SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kupno sprzętu do domu, pomoc dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9384

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3835
Witam wszystkich forumowiczów!

Na wstępie - to jest mój pierwszy post, więc chciałbym wszystkich pozdrowić. Mam nadzieję, że uzyskam tutaj odpowiedzi na pytania, które mnie nurtują, a jest ich trochę. Mam także nadzieję, że temat utworzyłem w odpowiednim miejscu, a ludzie, którzy przeglądają forum mają wiedzę na temat "mini siłowni domowych". Napisałem "mini", ponieważ głównym problemem jest wielkość mojego mieszkania. To kawalerka, 30m kwadratowych. Ale zanim przejdziemy do sedna chciałbym najpierw, abyście usłyszeli moją opowieść.

Tak więc : Na imię mi Łukasz. 24 lata, pracownik pewnego corpo choć aktualnie za biurkiem nie siedzę. Od małego uprawiałem sporty, wszędzie było mnie pełno. Mając 6 lat zacząłem grać w piłkę, dołączyłem do drużyny w moim mieście - jak potem się okazało byłem dosyć uzdolniony. Potem czasy gimnazjum, wielkie obietnice, rozwój i w kluczowym momencie mojej kariery złe twarzystwo kolegów z nowej szkoły. Zrezygnowałem z treningów na rzecz piwka, marihuany i ławek w parku.

Do sportu parę razy wracałem - głównie wtedy gdy moja waga pokazywała 80 kg (jak dziś). Zazwyczaj były to biegi, jakieś treningi domowe z użyciem własnego ciała. Jednak tym razem jest inaczej. We wrześniu zmieniam mieszkanie. Mój tryb pracy (ciągłe nocki), złe odżywianie, odsypianie doprowadziły do sytuacji, której nie akceptuje. Postanowiłem więc, że przeprowadzka to dobry sposób na zaczęcie czegoś nowego. Nie zależy mi na super sylwetce, ponieważ wiem, że mając tak mało miejsca w domu oraz mały budżet nie ogarnę czegoś, co mi w tym pomoże.

Szukam więc czegoś, co będzie zajmowało mało miejsca, a przy okazji pozwoli mi odbyć jakiś podstawowy trening, który wypracuje moją sylwetkę chociaż w stopniu akceptowalnym. Może hantle ? 2x10 kg ? na allegro takie coś kosztuje 200 zł, do tego jakiś rowerek fitness ? Posiadam także drążek. Slyszałem, że hantelki dają bardzo dużo możliwości.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3835
rion10
Ale przecież zamaż sobie twarz żeby nie dało się poznać kto jest na fotce i nie ma problemu. Możesz pozostać anonimowy


Nawet nie chodzi o twarz - po prostu zawsze miałem opory przed wrzucaniem swoich zdjęć do sieci - ale czas to zmienić oczywiście.

Jeżeli chodzi o mnie (bo tak umilkłem, i nic się nie odzywam pewnie pomyśleliście, że zrezygnowałem) to jestem po 3 tygodniu treningów. Pora napisać mniej więcej co tam u mnie. 75~ kg. Mniej więcej ponieważ ważyłem się przed chwilą i wyskoczyło 76.9 aczkolwiek jestem po śniadaniu. Nie sprawdzałem na razie wymiarów, postanowiłem zrobić to po miesiącu ćwiczeń - czyli za tydzień.

Efekty ? 3 tygodnie to mało, taka prawda. Ale najbardziej zadziwia mnie fakt, że one są! Szczególnie ramiona, i ręce. Pozbyłem się "odstającego" brzuszka. Na brzuchu pojawił się zarys mięśni. Dla osób, które wejdą i pomyślą, że po 3 tygodniach można mieć super efekty tylko nadmienię, że całe życie należałem do osób raczej wysportowanych, a już na pewno nie narzekałem na brak mieśni na brzuchu - one po prostu były zasłonięte tkanką tłuszczową.

Dieta ? Zrezygnowałem - na razie. Nie dlatego, że jest to dla mnie męczące. Chodzi bardziej o fakt, że u dziewczyny, prócz nas mieszkają jeszcze dwie osoby. Gotowanie codziennie dwóch obiadów, i walka o garnki była męcząca. :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
Najważniejsza kwestia to wyliczenie zapotrzebowanie kalorycznego i najlepiej zdjęcie tez. Hantle 2x10kg mozna miec za mniej niz 100zl bo ty raczej mówisz o żeliwnych co w domu nie sa dobrym rozwiązaniem. Na poczatek by wystarczyły ale glownych ćwiczeń jak wyciskanie na klate martwy i przysiad nie zrobisz bo po prostu przy nich trzeba więcej kg. Jesli chcesz schudnac musisz zdrowo jesc i zgodnie z zapotrzebowaniem . na poczatek zerowy po 1 czy 2 tygodniach obciąć 200kcal a później dodac aeroby. Rowerku jie warto kupowac. Lepiej wyjsc i pobiegac. Mysle ze koledzy napisza więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Tak jak kolega wyżej , kluczem będzie odpowiednie odżywianie.
Co do zakupu sprzętu to sam mam w domu siłownię i wszystkim to odradzam :) Wpakujesz kupę kasy w sprzęt, a i tak nie będziesz miał nawet połowy tego co dostaniesz na prawdziwej siłowni.
karnety są już nawet od 50zł w tej cenie masz też osoby do towarzystwa które możesz podpytać o różne tematy.
Na pewno zrobisz tam lepszą formę niż hantlami w domu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Hantle ale regulowane. Na samych hantlach już idzie zrobić sensowny trening w domu. Do tego dieta i będzie dobrze

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3835
Dziękuje wam wszystkim za odpowiedź. Nie spodziewałem się takiego zainteresowania. No więc jeżeli chodzi o siłownie, to domyślam się, że taka odpowiedź padła z mojej winy - nie napisałem dokładnie ile mam czasu. Właściwie jak teraz patrze to nie napisałem prawie nic za co przepraszam.

No więc mam 181 cm wzrostu, więc waga 80kg niby nie wydaje się duża, ale jednak źle się czuje w swoim ciele, a powinno być na odwrót. Zdjęcie to dla mnie ostateczność, więc byłbym rad gdyby nie było potrzebne. Moje doświadczenie z dietą jest zerowe. Nigdy dotąd nie potrzebowałem tego. Kiedyś mogłem jeść i jeść, a waga była ta sama. Wszystko zmieniło się od dwóch lat. Jeżeli chodzi o mój czas.. to tak na prawdę mam go około godziny.. no może półtorej. Licząc czas jaki potrzebował bym na dojście do najbliższej siłowni (pół godziny), oraz powrót to zostało by co najwyżej na rozgrzewkę.

Co do hantli to nie wiem czym dokładnie one się różnią. Jedne kosztują 50, drugie 200. Czy to ma jakieś znaczenie w moim przypadku ? Wydaje mi się, że jednak tak. Do tego mam już drążek, a wiem, że z nim też mam jakieś pole manewru. Może jakaś propozycja planu treningowego, albo diety ? Posiadam też tą całą wagę kuchenną.



Zmieniony przez - Lisciu178 w dniu 2017-08-03 20:51:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Lisciu178
Dziękuje wam wszystkim za odpowiedź. Nie spodziewałem się takiego zainteresowania. No więc jeżeli chodzi o siłownie, to domyślam się, że taka odpowiedź padła z mojej winy - nie napisałem dokładnie ile mam czasu. Właściwie jak teraz patrze to nie napisałem prawie nic za co przepraszam.

No więc mam 181 cm wzrostu, więc waga 80kg niby nie wydaje się duża, ale jednak źle się czuje w swoim ciele, a powinno być na odwrót. Zdjęcie to dla mnie ostateczność, więc byłbym rad gdyby nie było potrzebne. Moje doświadczenie z dietą jest zerowe. Nigdy dotąd nie potrzebowałem tego. Kiedyś mogłem jeść i jeść, a waga była ta sama. Wszystko zmieniło się od dwóch lat. Jeżeli chodzi o mój czas.. to tak na prawdę mam go około godziny.. no może półtorej. Licząc czas jaki potrzebował bym na dojście do najbliższej siłowni (pół godziny), oraz powrót to zostało by co najwyżej na rozgrzewkę.

Co do hantli to nie wiem czym dokładnie one się różnią. Jedne kosztują 50, drugie 200. Czy to ma jakieś znaczenie w moim przypadku ? Wydaje mi się, że jednak tak. Do tego mam już drążek, a wiem, że z nim też mam jakieś pole manewru. Może jakaś propozycja planu treningowego, albo diety ? Posiadam też tą całą wagę kuchenną.




Zmieniony przez - Lisciu178 w dniu 2017-08-03 20:51:17


Ale chciałbyś tę wagę podbić do góry czy w dół ?

Co do hantli to są różne w zależności od marki czy materiału z jakiego są robione a nie masz możliwości pójścia na siłownię?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kup sztangę , ławeczkę , hantle i osobne stojaki. To takie minimum na pierwszy rok treningów. Choć prędzej czy później trafisz na moment, w którym by dalej sie rozwijać będzie trzeba odwiedzić profesjonalną siłownię.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Osobiście też zaczynałem w piwnicy a po pół roku poszczedłem do klubu. Z perspektywy czasu oceniam, iż o pół roku za późno.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
ronie220
Osobiście też zaczynałem w piwnicy a po pół roku poszczedłem do klubu. Z perspektywy czasu oceniam, iż o pół roku za późno.


Jak ktoś ma bardzo dobrze wyposażoną piwnicę to nie ma problemu ale faktycznie klub ma swoje plusy zdecydowanie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Coś w tym jest ale powiem Ci, że w klubie motywacja o wiele większa. Kiedy zaczynałem w piwnicy to nawet nie miałem komputera i w sumie żyłem w małym, zamkniętym świecie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
No bo tak jest. Zwłaszcza jak na siłkę przyjdzie jakiś dzik to od razu chęci do treningu wzrastają

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu treningowego

Następny temat

Trening na masę czy redukcja tłuszczu.

WHEY premium