SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyka - ciągła walka o wygląd

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1470467

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
ajazy
Bo Ajazy tylko wtedy ma czas i nikt mu dupy nie zawraca Też bym wolał w godzinach wcześniejszych....ale najpierw obowiązki, potem przyjemności
Robisz tak jak dawni amerykańscy kulturyści!
Ja już tak nie potrafię ! Rano mam najwięcej sił na trening. Gdy za długo siedzę przed TV i kompem to odchodzi mi ochota na ćwiczenia. Mogę iść na opalający marsz (ostatnio jestem po nim mocno zmęczony - chociaż dzisiaj było odrobinę lepiej) lub jeździć na rowerze.

Zrobię rozruch barków a potem przejadę się rowerem 20km - jeszcze nie tak dawno jeździłem więcej. Teraz pod wpływem artykułów na sfd uznaję, że tyle będzie bardziej odpowiednie dla redukcji tłuszczu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1375 Napisanych postów 3285 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28439
a zamiast aerobów (takich tradycyjnych) próbowałeś kompleksów sztangowych albo interwałów ?

Aktualny wpis DT Tatuncio po 40 tce https://www.sfd.pl/post-p19697266.html

Krata na lato https://www.sfd.pl/post-p19653297.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
tatuncio
a zamiast aerobów (takich tradycyjnych) próbowałeś kompleksów sztangowych albo interwałów ?
Nie robię tradycyjnych aerobów - po prostu maszeruję i jeżdżę na rowerze. Kilka lat temu robiłem kompleksy sztangowe oraz marsze z biegiem (100 m marsz/ 100-200 m bieg). Teraz mnie do tego niezbyt ciągnie (chociaż kilka dni temu spróbowałem podbiegiwać ale wtedy było to pod wieczór - teraz opalam się do południa).

Trening: wyciskani sztangielek, wyciskanie sztangi stojąc, biceps/triceps. brzuch


Idę się opalić. Później powinienem zrobić rozruch barków i przejechać się rowerem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
Coś mnie rozłożyło!
Zganiałem na pogodę - ale masti zrobił trening!
Trochę dosypiałem, jadłem i piłem (głównie herbatę zieloną z kompotem). StimALL nie pomógł wcale
Miałem chwilami chęć na jakiś trening ale zaraz mi przechodziła! Pojawiły się lekkie bóle barków oraz ud.

Przejadę się jednak 20km na rowerze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zielona herbata?

Ma kilka zalet.

Picie zielonej herbaty jest powiązane z niższą śmiertelnością z powodu wszystkich chorób, w tym z powodu chorób serca. Picie zielonej herbaty obniża ciśnienie krwi, stres oksydacyjny oraz przewlekłe stany zapalne.

Długotrwałe spożywanie katechin z zielonej herbaty jest korzystne dla procesów spalania tłuszczu. Katechiny mogą też współpracować z innymi związkami w celu zwiększenia poziomu termogenezy i utleniania kwasów tłuszczowych. Według Physiology & Behavior:

Pozytywne efekty na obniżanie wagi ciała wykazano stosując miksturę z zielonej herbaty. Zielona herbata zawiera zarówno katechininy, jak i kofeinę, może działać poprzez hamowanie katecholo-O-metylotransferazy i hamowanie fosfodiesterazy. Tutaj mechanizmy mogą działać synergistycznie. Zielona herbata poprawia utrzymanie masy ciała poprzez termogenezę, utlenianie tłuszczu i oszczędzanie beztłuszczowej masy ciała.

Osoby, które piją co najmniej sześć filiżanek zielonej herbaty dziennie są w stopniu o 33% mniejszym narażone na ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 w porównaniu z osobami, które piją jedną filiżankę tygodniowo.

Katechiny zawarte w zielonej herbacie chronią oczy przed rozwojem jaskry oraz innymi chorobami. Badanie potwierdziły, że katechiny przedostają się z przewodu pokarmowego do tkanek oczu. W trakcie badań zaobserwowano obecność katechin w tkankach tworzących oczy w okresie od 30 minut do 12 godzin po spożyciu herbaty.

ps. proszę nie myśleć, że ściągnąłem to z jakiejś polskiej strony, sam tłumaczyłem z angielskiego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
Dziękuję za poparcie moich poczynań . Skończyła mi się czarna a nie chce mi się iść do Biedronki. O czarnej herbacie piszą podobne rzeczy po polsku

Przejechałem na rowerze 20km.
Zmobilizowałem się też do rozruchu barków oraz spięć na krześle.
Zostały 3 tygodnie do ewentualnych zawodów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zielona i czarna to ta sama roślina. Zielona jest jednak zdrowsza.

Czarna oraz zielona herbata pochodzą od tej samej rośliny o nazwie Camellia sinensis. Metoda przetwarzania oraz stopień ekspozycji na tlen decydują o powstawaniu gatunku herbaty. Czarna herbata jest utleniana, a w przypadku zielonej nie robi się tego w ogóle. więc zielona zawiera więcej antyoksydantów.

Kontrolowane utlenianie zwykle zaczyna się od walcowania lub maceracji liści herbaty. Te dwa procesy rozkładają ściany komórkowe w liściach herbaty. Chemicznie rzecz ujmując występuje utlenianie, gdy polifenole z wakuoli oraz peroksydaza z peroksysomów są w kontakcie z oksydazą polifenolową.

Te reakcje przekształcają katechiny z herbaty w teaflawiny oraz tearubiginy. Teaflawiny zapewniają herbacie fertyczność oraz łagodny smak, a tearubiginy wpływają na barwę.

Konwersja katechin w teaflawiny oraz tearubiginy podczas procesu utleniania oznacza, że im jest on dłuższy, tym mniej katechin pozostaje w herbacie. Ponadto podczas utleniania chlorofil zostaje przekształcony w feofitynę, pigment nadający ciemnego koloru utlenionym herbatom. Lipidy, karotenoidy oraz aminokwasy również ulegają degradacji podczas procesu utleniania, a dzięki temu powstaje smak i zapach lotnych związków w herbacie.


cytat z World of Tea
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
Idę jutro do Biedronki i kupuję czarną - jest tańsza - a ma wyrazistszy smak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
Hurrra!
Wstałem i zrobiłem to czego nie lubię (chyba) najbardziej:
przysiad 48/58/68kgx10p 78kg/2x4p 88kgx2p
wspięcia na palce

Teraz przez cały dzień będę robić to co (trochę) lubię.
Pójdę się opalać.
Przejadę się na rowerze.
Wcześniej zrobię rozruch barków i skłony na brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
W końcu trochę optymizmu
Tak trzymaj.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningowka

Następny temat

pytania laika

WHEY premium