SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krosty na twarzy po goleniu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 42321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
Witam ! Mam duzy problem. Otoz poo goleniu twarzy wyskakuja mi dziwne krosty. Z czasem znikaja ale 2 dni i musze golic sie znowu i tu jest problem bo mysle, ze podrazniam je na nowo, choc byl okres w ktorym nie golilem sie ponad tydzien i krosty nadal byly wiec to jakies dziwne zjawisko. Na poczatku golilem sie zwykla maszynka pozniej kupilem gillette fusion a pol roku temu maszynke elektryczna za 400zl Phillips'a. Mam 20 lat i z tym problemem borykam sie juz 3 lata. Uzywalem wielu masci przepisanych przez dermatologa(na ktore wydawalem kilkadziesiat zlotych).... W wieku 18lat mialem o wiele gorsze krosty (bylo ich wiecej). Czytalem wiele na ten temat i uzywalem wielu sposobow, rad i dostosowywalem sie do nich(miedzyinnymi goraca woda, wyparzanie ostrza itd itd... i ja juz nie mam pomyslu, dlatego prosze pomozcie bo ja juz nie moge patrzec na siebie. Wiem, ze wiele tematow juz istnieje dotyczacych krost ale ja mam zdjecia wiec moze kogos z Was naprowadzą.

1. http://imageshack.us/photo/my-images/830/1006270j.jpg/

2. http://imageshack.us/photo/my-images/189/1006273o.jpg/

Aaaa chcialbym dodac, iz krosty wystepuja w okolicy brody i troszeczke na policzkach tak jak widac na zdjeciach, Pozdrawiam ; (

Zmieniony przez - adammm1991 w dniu 2011-09-02 21:01:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj

To problem, który dotyka wielu mężczyzn i jest związany z podrażnieniem skóry podczas golenia a także jej przesuszeniem. Najczęściej zmiany skórne pojawiają się w okolicach twarzy i miejsc intymnych. Co zrobić by uniknąć bądź zmniejszyć ów problem ?


1.Należy stosować preparaty do golenia pod postacią pianki czy żelu. Wybór jest ogromny, więc warto przetestować kilka produktów i wybrac coś, co najlepiej pasuje do naszej skóry.

2.Powinno się dbać o odpowiednie nawilżenie skóry w okresie po goleniu. Tutaj gama produktów również jest ogromna i można w tym celu skonsultować się ze sprzedawcą w konkretnej drogerii.

3.Można spróbować golenia po kąpieli, kiedy włosy są bardziej miękkie.

4. Wypróbować inną metodą golenia, chociażby maszynką elektryczną bądź żyletką.


W ostateczności proponuję wybrać się do dermatologa, choć myślę, iż zastosowanie wyżej wymienionych zaleceń z pewnością przyniesie poprawę.








Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2017-10-20 16:44:04

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 238 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12453
Nawilżasz twarz po goleniu?
jeśli nie, sugeruję, że to jest twoja przyczyną
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
Tak oczywićcie, zazwyczaj gole sie po kapieli, po prysznicu wiec skora jest miekka. Nakladalem roznego rodzaju pianki kiedys gilette a teraz nivea a po goleniu oczywiscie balsam, kiedys stosowalem wode po goleniu co nie skutkowalo.

Zmieniony przez - adammm1991 w dniu 2011-09-02 21:28:47
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22
Niektórych skóra po prostu mają tendencję do takiego czegoś. Polecam próbować innych kremów nawilżających,aż do skutku bo tak jak napisał mrhavoc to właśnie to może być przyczyną. A co na to dermatolog?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam podobnie . Pomaga ciepła woda po zagotowaniu w misce do golenia i po wszystkim woda po goleniu .
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
Dermatolog twierdzi, że to zły dobór maszynki, bakterie itp. I przepisal mi różne maści ale nic nie dało ;/ Nie wiem co ja już mam zrobić. Wiem jedno, nie zapuszcze brody.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Idź jeszcze raz do dermatologa lub go zmień .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
Juz bylem u 3 dermatologow i ich zdanie jest różne lecz jednak kazdy przepisal mi podobne leki wiec ja juz nie wiem co mam mowic. Leki maja podobne zastosowanie i nic nie dzialaja. CHyba pojde do wróżki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To lipa jak lekarze nie są w stanie pomóc .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
A ten bajer z zagotowaną wodą probowałem.... Rodzice twierdzą, że to genetyczne bo mój ojciec mowi, ze tez w moim wieku mial podobne krosty ale ja w to jakos nie wierze;D Tym bardziej, ze moi starsi bracia nigdy nie mieli zadnych krost.... Czemu akurat ja ? ;o A Ty Makaveli masz podobny problem ? ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czasami się zdarza ale odkąd gole się w gorącej wodzie że tak to ujmę i wyparzam maszynkę przed goleniem jest ok .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

obciążenie kolan

Następny temat

ZAWODOWY KURS MASAŻU KLASYCZNEGO I i II STOPNIA

WHEY premium