SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kupic rolki ale naprawde super od 600 do 900zl, fitnes/ rekrecyjne

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17011

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich forumowiczow, jestem tu nowy i zabralem sie za czytanie wszystkich tematow, lecz nie znalazlem odpowiedzi na swoje pytanie.
Ja chce kupic rolki rekreacyjne/fitnes, dla siebie i swojej kobiety, pierwsze kroki mamy juz za soba i nie chce wydac w sumie wiecej kaski niz 1600zl. Jaka firme wybrac jaki model, zalezy mi na szybkosci , ale nie chce kupic typu rolek race , bo te 5 kolek mnie przeraza, maja byc wygodne lekkie, na co mam zwrucic uwage, wiem jedno musze te rolki przymierzyc bo mam bardzo chuda noge i nie chce by mi w kosce latala, zastanawiam sie nad ROCES Rio de Janeiro [http://www.roces.com/inlineskates.asp?cat=2&prod=91] , fajnie wygladaja i kosztuja 649zl , ale moze w tej cenie kupie cos lepszego , lub doloze troche i bede mial git rolki. Prosze o porade.
Napewno macie juz zdana wyrobione na temat firm, oraz terminologi, wiec dla was to nie bedzie problem.
Pojawiaja sie dylematy w stylu, ze moga te wszystkie firmy(ROCES ROLLELBLADE, K2 , SALOMON itp) miec rolki w tej samej cenie, ktora teraz wybrac ? Moze te firmy maja jakies swoje patenty i sa one calkiem rozne, moze jak wezme roces'y za 700zl , a nie k2 to bede w plecy bo sie okazalyby lepsze, na co zrucic uwage?
Wiem lozyska ABEC 5-7 , choc 7 w tej klasie rolek sie nie pojawiaja, jedyne jakie znalazlem to [http://www.skate-shop.pl/rolki_inline/rekr...ki_oxigen_ox_2/] i powiem ze sie nad nimi zastanawiam, z reszta tej firmy mam rolki.
Jakie kolka marka najlepiej, materialy , plozy itp?
Shock absorber - Co to takiego?
3D Customfit - Co to takiego?
Mam tu Salomona [http://www.skate-shop.pl/rolki_inline/rekr...jne/thundermax/] i jego opis , ale dziwna rolka i pojecia ktorych nie znam, f-link , dwa rodzaje kolek, do czego to sluzy?
Naprawde fajne bajery, mam nadzieje ze spelniaja swoje zalozenia, jakie one by nie byly.
Jakbyscie kupowali rolki dla siebie to jakie byscie wybrali w tej klasie - rekreacyjnej/fitness? Prosze dawac jakies propzycje?
fitness- dla miłośników częstej, lecz nie agresywnej jazdy
rekreacyjne- dla tych, którzy jeżdżą na nich od czasu do czasu
Mnie chyba by bardziej interesowaly fitness , bo zamiezam na nich jezdzic bardzo czesto, pola Mokotowskie mam bardzo blisko, czasami cos przeskoczyc, ostro przyspieszyc posmigac miedzy ludzmi z zawrotna predkoscia, po miescie chodnikami tez bede zasowal, wiec naprawde tutaj trzeba sie zastanowic nad rolkami by sie za szybko nie rozlecialy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam jeszcze troche czasu wybieram miedzy Rolerblade Areo7 , a K2 Power 6.0, mysle ze padnie na K2 bo kosztuja 599zl , a nie tak jak Areo7 ponad 7 stowek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3206 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15084
Bardziej znam sie na rolkach agresywnych ale spróbuję pomóc...

Cena... generalnie 650 zł to moim skromnym zdaniem ciut za dużo za rolki rekreacyjne. Kierując sie ceną wybierałbym coś koło 500 zł. Jeśli kupisz rolki Rocesa, Rollerblade'a Salomona albo K2 w tej cenie to na pewno nie będzie to szmelc. Wszystkie firmy są ok. Choć moim zdaniem i 500 to za dużo. Nie masz się co martwić że coś będzie nie tak, bo w rolkach rekreacyjnych podstawa to wygodny liner (skarpeta) i szybkie łożyska, kółka średniej twardości. Wydaje mi się naprawdę że kupowanie rekreatek za 800 czy 700 zł to przesada. To już są ceny dobrego sprzętu agresywnego. Z resztą powiedz mi czym wyróżniają sie w/g ciebie rekreacyjne "super" rolki? z tego co sie orientuje nie ma jakichś wielkich różnic pomiędzy rekreacyjnymi rolami Właściwie najważniejsze cechy... kółka, abec 5 lub 7 jakiejś dobrej firmy (hyper, kryptonics...) wygodny liner, może być z shockabsorberem. Sposób zapięcia... wedle własnych preferencji, w/g mnie najlepszy jest sznurowadła na dole i klamra u góry. I to właściwie wszystko. Tutaj nie ma takich wymagań jak przy agressivie. One po prostu sie kulają i tyle

Troche analogi od agresywnych - nie wiem na ile to pomoże. Rolerrblady agresywne mają do bani linery. A w K2 były zawsze problemy z cholewką.

Kółka - już pisałem
Płoza - bez znaczenia, skakaś nie będziesz. Ważne żeby miała możliwość rockeringu czyli podwyższania i obniżania kółek.
Shockabsorber - wkładka amortyzująca wstrząsy, przydatna na polskich chodnikach
3D Customfit - tylko sie domyślam że jest to liner żelopamięciowy. Czyli dostosowujący sie do kształtu stopy danej osoby. Więc nie kupuj takich jeśli będziesz chciał jeździć z kimś na tym. Wadą jest to że na początku jest troche niwygodny, później jest świetnie.

Te thundermaxy... Dwa rodzaje kółek to dość dziwne, różnią sie wysokością tylko 2mm i nie wiem co to daje. U mnie przednie kółka zdzierały się zawsze szybciej, więc nie czaje czemu te są mniejsze. Prawdopodobnie bajer handlowy. Rzep usztywniający... nic nadzwyczajnego, ale może być przydatne. Mają miękki język, a to ważne. Mnie sie kiedyś twardy połamał

Byłoby na tyle. Jak chcesz skakać to zwróciłbym uwagę na płozę (kompozytowe są lżejsze i wytrzymalsze) i usztywnienie kostki, no i shockabsorbera.

Wczoraj - Grubas w dziale Sporty Extremalne
Dziś - Buracze w ekstremalnych
Jutro - Admin SFD i insomni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wlasnie nie wiem czym moga sie roznic ( tak jak napisales: lekkoscia, materialami z jakich sa wykonane, wytrzymalosc, wygoda, bajerami ktore sa naprawde przydatne i za ktore warto zaplacic) , chcialem przeznaczyc tyle kaski na rolki ile moge i kupic takie zebym pozniej nie zalowal, po 1 wydanych pieniedzy, po 2 ze czegos nie maja co jest przydatne. Wydawalo mi sie ze wszystkie bajery ktore sa wypisane maja jakies znaczenie, wiekszosci z nich nie rozumiem, i tym bylem gotow sie sugerowac przy zakupie rolek- im wiecej bajerow tym lepiej.
Teraz bardzo mi pomogles, bo podpowiedziales mi na co mam zwracac uwage. Bede sie tym sugerowal, lecz jezeli jakas rolka bardzo mi sie spodoba to nie zawacham sie za nia zaplacic nawet 900zl.
KOmpozytowa ploza to to samo co aluminiowa? Czym sie roznia i ktora lepiej wybrac?
Naprawde super wskazuwek mi udzieliles, to mi sie tez podoba: Rolerrblady agresywne mają do bani linery. A w K2 były zawsze problemy z cholewką.
Dzis sie wybieram na maly spacer po wszystkich sklepach z rolkami, kazde przymieze i zobacze jak sie czuje, moze tam mi ktos tez cos doradzi.Teraz bede szukal rolek ktore maja te wszystkie zalety ktore mi wypisales. THX.
Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziekuje , jakby cos Cie sie jeszcze przypomnialo to daj znac.
Jest troszke tych firm , ktore sa dobre, teraz nie wiem na jaka sie zdecydowac. Slyszalem ze w tych Salomonach ThunderMax jest mozliwosc zmaiany plozy i juz sie smiga agresiv, ale nie wiem czy to prawda.


Zmieniony przez - zenit14 w dniu 2004-06-15 07:58:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich ponownie, właśnie wracam z GO SPORT, spędziłem tam chyba z 4-5h i musze powiedzieć ze jestem zdecydowany na 99% z kobieta na ten sam model rolek AERO7 i tak dla mnie http://www.rollerblade.com/prodotti/fit_scheda.php?idProdotto=24&idS=2&idC=2  jedyna inna opcja, dla mnie model wyżej - czyli AERO9 cena 919zl-dochodzi patent ze sznurowkami. Cena Aero7 to 799zl para.
W tych rolkach czuje się najwygodniej i wydaja mi się dosyć lekkie, przymierzałem rożne rolki w tej cenie Salomona itd. I żadne mi tyle radości nie sprawiły. Nawet kilka kolek zrobiłem na sklepie-super. Co o tym myślicie?
Dodam tylko ze posiadają takie właściwości jak:
1. Wygodna skarpeta.
2. Szybkie łożyska ABEC 7
3. Kolka rollerblade 78mm 80A
4. Wkładka do drgań
5. Żel pamięciowy stopy.
Może jeszcze cos, ale nie wiem, bo się nie znam.

A jeszcze dodam ze sprzedawca powiedzial mi pewna ciekawostke , a mianowicie iz przedstawiciel firmy Rollerblade twierdzi ze mozna na AERO7 -9 osiagnac predkosc 70km/h. To chyba jest jakis zart, czy to mozliwe bez wiatru z tylu, oczywiscie na dobrej nawierzchni, ja na swoich jechalem z 26km/h i to chyba wszystko na co bylo stac rolki Oxygen?
Pozdrawiam.

Zmieniony przez - zenit14 w dniu 2004-06-15 17:46:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3206 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15084
No to tak:

Z tymi poradami to wiesz, tak nie do końca, bo nie musi być np problemu tego samego w K2 agresywnych co w zwykłych. Choćby przez to że są mniejsze obciążenia, ale wiesz, ta sama firma sotsuje pewnie podobne rozwiązania...

Szczeże powiem że nie znam tej firmy Aero. Pewnie dlatego że specjalizują sie w fitness a tutaj moja wiedza jest taka sobie.

Zmiana płozy na agressive nic nie da. Spora część trików od agressivu idzie na półce od buta więc to nic nie da.

Płozy kompozytowe i aluminiowe mają podobne parametry. Tutaj nie ma raczej dużej różnicy w wadze czy w czymś takim.

Go sport to dobry sklep z tego co wiem...

Hm, jak różnica jest tylko w sznurówkach to brałbym ten tańszy model, bo to niewiele zmienia. Chyba że naprawde wygodniej cie sie zawiązuje czy jak.

Prędkość 70 km/h... no jest to możliwe pewnie ale bez oporów powietrza, czyli np za autobusem czy coś w ten deseń. Na maxa na rolkach koleś jechał 300 km/h trzymając sie za porsche. Ale tak na czysto, bez wiatru itd to przyznam że nie wiem.

Dobra, te rolki Aero:
Liner - PFS performance specialized fit czy jakoś tak. Spotkałem się z tym linerem gdzieś w agresywnych rolkach, jest to wkład żelopamięciowy z tego co wiem, więc powinien być ok.
Kółka - Rollerblade 78/80A. Co tu dużo mówić, agresywne, podkreślam agresywne kółka rollerblade'a zawsze były do bani. Nie wiem jak z innymi, ale tu może być naprawdę duża różnica, bo różnią się profilem itd. No i agresywne muszą znosić naprawdę dużo uderzeń, tarcia, piachu i diabli wiedzą co jeszcze, więc nieliczne kółka to wytrzymują. Ale na pewno pojeździsz na nich jakiś czas. Nowe kółka to koszt około 80 zł za 4 więc gdyby po dłuższym czasie sie rozpadły to z wymianą nie ma problemu. (ja już 3 pary kółek zjeździłem w swoich rolach :) średnio co 4-5 miesięcy musze wymieniać)
Łożyska abec 7 to dobry i szybki sprzęt.

Więc myśle że te role to dobry wybór

Wczoraj - Grubas w dziale Sporty Extremalne
Dziś - Buracze w ekstremalnych
Jutro - Admin SFD i insomni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Roznica w sznurowaniu jest i na pewno sie wygodniej i szybciej to robi, bajer jest super, tylko ze nie zbyt mozna wtedy rozlozyc sile scisku sznurowki/noga i tu jest problem, sam patent jest naprawde super( jedno pociagniecie za linke i but zwiazany, magiczny przyciski i mozna juz sciagac rolki, w 3 secundy rolki sa na nogach gotowe do jazdy), tylko ze noga wygodniej i pewniej sie czuje w AERO 7.
Pewnie jeszcze sie rozni paroma sprawami i jest to wypisane na stronie producenta, ale nie znam zbyt dobrze angielskiego i nie powiem ci, sam nie wiem czy sa to istotne zmiany.
Bardzo mi sie podobalo na samym poczatku, jak sprzedawca mi przedstawil procenent udzialu firm ROCES-K2 , Salomon, Rollerblade w sprzedazy rolek na swieci i stwierdzil, ze rollerblade goruje zdecydowanie, nie stety K2 i Roces'ow nie mialem na nogach, ale napewno jeszcze zaloze w innych sklepach.
Pozdrawiam. Dzieki za wypowiedzi, czekam na inne pomysly , propozycje, spostrzezenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3985
RA1NM4N: Nie znasz firmy AERO bo to nie firma tylko nazwa serii rolek Rollerblade'a

Zenit14:To że Rollerblade ma największy udział w sprzedaży rolek na świecie nie musi świadczyć o przewadze tych rolek nad innymi (choć może tak być ). Może po prostu robi dużo tańszych rolek, które łatwiej się sprzedają.

Aero 9 różnią się jeszcze od 7 większymi i twardszymi kółkami i systemem chłodzenia(?)/odprowadzania potu(?) Coolmax(R). Nie widzę więcej różnic.

Ja się przymierzam do trochę tańszych rolek (ok 500zl max) bo jeszcze nawet jeździć nie umiem i upatrzyłem sobie K2 velocity 4.0 - http://www.k2skates.com/skates/rec.asp?ProductID=4
Ale to na razie tylko "wirtualnie" upatrzone Może w czwartek uda mi się przejść do sklepu i poprzymierzać trochę.

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lucjusz , bardzo dziekuje za odpowiedz, o kolkach wiedzialem a sytemu Colmax nie moglem rozgrysc , teraz juz mam jasnosc. Te K2 tez fajnie wygladja, ale dzis tak sie zauroczylem moimi przyszlymi Aero7-9, ze tylko przymierzylem salomony za 1100zl i okazaly sie totalnym szajsem ,jak dla mnie i nawet nie zwrucilem uwagi na K2, mam nadzieje ze w GoSport sa dostepne K2, Roces'a maja bardzo kiepski wybor. Rolki kupie dopiero za 2-3 tygodnie, bo musze nazbierac troszke kaski, a ze mojej kobiecie podoba sie ten sam model to jest mi na to potrzebne 1598zl. Do tego czasu zamierzam jeszcze sprawdzic wygode K2 i Roces w tej samej cenie, Salomony juz skreslilem.
Tobie tez zycze bardzo dobrego wyboru, a pozniej zadowolenia i bez problemowego uzytkowania.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3206 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15084
No to wszystko jasne

Coolmaxem bym sie nie sugerował bo jest do niczego, po jakimś czasie sie ubija i jest twardy jak deska. Rollerblade stosuje ten system w TRSach Alpha.

Wczoraj - Grubas w dziale Sporty Extremalne
Dziś - Buracze w ekstremalnych
Jutro - Admin SFD i insomni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie zamierzam sie nim teraz sugerowac, wiec chyba AERO 7 beda najrozsadniejsze, ciekawia mnie jeszcze K2 i Roces.
Panowie gdzie w wawie moge znalezsc K2 i Roces, bo w Go Sport nie ma, lub jest pojedyncza sztuka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3206 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15084
??? W necie bym wiedział... ale tak to nie mam pojęcia.

Wczoraj - Grubas w dziale Sporty Extremalne
Dziś - Buracze w ekstremalnych
Jutro - Admin SFD i insomni

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki wasz najdluższy dystans na rowerze??

Następny temat

RST HI-5

WHEY premium