SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krzywe nogi

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 39496

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1339
Witam! Nie widziałem takiego tematu wiec pozwoliłem sobie załorzyc, mam krzywe nogi tzn odchylone w kolanie do zwenątrz. Mam pytanie czy moge bez obaw robic przysiady, czy raczej nie bo krzywizna sie poszerzy? Dodam ze mam 18 lat a krzywe nogi mam od dziecka. A i gram w noge i siatke dosyc często i jak ostrzej poćwicze to strzykają mi kostki i kolana czasmi bolą w zwenętrznej częsci. Czekam na konkretne odpowiedzi aczkolwiek kazda sie liczy :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jesli to nie jest patologiczna krzywica, to mozna cwiczyc m. ud przysiadami. Tutaj wazne jest to, zeby uda pracowaly w osi z podudziami i co wazniejsze kolana nie schodzily sie do wewnatrz. Jesli uda ci sie tak wykonac przysiady, to niech ci to wyjdzie na zdrowie

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1339
A jaka to patalogiczna krzywica? :] A dwa opisałes normalny przysiad dobrze wykonany czy to jakies specjalne przysiady pytam dla pewnosci :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Clever_eva MISS SFD
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1634 Wiek 25 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15601
Przysiad, ktor opisal Ci Mawashi jest najzwyklejszym pod sloncem przysiadem i tak jak moj przedmowca wspomnial, jesli twoja krzywizna nie jest krzywizna patologiczna mozna ja skorygowac,a wtedy przysiady jak najbardziej odpowiednie, najwazniejsze jednak zeby technika byla 100% poprawna, bo inaczej tylko sobie zaszkodzisz.
zapomnij na razie o dzwiganiu jakichkolwiek dodatkowych kilogramow dopoki nie opanujesz w pelni techniki. Najwazniejsze by kolana przez caly czas pozostawaly w lini z 2-3 palcami u stop, zachowaj naturalna krzywizne kregoslupa,caly czas patrz przed siebie, na jeden obrany przez siebie punkt(pomoze Ci to zachowac glowe w odpowiedniej pozycji),nie garb sie- sciagnij lopatki razem, wypnij piers... heh , no troszke jest tych 'teaching points' tutaj, trzeba przyznac, ale jesli juz raz dobrze opanujesz technike to przysiady beda dla Ciebie naprawde korzystnym Cwiczeniem.

aha i jesli masz problemy z kolanami podczas przysiadu- tzn uciekaja Ci one do srodka, to popros kogos by przytrzymal Ci kolana od zewnetrznej strony i delikatnie pchal je do srodka, Twom zadaniem bedzie stawianie oporu, musisz utrzymac kolana wciaz w jednej lini ze wspomnianymi 2-3 palcami u stop. ( inna wersja- zamiast pomocy kolegi mozesz uzyc elastycznej gumy (jesli macie taka na silowni) poprostu misisz ja sobie obwiazac wokol kolan i podczas przysiadu stawiac jej opor delikatnie wypychajac kolana do zewnatrz jednak wciaz utrzymujac linie prosta z palcami stop)
ojj dosc trudno jest to opisac, mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi, jesli nie to postaram sie o jakies ilustracje coby ulatwic zrzumienie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1339
dziekuje bardzo zwłaszcza ze poświeciłas mi tyle uwagi :) Chyba zakupie sobie glukozamine mam do dyspozycji 120 zł tylko nie wiem jeszcze na jaka i ile mi wystarczy. Moze macie jakes propozycje? :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9
Witam! Mam 18 lat i duzy problem z ktorym nie moge sobie poradzic! Polega on na tym, ze mam krzywe nogi! Moje nogi od kolan do kostek to jedna wielka dziura. jak je zlacze to powstaje tz. "O" Przez to zle czuje sie w spodniczkach i spodenkach. Caly czas tylko dlugie spodnie! Wstydze ie tego i jestem narazona na niezbyt mile opinie na ten temat. Czy sa jakies cwiczenia badz lekarz, ktory mi pomoze??? juz nie wytrzymuje tego!!! tak bym chciala zalozyc spodniczke, szpoleczki i wyjsc gdzieś... Boze to moje pragnienie.... Dzieki, jesli ktos ktos przeczytal. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17
A co z osobą która ma też krzywe nogi ale do środka? Ja trenowałam prawie 12 lat (dystanse od 200m p/p, 400m, 1500m, 3000m, 5000m, 10km, a także skok w dal i trójskok). To było zanim skończyłam 20 lat. Dzisiaj mam 29, 2 porody za sobą i wagę 63kg przy 174cm wzrostu. Zauważyłam, że ciąże bardzo zeszpeciły moją sylwetkę. Mam bardzo duże piersi (80E), ubrania noszę ogólnie w rozm. 38 ale mam problem z okolicą wokół pępka na biodrach i udach, rozstępy zniszczyły skórę. Moje kolana zrobiły się grube od wewnętrznej strony. Mam tzw. X. Jeżdżę rowerem, robię brzuszki, smaruję się preparatami ujędrniającymi i na rozstępy by poprawić sylwetkę i wygląd skóry ale problemy nie znikają. Jaki zestaw ćwiczeń byłby odpowiedni? Nie boję się zakwasów (wręcz je uwielbiam ale nieczęsto się pojawiają bo i tak sporo się ruszam). Marzy mi się kaloryfer na brzuchu (nie musi być jak u kulturystów), jędrne, silne ciało i w miare proste nogi. Proszę o wskazówki.

"Bądź na poziomie i trzymaj się w pionie"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

budowa masy a bieganie

Następny temat

Wytrzymałość siłowa

WHEY premium