SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kupno hantli - jakie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4055

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2765
Witam. Planuje kupić hantle. Jestem amatorem, nie ćwiczę dla zdobycia masy mięśniowej, nie odchudzam się. Ćwiczę tylko aby zachować sprawność organizmu (praca siedząca). Jak z dolnymi partiami sobie radzę (bieganie, rower, przysiady, wykroki) tak gorzej z górnymi partiami (ręce, barki, klatka). Do tej pory wykonywałem ćwiczenia typu pompki, pompki na krześle czy jakieś prowizoryczne ćwiczenia przy pomocy baniaka z wodą.
Obecnie chcę kupić jakieś tanie hantle, najlepiej bitumiczne żeby było taniej. Będę używał ich raz w tygodniu do prostych ćwiczeń w domu. W przyszłości pospawam sobie prostą ławeczkę do wyciskania hantli na klatę. Poleci ktoś jakieś? Preferuje taki komplet ok. 40kg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2765
Ostatnie pytanie. Czy taki gryfik hantlowy 49cm to nie za długi jest? Wydaje mi się, że to sporo i mogą zawadzać o siebie przy np. wyciskaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Witaj,
ja osobiście kilka lat temu kupowałem hantle ze sklepu sportowego na D. Wychodziły dość fajnie cenowo 2 x 10kg i była możliwość dokupienia nakładu w każdej chwili wtedy chyba po 4,5zł/kg

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odradzam bitumiczne, niby taniej, ale jakość słaba i są brzydkie. Co żeliwo, to żeliwo.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2765
Jakość słaba pod jakim względem? Nie zamierzam nimi rzucać. Będę ćwiczył w mieszkaniu. A, że brzydkie to mi nie przeszkadza. Do tej pory butelka 5l wody była jeszcze brzydsza. Po treningu wrzucę je za łóżko.
Myślę nad czymś takim. Nie są drogie ok. 100zł z małym haczykiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jak na trening amatorski ok ale jeśli chcesz poważniej do tego podejśc to się nie nadają. Tym bardziej, że dużo ciężaru na nie nie wejdzie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2765
No amatorsko, amatorsko. 20kg na hantel to i tak dla mnie ze sporym zapasem. Brałbym 2x15kg i by stykneło, ale już wezmę na zapas 2x20 bo mała różnica w cenie.
Głownie mi chodzi czy nadgarstkami nie będę zahaczał o największy talerz np. przy wyciskaniu na klatkę. Czy rozstaw tam gdzie się chwyta nie jest za wąski. I czy jak się je skręci to się nie rozkręca, żeby mi na głowę nie spadł talerz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie będziesz, ja skręcam dużo większe hantle i jest ok Przedramie idzie zawsze pionowo , więc nie będziesz zawadzał.
Z czasem najwyżej kupisz coś bardziej zaawansowanego (z czasem czyli po kilku miesiącach czy roku).

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2765
Mam jeszcze pytanie. Bo hantle które mnie interesują występują w dwóch rozmiarach:
- gryf średnica 25mm, otwór w obciążeniu 26mm
- gryf średnica 30mm, otwór w obciążeniu 31mm
Który rozmiar lepiej wziąć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2931
Miałem 26 i mam 30 mm. Przy większym ciężarze 26mm nie dawało mi konfortu. Musiałem mocno ściskac hantle np przy młodkach żeby nie wypadła z łapy. 30 dla mnie idealne, a dłonie mam nie duże. Wziął bym 30mm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2765
Jakiegoś ogromnego ciężaru podnosił na pewno nie będę. W cenie zestawu 30mm przy wyborze 25mm mam jeszcze gryf łamany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1683 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27917
Jeśli masz zamiar ćwiczyć dluzej niż kilka miesiecy to odradzam bitumiczne Mówię to z doświadczenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ćwicznie

Następny temat

Plan FBW 5x5 - ocena

WHEY premium