SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kuszenie Tygrysa

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2107

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11629
Oferuję Dariuszowi Michalczewskiemu 2 miliony euro za pojedynek ze Svenem Ottke - oznajmił Wilfried Sauerland, menedżer mistrza świata IBF w wadze junior półciężkiej Svena Ottkego.

Tę deklarację Sauerland złożył w sobotę w nocy w Lipsku po pojedynku Ottkego z kanadyjskim pięściarzem Joe Gattim zakończonym wygraną Niemca przez nokaut w 9. rundzie. Gatti w niedzielę nad ranem stracił przytomność w hotelu i z rozpoznaniem wstrząsu mózgu trafił do szpitala. Lekarze określają jego stan jako stabilny.
Ottke jest niepokonany na zawodowych ringach, było to jego 28 zwycięstwo z rzędu. Michalczewski również pozostaje niepokonany. Ich walka byłaby dużym wydarzeniem. Problem tylko w tym, że "Tygrys" walczy w wyższej kategorii (półciężkiej) niż Ottke. Aby zniwelować tę różnicę, Sauerland postawił warunek, aby ceremonia ważenia rywali odbyła się o 13.00 w dniu walki, a nie tradycyjnie w przeddzień pojedynku. W ten sposób Michalczewski nie mógłby - tak jak to zazwyczaj robi - porządnie podjeść wieczorem w przeddzień walki.

- To bzdura. Nigdy nie przyjmę takiego warunku. Gdybym się na to zgodził, to niedługo ktoś postawiłby mi warunek, żebym walczył tylko jedną ręką - mówi "Super Expressowi" poirytowany Michalczewski. - Mogę walczyć z Ottkem, ale bez takich bezsensownych warunków i za... 4 miliony euro. Tyle jest warta moja walka z nim.
- Jako amator Ottke dwa razy pana pokonał.

- Tak, dwa razy wygrał niejednogłośnie 2:1 w Berlinie. Za pierwszym razem walczyłem z nim po 10 miesiącach przerwy, po mojej ucieczce do Niemiec. Gdybyśmy spotkali się jako zawodowcy, byłoby inaczej.
- Powinien pan przygotowywać się do pojedynku z Hallem, a rozmawiamy w Polsce...

- Wpadłem na krótko, aby nakręcić reklamówkę Twistera-Max.
- Co to takiego?

- Rewelacyjny wynalazek, coś w rodzaju kostki Rubika. Tylko że w kształcie kulki, która wiruje. Trzymając ją, trzeba napinać i ćwiczyć dłoń, przedramię, ramię. Wspaniały trening dla wszystkich: urzędników, gitarzystów, tenisistów...
- Przez dwa dni zdążył pan nakręcić reklamówkę?

- Tak, jestem w drodze na Okęcie. Wracam do treningów, w planie mam także udział w kampanii wyborczej Gerharda Schroedera w Berlinie. Obiecałem to kanclerzowi.



Źródło Super Expres
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Ottke by dostal szybki oklep od Michalczewskiego.
Ottke ma tylko 6 KO przy 28 wygranych. Pozostale walki na punkty.
A Gatti nie jest zadnym znanym piesciarzem w tej wadze. I pewnie do tego byl w slabej formie skoro Ottke go znnokautowal i dostal zapasci. Ottke wszystkie swoje walki strasznie "meczy". Nudnie mi sie je w ogole oglada.

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11629
Wielce prawdopodobne, że Michalczeswki znokautowałby Ottke (na punkty by w Niemczech z nim nie wygrał). Zapowiedź tej walki to pic. Choć jest pewien myk z tą wagą. DM ma problemy z dojściem do wagi o po ważeniu lubi sobie podjeść i uzupełnić płyny, gdyby ważenie odbyło się w dzień walki jest możliwe, że Ottke nie dałby się znokautować w pierwszych rundach i poźniej chciał zamęczyć Darka, który odwodniony opadł by z sił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Moim zdaniem to piz na wode gdyby dali Darkowi kase ktorej jest dla nich wart. To nie mial by z tym problemu. Sa to raczej domysly SE, ktory wszedzie szuka sensacji. Darek raczej zna niemieckie sedziowanie i ringi - potrafilby wygrac ten pojedynek nawet na punkty.
Niemcy caly czas cierpia z powodu ze nie maja rodowitego dobrego zawodowca a u nich walcza sami z paszportami. I jeszcze do tego Saleta pobil im Krashniqa heheh ale juz zaplanowali rewanz tylko tym razem z Sinanowem Samilowem Sanowi (typowo niemieckie brzmienie heheh) , ktory byl mistrzem amatorow z Huston w 1999.

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11629
Wygrać z Niemcem na punkty na niemieckim ringu jest prawie nie możliwe. Darek nie jest tam uważany za "czystego" niemca (walka z Rocckicianim) więc na wygraną na pkt z Ottke bym nie liczył.
Moim zdanie Saleta ma szanse pokonać Turka SSS, jeżeli tylko podejdzie do tej walki poważnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Darek dobrze o tym wie. Stoczyla w Niemczech kupe walk zawodowych wiecej niz Ottke. Gdyby nie byl promowany przez niemcow to bym sie zgodzil a tak to nawet na punkty Ottke nie jest w stanie z nim wygrac.
A jak myslisz czy Saleta podejdzie powaznie? Ja ze tak
Pozdrawiam

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To, że Ottke wygrał z Michalczewskim jako amator nic mi nie mówi. Znam co najmniej 10 przykładów walk amatorskich Polaków z Niemcami na ringu niemieckim - Niemiec zawsze wygrywa, nawet przy dużej przewadze Polaka.

Ciekawe czy ten co napisał o tym objadaniu się wieczorem przed walką - to ma pojecie o boksie? Rozumiem, ze mozna uzupełnić płyny, bo się zrzucało wagę, ale obciążać flaki przed walką - bzdura!

barbara
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Witam barbara
wszystko sie zgdza
ale promotor Kohl jak i trener Zdunek nie "sprzedali" by tak latwo Michalczewskiego nawet w Niemczech. Co innego jak walczy Saleta czy Bonin promowani przez Polakow/
Pozdrawiam

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11629
"ale promotor Kohl jak i trener Zdunek nie "sprzedali" by tak latwo Michalczewskiego nawet w Niemczech" - i dlatego do tej walki nigdy nie dojdzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zasady judo

Następny temat

rekawice AllRight - dobre?

WHEY premium