SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kyokushinkai - nieefektywne ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 68838

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez _Knife_ z działu Mieszane sztuki walki - MMA.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1449
Witam !

Otoz podczas czytania starych wpisow na forum kilkanascie razy spotkalem sie z wypowiedzia, iz kyokushinkai jest nieefektywny w walce na ulicy. Trenuje (dzisiaj juz naprawde sporadycznie) Taekwondo i przyznaje, iz to jest bardziej balet, niz realna forma samoobrony. Lecz akurat Kyokushinkai wydawal mi sie - widac blednie ? - dosc realny.

Czy moglby mi ktos wyjasnic, dlaczego jest innego zdania?
Dziekuje z gory i pozdrawiam
Magic


Mai Tai po Muay Thai

Tylko trening, nie chęć szczera, zrobi z Ciebie rotweilera !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 581
Obsmiałem się niczym pijana norka:).

A tak wogóle, wynika z tego co stało sie z Kyokushin, iż należałoby wrócic do zasad jeszcze z przed Oyamy - do Goyu Ryu chociażby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na pewno Kyokushina jest realniejsza od wielu styli, ale w czystej postaci ma zbyt wiele brakow aby moc ja porownywac z wiadacymi systemami.

Paweł Ziółkowski

Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
http://bjj.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1449
Czy moglbys mi te braki nazwac?
Czyzbys mial (m.i. ?) na mysli brak rzutow, walki na parterze, itp ?

Magic

Mai Tai po Muay Thai

Tylko trening, nie chęć szczera, zrobi z Ciebie rotweilera !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 4476 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48160
cwiczac karate robilismy mnostwo zupelnie nie praktycznych blokow... co gorsza cwiczonych w powietrze. Malo sparingow, a jesli juz sa to bez uderzen na glowe ..generalnie duzo lepiej prezentuja sie pod wzgledem skutecznosci boks, kick, thai

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 4476 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48160
mowa tutaj o aspekcie uderzanymn tego stylu bo brak rzutow czy walki w parterze jest wiadomy

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1449
Hmmmm...
Oki - gdy juz jestemy przy temacie efektywnosci sztuk na ulicy: W miedzyczasie doczytalem, ze dosc czesto internautom zainteresowanym w realnej walce "na ulice" proponowano judo. Musze przyznac, ze jestem troche zdziwiony: Trenowalem judo dawno temu przez rok. Moze sa w Polsce w miedzyczasie nowoczesne wersje tego sportu (zyje za granica), ale gdy wspomne rzuty, dzwignie tylko na ramiono, itd., to ni jak nie moge pojac, jak mialbym za pomoca tych technik z sukcesem i efektownie obronic sie na ulicy. Zwlaszcza przy moich 171 cm i sylwetce chudego chinczyka ;)

Z gory dziekuje za odpowiedz i podjecie tematu
Magic

Mai Tai po Muay Thai

Tylko trening, nie chęć szczera, zrobi z Ciebie rotweilera !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
judo jest ok. Zapasy są bardzo dobre - wjazd w nogi i uderzenia w parterze to podstawa. Bardzo łatwo zaatakować człowieka który nie zna się na chwytaniu. Techniki nawet te które rzadko wychodzą na macie często udają sie na ulicy.
Trzeba to docenić.

Son Gochan Moderator działu doping

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Judo jest jednym z najlepszych styli.
Co do Kyokushiny, to:
1. Brak uderzen na glowe i obrony przed nimi. Tzn teoretycznie sa, ale nie sa rozwijane w walce sparingowej i sportowej.
2. Brak chwytow i parteru.
3. Brak obrony. Idea Kyokushiny jest przyjmowanie ciosow.
4. Brak pracy stop (poruszania sie).

Paweł Ziółkowski

Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
http://bjj.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak ktoś lubi walkę w stylu idziemy do przodu nie zważając na nic to bardzo polecam Kyokushiny. Również polecam inne formy aktywnego samobójstwa. Podcinanie sobie żył lub skakanie pod pociąg.
Dla mnie styl którego główną ideą jest parcie na chama do przodu jest dosyć mało zrozumiały.
No ale cóż są ludzie którzy lubią dostawać po nosie. A nigdy się nie uchylić jest punktem ich honoru.
POWAODZENIA NA DALSZEJ DRODZE DO KALECTWA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1449
Oki - to ja jaki polecasz?

Magic

Mai Tai po Muay Thai

Tylko trening, nie chęć szczera, zrobi z Ciebie rotweilera !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja ćwiczyłem TKD, Judo, KEMPO TAI JUTSU. Osobiście do walki realnej to polecał bym jakąś odmianę Jiu Jitsu i do tego jakiś kopany styl w uzupełnieniu.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Zapasy - fotki + ankieta.

Następny temat

Teakwon-do vs Kickboxing

WHEY premium