SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kupa co pół godziny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2278

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 57
Witam, mam jakiś dziwny problem. Miałam robioną kolonoskopię i gastroskopię - kolonoskopia nie wykazała nic niepokojącego, natomiast gastroskopia wykazała 'nieokreślone' zapalenie żołądka.
Moim problemem jest to że potrafię co pół godziny biegać do toalety, bo mam jakieś gazy, no a jak już jestem w kibelku to robię przy okazji jakąś małą kupkę i wychodzę. Jak królik!
No i byłam też u dietetyka prywatnie i dietetyk przygotowała dla mnie wstępną dietę:
2 litry wody źródlanej dziennie i do tego:
1 śniadanie owoc + 2 łyżki płatków z wodą
2 śniadanie bułka pszenna z plastrami sera żółtego, sałatą i pomidorem
obiad sos pieczarkowy z kaszą gryczaną
podwieczorek owoc
kolacja zupa

niestety teraz też biegam do toalety co pół godziny, dieta pomogła mi na zaparcia ale gazy mam nadal i dalej muszę biegać... Czy możecie mi Państwo jakoś pomóc?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 57
Hmm leków nie biorę, a ruch mam bardzo częsty i regularny. Zostaje stres i dieta. Myślę że jedno i drugie. Ale chociaż jedno mogę wyregulować, dlatego zastanawiam się jak. Od jutra spróbuję wyłączyć laktozę. W tych kanapkach był czasem tłusty łosoś wędzony. Do tego kopytka czy kaszę z sosem pieczarkowym zawsze podają z zestawem surówek. Może wystarczyło dać więcej płynów? I na przykład wyłączyć laktozę. Jutro przetestuję. mam nadzieję że będzie lepiej.

przeciwne bieguny, ale przecie nie umieram ;) Biore leki na zapalenie żołądka, to pewnie jak zjem wszystkie leki, to żoładek będzie jako tako wyleczony. Zastanawia mnie to zapalenie, bo nic nie czułam. Żadnego bólu, ani pieczenia. Nie miałam też zgagi. Nic. Więc to pewnie jakieś lekkie zapalenie.

Dzięki deja vu.


Zmieniony przez - A.N. w dniu 2016-09-23 22:24:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 346 Napisanych postów 472 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17050
Śniadanie, podwieczorek i kolacja to dla mnie dramat. Chyba, że zupa konkretna jakaś, z mięsem, czy czymś podobnym. Ale wracając do tematu. Test na nietolerancje pokarmowe zrobiony jakiś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 57
Czemu śniadanie dramat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 57
Testów na nietolerancję nie robiłam jeszcze żadnych, już dzwonię zapytać czy się da.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 70
A może problem tkwi w tym, że jesz za dużo błonnika albo rzeczy powodujące wzdęcia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 57
Można wykonać takie testy, skórne są nawet w ramach abonamentu w moim pakiecie. Postaram się je przeprowadzić możliwie jak najszybciej. Bardzo proszę jednak o kilka słów więcej na temat tragedii w śniadaniu, podwieczorku i kolacji? Przed chwilą cierpiałam na zaparcia, więc pod tym względem jest lepiej. Tylko się strasznie gazuję nadal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 57
Alex34, ale ja jem tylko 2 łyżki płatków (musli) =2g na śniadanie i pół woreczka kaszy gryczanej =3g na obiad. To jakieś 5g błonnika na dzień + błonnik w jabłku = 4g, bułce = 2g i nektarynce = 1.2g to jakieś 7.2g, maksymalnie 15g błonnika na dzień zjadam, a powinno się 20g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Z takimi pytaniami udaj się do specjalisty.
Bo to może spowodować nie tylko odwodnienie, ale też wypłukanie minerałów.
Także rodzinny i skierowanie do specjalisty, a nie na forum ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Edytuj posty proszę, bo robi się bałagan.

Model żywienia który nie ma nic wspólnego ze zdrową zbilansowaną dietą ułożyłby człowiek nie mający nic wspólnego ze sportem. To jest przykre, że ludzie płacą takim osobom za robienie sobie krzywdy. Znam ludzi którzy stosowali pseudo rozpiski od byle kogo, teraz mają problemy z tarczycą, rozregulowany metabolizm i.t.d

Radziłbym zaprzestać korzystać z usług tej Pani/Pana.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Spożywanie zbyt wysokiej dawki włókna pokarmowego ( błonnika ) wpływa negatywnie na prace przewodu pokarmowego, stąd wzdęcia, gazy i.t.d ..


( nie mogłem edytować, bo jakieś błędy na forum , dlatego dopisałem post pod postem )


Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-09-23 13:58:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ja się tu rozpisuję i też problem z edycją j.w Dudee już nie będę się rozwodzić, jeśli ktoś układa dietę w tak niekompetentny sposób (nawet nie wiem czemu miałaby służyć ta "dieta") to jest po prostu nie godny uwagi w tej materii.

Skoro przypadłość w/w temacie nadal doskwiera to tak jak pisałam wyżej, udać się do specjalisty, bo to może przysporzyć nie małych problemów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana ustawień planu na potreningu.pl

Następny temat

Dieta na masę - 73kg - ekto

Wiecej