nie chciało się zagnieść można dolać odrobinę mleka. Ciasto rozwałkowujemy cienko. Wykrawamy ciasteczka.
Uwaga! Ciasto proszę podzielić na kilka porcji i dać do lodówki, ponieważ ciepłe będzie się topiło i ciężko przełożyć ze stolnicy na blachę.
Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 165 stopni C przez 10 minut. Nie czekamy aż się zarumienią bo będą spalone.

Polewa: Tabliczka dowolnej czekolady + łyżka oleju kokosowego. Ozdobić według uznania

Jak będę miała czas to podam przepis na rozgrzewającą zimową tajską zupę z mlekiem kokosowym w polskim wydaniu :)








...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662773
Ja nie z przepisem a z zapytaniem

Macie jakieś sprawdzone przepisy na ciasta naleśnikowe ze zdrowej mąki, aby były w miarę elastyczne?
Moje w większości przypadków wychodzą mega sztywne, łamią się przy zawijaniu i często zbyt mocno przypiekają zanim się nadają do jedzenia. Skład: mąka, 1 jajko, mleko, woda mineralna gazowana. Do smażenia minimalna ilość tłuszczu.
Używamy takich mąk:
pełnoziarnista
jaglana
kokosowa
lniania
dodatek zwykłej pszennej

Wiadomo, kokosowa i chyba lniana w małej ilości, mega zagęszczają ciasto. Ale nawet jak robię z jaglanej to nie są elastyczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 36006 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679564
Ja polecam ryżową - całkiem fajne z niej naleśniki wychodzą. A kokosowej nienawidzę - ostatnio mi zepsuła cały patent na indyka.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Ja również polecam jak night ryżową ale dla mnie odkryciem była mąka gryczana, pisałam o tym w swoim dzienniku, że naleśniki wychodzą elastyczne bo miałam taki sam problem i nie są takie suche jeśli do masy doda się pół banana. Tylko z bananem wychodzą raczej takie pancake puszyste, jeśli chcesz cienkie naleśniki to mąka ryżowa albo gryczana.


Zmieniony przez - kaka21 w dniu 2017-12-20 09:32:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 277 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 404456
Ja polecam od siebie tapiokę taką w postaci mąki - działa tak jak zwykła skrobia - gęstnieje po poddaniu wyższej temperaturze. Ja jako że jem naleśniki rzadko to używam też mąki z kasztanów (jest dość droga), mieszam ją tylko z wodą, konsystencja powinna być taka jak przy zwykłej mące, ale to głównie się nadaje do naleśników na słodko.


Zmieniony przez - liona w dniu 12/20/2017 10:42:56 AM
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

GRUBY GRUBAS POCZĄTEK, CZYLI KRÓTKI OPIS DNI WALKI Z DIETĄ I TRENINGIEM!!

WHEY premium