SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Który zestaw semi-pro polecacie?

temat działu:

Marbo

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1305

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 264
Przymierzam się do zakupu jednego z zestawów semi-pro, zestawy z serii home wykluczyłem ze względu na słabsze profile (home 40mm, semi-pro 50mm), przeglądałem ofertę i chyba wybiorę zestaw 24+. Może któś poleca inny zestaw? Jeżeli tak to który i dlaczego warto go wybrać zamiast 24+?

www.marbo-sport.pl/zestaw-24-zestaw-24-lawka-ms-l001-stojaki-ms-s005-modlitewnik-ms-l007-obciazenie-i-gryfy-115kg.html

Wydał mi się on najciekawszy ponieważ:
- ławeczka ma szeroki zakres regulacji (przydał by się kąt ujemny, czy ławka ta umożliwia takie ustawienie oparcia? bo wydaje mi się ze próbując uzyskać kąt ujemny oparcie będzie leżało na podłodze, co by nie było wskazane)
- stojaki mają 9 uchwytów na sztangę, będę ćwiczył bez osoby asekurującej więc uchwyty na różnych wysokościach się przydadzą :) są to 2 niepołączone ze sobą stojaki, co umożliwia swobodne ustawienie rozstawu
- modlitewnik jest niezależny, jakoś nie przekonują mnie modlitewniki montowane w ławkę
- jak w każdym zestawie są podstawowe gryfy (prosty, łamany, hantle), co sądzicie o zaciskach sprężynowych dla hantli, są pewne? nie chciał bym aby podczas machania hantelkami spadło mi z 1 z nich 5kg na twarz, jeżeli nie są pewne, to czy zaciski z kluczykiem utrzymają obciążenie 10kg gdy gryf będzie w pozycji pionowej? czy dla bezpieczeństwa lepiej wybrać gryfy gwintowane (śrubowe)?
- ilość obciążenia jak na początek też wystarczy :)

Zmieniony przez - gutek00001 w dniu 2011-08-23 01:03:08

NO PAIN NO GAIN

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Jakim budżetem dysponujesz ? To coś wybierzemy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 374
ja mam zestaw semi pro 16+ dalem 1004 zl z rabatem i jest ok, tylko za jakis czas bede musial dokupic 2 krazki po 20kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 264
Zamierzam zmieścić się w 2 000 zł (w tym koszt wysyłki)

Myślę o zakupie zestawu 24+, gryfy do hantel mają blokady sprężynowe, zamiast nich wybrał bym gryfy śrubowane, a zamiast krążków 15 kg wziął bym 20 kg, do takiego zestawu dokupił bym gryf proty 120 cm, myślę że taki zestaw na początek spokojnie mi wystarczy :)

NO PAIN NO GAIN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 264
Oglądam ten Twój zestaw 16+ :)

Ławeczka mi odpowiada, umożliwia ustawienie kąta ujemnego, za to modlitewnik wole niezależny, zintegrowane mnie nie przekonują, wydają mi się one mniej komfortowe :p co do stojaków pod sztangę, plusem stojaków niełączonych jest możliwość ustawienia dowolnego rozstawu, brakuje mi tu za to uchwytów asekuracyjnych, co do gryfów to wszystkie gryfy poza gryfami do hantli wolał bym nieśrubowane, zbyt dużo czasu schodzi na kręceniu śrubą, do załączonego do niego obciążenia tak jak piszesz warto dokupić 2 talerze 20 kg :)

NO PAIN NO GAIN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 360 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22833
radziłbym dłuższy gryf 180cm
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka-rack

Następny temat

waga

WHEY premium