SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kto mial przepukline pachwinowa?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7356

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nie panikuj odrazu , zobacz na portalu NFZ gdzie są bliższe terminy na to , zawsze lepiej sie przejechac niz czekac duzo dłużej
http://kolejki.nfz.gov.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
pod jakim punktem szukać? Poradnia chirurgii ogolnej chyba nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
TomaszAZ
pod jakim punktem szukać? Poradnia chirurgii ogolnej chyba nie?


tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
wyglada na to ze za pare dni lece do Polski. Czy lot z przepukliną jest w jakis sposob ryzykiem ze wzgledu na zmiane cisnienia atmosferycznego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 266 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12758
mialem podejrzenie przeplukliny pachwinowej prawostronnej . bol niesamowity nie wspomne ze utrudnia nawet chodzenie itp . ale zalecono oklady zimne badz cieple zalezy ktore mi pomoga itp .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Ja miałem przrpukline pachwinowa prawa strona. Operacja z wszczepieniem siatki . Pojawiła mi się w2-3 dni. Najpierw piekacy rozrywajacy ból ale znosny .czasem utykalem po duzym wysiłku.pracowałem cały czas z przepuklina.żyłem normalnie jakby jej nie było.podczas kaszlu jak przykladalem dłoń to gula biła w dłoń. Była widoczna gołym okiem.nabawilem się jej w czerwcu A z wizytą u lekarza zwklekalem do października A operacja na NFZ 5 stycznia . .Po operacji Po 3 miesiącach wprowadziłem treningi dość intensywne insanity A po 9 miesiącach siłowe mocne. Do pracy fizycznej z dzwiganiem wróciłem po 3 miesiącach. Mam też zdiagnozowana przepukline pepkowa i jak się okazało mam ja od 8 lat(po zdjęciach z wakacji wybadalem) . A dowiedziałem się o niej podczas operacji pachwinowej . Mała i nie powiekszajaca się więc nie muszę operować. Ćwiczę silowo dość ciężko .pracuje ciężko i żyje normalnie. To tylko przepuklina ;)

Ps. Piszesz o Tarnowie. Z czystym sumieniem mogę Ci polecić operację w Brzesku . Szpital nie powala Ale lekarze mają super. Ja byłem mega zadowolony z chirurga i anestezjologa


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2017-06-02 22:30:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
nie ukrywam ze twoja wypowiedz monkey troche mnie uspokoila.Ja tu jestem w angli,zyje z ta przepuklina, pracuje jezdze rowerem czasem do pracy. Na USG wciaz czekam na skierowanie, na operacje rowniez? Ile ciezko powiedziec,dzwonie dopytuje a oni mowia ze kilka tygodni...caly czas to samo. Tez bym bardzo chcial wrocic do cwiczen,ale narazie to czekam na operacje,pracuje staram sie oszczedzać. Boli czasem, biore leki przeciwbolowe czasem i nie pomaga. Czyli widze ze miales podobnie calkiem ,to co czytam bardzo przypomina moje problemy rowniez te z chodzeniem. Na szczescie nie doszlo u Ciebie do uwiezniecia przepukliny (JA SIE TEGO BOJE ) ale mam nadzieje ze i u mnie nie dojdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Pamiętaj że każdy przypadek jest różny i każdy inaczej przechodzi. Ja pracowałem od czerwca do operacji w styczniu cały czas. Ciężka praca fizyczna z dzwiganiem i noszeniem. Akurat stało mi się t na dużym zleceniu w delegacji i średnio pracowałem po 12 H .ogólnie przeszedłem wszystko dobrZe. Wiem tylko tyle że teraz już bym tak długo nie zwlekal z operacja bo przepukliny nie zniknie i operacja jest nieunikniona i lepiej zrobić wcześniej bo i tak nie minie :).. Ja usg nie musiałem mieć bo była widoczna gołym okiem. Lekarz tylko zobaczył i odrazu termin na operację. Ps po operacji przez 3 tygodnie masakrycznie boli miejsce cięcia. Tragedia :)


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2017-06-07 23:26:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
aha. No to ja mam choc tyle ze pracuje po 8 godzin dziennie i dzwigam lekkie rzeczy - fabryka w ktorej dzwigam drzwi o roznej wadze od 2-5kg podejrzewamm ze ty dzwigales ciezsze rzeczy (ps. pierwsze dwa tygodnie jak mialem ta przepukline to ja na silke normalnie chodzilem i napitalalem martwy ciag i wszycho :D ) widzialem tylko wybrzuszenie pod prysznicem, nie bolalo,ale poszedlem do lekarki, dala request na usg, a dwa tyg pozniej pojechalem na szpital ze mnie boli i tez lekarz golym okiem stwierdzil ze to przepuklina i ze W PRZYSZLOSCI TRZEBA ZOPEROWAC i tez wyslal requesta (do mikolaja chyba)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
TomaszAZ
aha. No to ja mam choc tyle ze pracuje po 8 godzin dziennie i dzwigam lekkie rzeczy - fabryka w ktorej dzwigam drzwi o roznej wadze od 2-5kg podejrzewamm ze ty dzwigales ciezsze rzeczy (ps. pierwsze dwa tygodnie jak mialem ta przepukline to ja na silke normalnie chodzilem i napitalalem martwy ciag i wszycho :D ) widzialem tylko wybrzuszenie pod prysznicem, nie bolalo,ale poszedlem do lekarki, dala request na usg, a dwa tyg pozniej pojechalem na szpital ze mnie boli i tez lekarz golym okiem stwierdzil ze to przepuklina i ze W PRZYSZLOSCI TRZEBA ZOPEROWAC i tez wyslal requesta (do mikolaja chyba)
hehe. No dzwigalem cięższe . Pracuje przy parkietach i nieraz trzeba było materiał wynieść na 4 piętro A akurat wtedy paczki były spore . Średnio 20kg na paczkę .A potem maszyny cały czas przenosić. 50kg w dwie osoby . . Nie zwlekaj z operacja. Jak tylko dasz radę to się operuj i z głowy. Byle powikłań Noe było .Ja się cieszę że.miałem przepukline;) podczas pobytu w szpitalu dużo czasu na myślenie i po wyjściu postanowiłem zmienić swój styl życia i zacząłem ćwiczyć. Wygladalem jak zapuszczony 40 latek Z piwnym brzuchem hehe . A teraz czuje się jak 18stka hehe.życzę Zdrowia i powodzenia. JEŚli mieszkasz w Tarnowie w Małopolsce bo coś to am pisałeś o Tarnowie to pomysł o operacji w Brzesku .Ja polecam ten szpital.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nietolerancja pokarmowa

Następny temat

HCG czy test- leczenie

WHEY premium