SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Która książka jest lepsza?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4035

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1451
Od razu przepraszam za dzial ale chyba nie ma specjalnie przeznaczonego na takie pytania :) Chce kupić sobie ksiazke o treningach i diecie, widzialem 2 fajne w empiku:
- Perfect Body nowoczesna kulturystyka i fitness od Grzegorza Andrzejewskiego
- trening zycia od deynn i majewskiego
Tylko cos tam juz wiem i mysle ze z tego treningu zycia moglbym za wiele nie wysniesc, ale za to tresc jesc moim zdaniem przystępniej przedstawiona. Z gory dzieki :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Może się tak objawiać skok ciśnienia. Ewentuanie źle oddychasz w sensie za długo przytrzymujesz powietrze. Obserwuj czy po kolejnych treningach coś się zmieni.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Niestety nie czytałem żadnej z tych książek ale jeśli dopiero zaczynasz rozwijanie wiedzy to sporo znajdziesz fajnej w wiedzy w necie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
osobicie bym postawil na delaviera, masz atlas treningu silowego, jak i ksiazke odnosnie np. suplementacji, ktora bazuje na tym, jakich wartosci potrzebuje nasz organizm do rozwoju. ksiazka majewskiego ma zebrane info szeroko dostepne w necie, wiec praktycznie placisz za to, ze nie musisz wklepywac poszczegolnych fraz w google:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
Książki Marka Kruszewskiego
Black book of training secret - christian Thibaudeau
https://www.ceneo.pl/Ksiazki;030ps1=zatsiorsky.htm
https://www.ceneo.pl/3455501 - książka Arnolda

Z powyższych tytułów cyciągniesz 10 x więcej niż wspominki Deynn i Majewskiego

Co do tytułów jakie wymieniłeś, książka Andrzejewskiego ma lepsze recenzje

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1451
Bardzo fajne propozycje, napewno z nich skorzystam, ale teraz nie moge sobie pozwolic na to finansowo. (Mam 16 lat, nie pracuje) a mialbym jeszcze pytanko spoza - serie do upadku. Jak mam np wyciag gorny, to umiem wziac 50 kg na 12 powt, i zrb serie do upadku i umiem wziac 45 i zrobić do upadku, tylko w 50 bedzie np troszeczke ruchu cialem i 2,3,4 seria to juz bd 10 i 8 powtorzen, a te 45 to sie bedzie trzymalo przez wszystkie serie i bedzie bardziej poprawne technicznie, ktora opcja jest bardziej opłacalna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1451
Chodzi po prostu o to ze jestem na duzym deficycie, cwicze 7 dni w tygodniu (4 dni silowo 3 cardio) robie każdą serie bardzo ciężko, mysle, ze moze nawet z zawyzonym ciezarem, i po prostu daje z siebie 110% na kazdym kroku, mimo szkoly i zycia prywatnego, a efekty są wheyowe. Mam kolege ekto cwiczy od ponad roku, czyli tyle co ja, wyglada jak koles z okladki tylko troche mniejszy, a ja zaczynalem z 30%bf teraz mam +/-15, ale nie mialem czasu robić masy, i jestem w skrocie i maly i i tak zalany... co powinienem zrobić? :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
Gościu, masz 15% tłuszczu i jesteś zalany? Ty wiesz chociaż jak w ogóle wygląda 15% BF?

A na pytanie, czemu kolega wygląda lepiej, odpowiedziałeś sobie w 2 powyższych postach. Sugeruję ograniczyć się z treningami, uciąć objętość, skupić się na ćwiczeniach wielostawowych zamiast szarpać się z wyciągami, ograniczyć cardio, zacząć lepiej jeść. To tak w skrócie.

A za duże obciążenie treningowe skutkuje wywalonym kortyzolem. A wiesz co powoduje kortyzol? Otyłość brzuszną i podlanie wodą. Tak, zawodnika podlewa jak jest przetrenowany. Więc zastanów się co robisz nie tak.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1451
A co z tym 1 pyt? Z seriami do upadku? Wiem jak wyglada 15%. Z kalkulatora mi nawet mniej wyszlo ale nie wierze w to

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Ale kalkulatory nie do końca są obiektywne w takich wyliczeniach podobnie jak wszelakie wagi itp wynalazki.

Serie upadkowe nie są Ci do niczego potrzebne.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DoLoR
Wiem jak wyglada 15%. Z kalkulatora mi nawet mniej wyszlo ale nie wierze w to
Nie bardzo się znam na kalkulatorach... Ale one są chyba tworzone dla osób dorosłych. A Ty
DoLoR
Mam 16 lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1451
Ale chodziło zeby tylko zobrazowac ze nie mam wcale 20% a mysle ze 15%, mam troche 6 pak i troche wychodzą zyly, mozliwe ze po prostu mam za mala mase miesniowa zeby to bylo widoczne czy nie? Nie jestem ekto, cos tam masy mam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening fbw do oceny

Następny temat

Trening dzielony w ciągu jednego dnia

WHEY premium