SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Który rashguard wybrać?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6809

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, chciałbym zakupić peirwszego rasza, jednak mam wielki dylemat który wybrac.

Znalazłem 4 modele które mnie interesują, jednak zwracam sie do Was, osób znających się na rzeczy który wybrać.

Zależy mi głównie uwaga na tym, by rasz był wykonany z materiału jak najbardziej przyjaznego dla skóry!

Chce by jak najlepiej odprowadzał pot, by skóra jak najlepiej sie w nim czuła podczas wyczerpującego treningu.

Niestety mam dużą skłonność do syfów, i ogólnie moja skóra na plecach do najlepszych nie należy

Podaję, fotę, firmę, oraz opis materiału ze strony sprzedawcy (linków nie wklejam bo nie wolno )

1. Bad Boy



-80% nylon
-20% lycra



2. Venum



-Świetna jakość lycry (tylko tyle pisze - cały z lycry?)



3. Under Armour



HeatGear - materiał na bazie mikrofibry zaopatrzony w specjalny System Transportu Wilgoci, chłodzi i osusza ciało kiedy temperatura podnosi się, pozostając przy tym super lekkim.



4. Manto



-Spandex (89% poly/11% elasten)



Prosze o pomoc, który na podstawie podanych materiałów wykonania oraz firmy będzie dla mnie najlepszy?

Zmieniony przez - raKhu1 w dniu 2011-06-10 10:42:16
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 193
Jeżeli jeszcze nie kupiłeś, to śmiało bierz Under Armour.
Sam mam 2 rashe tej firmy, a to że "nie są typowo pod kulanie" - to jakaś bzdura.
Oba rashe sa w systemie Heat Gear i zachowują się wspaniale. Żadnych rozciągnięć, zmechaceń, nic. A mam je około roku, przy treningach 3x w tyg. Materiał nie jest "za cienki" moim zdaniem. (To nie była żadna uwaga w stronę Grimpera :P)
Cena stosunkowo niewielka za tak dobry rash. Co do manto z tego co widziałem każdy wypowiadał się niezbyt przychylnie, jeżeli chodzi o venuma słyszałem podobne opinie u mnie na macie, a co do Bad Boya posiadam shorty grapplerskie tej firmy i trzymają się póki co (napisy poschodziły no, ale trudno) mam nadzieje, że rashe są podobnej jakości. Mimo wszystko brałbym UA. Bezkonkurencyjne!

Zmieniony przez - Fisker w dniu 2011-06-30 13:54:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Under Armour ma specjalna linię zapaśniczą, ale chyba nie rózni się zbytnio od reszty produktów. Jednak Heat może być za cieńki.

Mam starszy model Venuma - jakość rewelka, nic się z tym nie dzieje, a trenuję w tym ze 3-4 lata.

BB nie wiem, znając jakość innych ich produktów, powinno być dobrze.

Z osób, które znam i miały Manto, nikt nie był zadowolony. To jest jakis nowy model może jest lepiej. Ale na focie widać, że krój jest d d...

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3795 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16311
Under armour
nie jest za drogi a według mnie najlepszy
a jesli masz wiecej siana to HAYABUSA
no ale z tych to jak dla mnie bez konkurencyjny UA

"Sky is the limit"
WAR ROGER!CaRwin,Ubereem,JDS,Filipovic!,Barry,Fedor, ARLOVSKI!VITOR!
Pacquiao!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedź panowie.

No właśnie Grimper, te UA to nie sa typowo pod kulanie, nie?
Manto jak ludize nie chwalą w takim razie odpada.

Czyli został bad Boy vs Venum. Dowiedziałem sie dokładnie z czego ten Venum, i jest 87% poliestru i 13% lajkra.
A chyba poliester jest o wiele lepszy od nylonu.

Czyli materiałowo dla skóry chyba najlepiej wypada poly+lycra. A jak jest faktycznie jak Grimper mówisz - że Venum to porządna firma i płace za jakość a nie za logo, to może warto poczekać chwile i dozbierać kasy i go kupić - niestety najdroższy z tej czwórki, 200zł za ten model. Ale jak sie opłaca to wole poczekać, dołożyć i mieć porządnego rasha...

Ktoś sie wypowie jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1743
Under armour
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Grimper kurcze znalazłem w pewnym znanym sklepie :D ten model Venuma po promocji, za mniejsze pieniądze :)

Mógłbyś coś o tym modelu powiedzieć? Lub chociaż jak krój wygląda ocenić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3602 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38012
Under armour robia dobre rasze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Jak niedawno w jakimś sklepie macałem UA Heat Gear to był b cieńki jak na rasha. Ale to nic nie znaczy, bo mam np 2 rashe z firmy Canterbury of New Zealand (do rugby), które są z dziwnego materiału dość delikatnego w dotyku i nic zupełnie się z nimi nie dzieje.
SPrawdzone marki przeze mnie to Venum - b znana marka, widoczna na UFC, No Gi (brazylijskie) - bardzo solidne, napisy zlazły, ale po 6 latach trenowania zmechacenie jest na poziomie rasha Rebela po pół roku.

Solidne rashe ekonomiczne są w Decathlonie w dziale surfing - ichnia marka Tribord robi solidne i tanie rashe. Dużo kolegów to ma i po 2 latach używania wyglądają dobrze.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3795 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16311
te venuma mają jakies dziwne rozmiarówki
bo xxl to na mnie pasował tylko rekawy bły za szerokie
jak chcesz zbierac do 200 to bierz hayabuse :P

"Sky is the limit"
WAR ROGER!CaRwin,Ubereem,JDS,Filipovic!,Barry,Fedor, ARLOVSKI!VITOR!
Pacquiao!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Następny rash jaki kupie, to na bank będzie UA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Ja mam rasha manto, używany od 1,5 roku, krótki rękaw. I nie narzekam. Krój jak dla mnie ok. Wytrzymałość- bardzo dobra. Żadnych zaciągnięć, łuszczenia się, czegokolwiek. W lato często trenuję na piasku- i po kontakcie z pilingującym piaskiem także żadnych strat, widocznych śladów.
Nie wiem jak inne wymienione firmy spisują się jeżeli chodzi o transport wilgoci. Nie mam z nimi porównania. Ale używam sporo "technicznych" koszulek outdoorowych, rozmaitych firm. I porównując z nimi posiadany przeze mnie rash- to manto wypada średnio. Nie jest źle, nie ma rewelki. Dałem za niego 109 zł.
Powiem szczerze, że równie dobrze spisywałaby się jakaś dobrze dobrana koszulka outdoorowa- nie każda(niektóre są zbyt delikatne), ale mam jakiś mocny tshirt hannah, śmiało mógłby zastąpić rasha. Tyle, że jest minimalnie bardziej szorstki w dotyku i nie ma "fajterskich" znaczków na nim


Zmieniony przez - PITTT w dniu 2011-06-11 22:02:59

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SAMBO

Następny temat

Seminarium z Marcinem Różalskim - okazja!!!

WHEY premium