SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kurs na trenera personalnego

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3077

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 12 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 188
Chciałbym się zapytać was o kursy na trenera personalnego. Myślę o pracy na takim stanowisku, może się spodoba bo ludzie chwalą. Wiedzę po paru latach treningów i czytania jakąś mam, chodzę na kursy i studiuję w tym kierunku więc cały czas to idzie w stronę rozwoju - jednak aby pracować nie wystarczą same umiejętności, praktycznie wszyscy pracodawcy wymagają "uprawnień trenera personalnego" i nie jest to istotne czy ktoś spędził na siłowni aktywnie 10 lat, czy nie wie co to martwy ciąg - ma być papierek. Jak wiadomo większość z takich kursów na trenera nie jest zbyt wiele warte w związku z tym chcę załatwić to jak najtaniej, a wiedzę zdobywać w rzeczywiście efektywny sposób. Moje pytanie odnośnie najprostszego i najtańszego sposobu jaki znalazłem: jakiś kurs online. To wystarczy? Po zaliczeniu tego egzaminu i otrzymaniu dokumentów o których tam piszą pracodawcy będą zadowoleni?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Witaj,
Wiadome, że jest to kurs na którym nie dowiesz się wszystkiego, ale... Postaram się wyprowadzić cię z błędu na przykładzie Polskiej Akademii Sportu z którą SFD współpracuje.
Robiłem kurs w Krakowie. Prowadzący: Tomasz Maciejowski- były zawodnik chyba Fitness Gimnastycznego (lub sylwetkowe- pisze z głowy), aktualnie trener przygotowujący zawodników sylwetkowych startujących z sukcesami na scenie oraz trener innych sportów. Drugi prowadzący to Jarek Woźnicki- wieloletni zawodnik mający na koncie wiele medali krajowych zawodów jak i zagranicznych. W Łodzi jednym z prowadzących jest Mariusz Bałaziński- zawodnik klasa sama w sobie (chyba nic dodawać nie muszę).
Czy na prawdę uważasz, że ludzie z takimi sukcesaminie mają ci nic do zaoferowania swoją wiedzą? Uważasz, że posiadasz chociaż taki poziom wiedzy jak oni?
Wiadome, że jak pójdziesz na kurs online czy prowadzony przez Heńka z osiedlowej siłowni to fakt że nie dowiesz się nic. Dlatego trzeba mieć swój rozum i wybrać szkole gdzie są prowadzący gwarantujący wysoki poziom.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 12 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 188
Napisałem, że większość tego typu kursów nie zostawia zadowalającego poziomu wiedzy, a nie że wszystkie. I pytanie też nie dotyczyło tego jakie kursy rzeczywiście są dobre.. Chcę się po prostu dowiedzieć czy taki kurs jak podałem link, prawdopodobnie prowadzony właśnie przez osobę typu przytoczony wcześniej Heniek daje rzeczywiście takie dokumenty, które zadowolą pracodawców i dadzą wolną rękę do szukania pracy. Tak jak pisałem, wiedzę poszerzam i potrzebny jest mi tylko ten papierek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
To też zależy do jakiego klubu chcesz uderzać. Jak pójdziesz do sieciówki gdzie menadżer nie ma pojęcia o tych sprawach, to dla niego będzie liczyć się papier byle jaki bo i tak z tego nic nie wie. Kiedyś gadałem z naszym moderatorem Seewym, który jest menadżerem klubu w Krakowie. Mówił, że papier musi być ale to tylko dla formalności. Dla niego liczy się wiedza, które zaprezentujesz na rozmowie kwalifikacyjnej. Także jak wszędzie. Jedni mają takie wymagania, a inni inne. Także nie da się jednoznacznie określić czy taki kurs coś Ci da czy nie.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 12 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 188
"Mówił, że papier musi być ale to tylko dla formalności. Dla niego liczy się wiedza"

Jak w każdej pracy - pracodawca sprawdza umiejętności kandydata, to raczej normalne. Część sieciówek to pomija, ich wola. Ale jednak z tego co napisałeś wychodzi, że czy jest to miejsce gdzie sprawdzają wiedzę, czy nie to i tak trzeba wypełnić formalności i ten papierek mieć. Jak rozumiem, ten kurs z linku który podałem nada się?


Zmieniony przez - Baddream w dniu 2017-07-14 15:34:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Przeczytaj opis kursu. Pisze, ze niby tak, a to jak bedzie respektowac to pracodawca to indywidualna kwestia kazdego z nich.,



Zmieniony przez - georgu w dniu 2017-07-15 14:00:00

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o pomoc w tłumaczeniu

Następny temat

Buty na siłownie i nie tylko :)

WHEY premium