SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krew z nosa przy chorobie typu grypa/przeziębienie.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 80780

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zawsze jak jestem chory czyli około raz na rok czasem rzadziej to przy bólu gardła,kaszlu i smarkaniu z nosa stosuje te wszystkie środki z reklam i domowe sposoby aż w końcu idę do lekarza który coś tam stwierdza no i stwierdził jak zawsze zapisał leki i dziś zażyłem syrop na wyksztuszanie i w końcu jak tak kaszlałem krew z nosa jak zawsze :/ pamiętam ostatnim razem leciała 15 minut dużym ciurkiem i jej nie mogłem zatrzymać lekarz zawsze mówił o takich plastrach jak by do nosa cena około 50zł co wsiąkają krew.. Na egzaminie w 3 klasie gim przez 60 minut mi krew leciała bo chory byłem i też się objawiło to :/ i dziś to samo kaszle i krew ale szybko przestała staram się nie leżeć mało kaszleć i już syrop odstawiłem oprócz tego biore antybiotyk na gardło psikiam takim czymś w spreyu i jeszcze jakieś tabsy.. wiecie coś może co powoduje tą krew ; / ?
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Przeziębienie jest zakażeniem wirusowym górnych dróg oddechowych. Obejmuje ono:

- zapalenie błony śluzowej nosa,
- gardła,
- zatok przynosowych.

Źródłem zakażenia są inni ludzie, a przenosi się ono drogą kropelkową, bezpośrednio z osobą chorą. Również przez dotknięcie przedmiotów, z którymi chory miał kontakt. Objawy osłabienia, kaszlu, trwają z reguły około tygodnia. Jednak karat może utrzymywać się dłużej.

W czasie infekcji wynikającej z przeziębienia, czy grypy, organizm nasz jest osłabiony. W takiej sytuacji pojawić się mogą krwawienia uszkodzonych śluzówek jamy nosowej i zatok. Ma to miejsce szczególnie u osób z wrażliwą śluzówką, co w połączeniu z kichaniem, może powodować krwawienia.

Dla pewności warto jednak udać się do lekarza - laryngologa, który oceni stan naszej śluzówki. Pamiętać należy również o regularnych badaniach krwi, które warto wykonywać co pół roku.

Istnieją sposoby wzmocnienia ścian nosowych poprzez specjalne wypalanie. Zabiegów takich należy jedna wykonać kilka i z reguły wykonuje się je u osób, które mają częste problemy z krwawieniem.




Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 10581 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 218873
"..Najważniejsze jest ustalenie przyczyny krwawień. Pierwszym krokiem powinna być wizyta u internisty, który zmierzy ciśnienie tętnicze krwi. Gdy będzie wysokie, może powodować krwawienia. Gdy jest w normie, przyczyną może być schorzenie naczyń krwionośnych lub choroby wątroby, także marskość.

Częste krwawienia z nosa wywołują niektóre leki, np. nasercowe oraz duże dawki aspiryny. By stwierdzić obniżoną krzepliwość krwi, wykonuje się specjalne badania. Jeżeli internista nie znajdzie usprawiedliwienia dla częstych krwotoków, konieczna będzie wizyta u laryngologa.

Krew z nosa może płynąć przy zmianach zapalnych błony śluzowej, po infekcjach połączonych z silnym katarem. Ale mogą to być też pierwsze sygnały przewlekłego nieżytu górnych dróg oddechowych.

Podobne objawy daje silne wysuszenie śluzówki nosa, które dotyka osoby przebywające w klimatyzowanych, przegrzanych i niedostatecznie nawilżanych pomieszczeniach.

Błona śluzowa będzie krwawić, gdy za często korzystamy z kropli do nosa.

Krwawienia pojawią się u osób narażonych na wdychanie intensywnych zapachów chemicznych, bo uszkadzają naczynia krwionośne przegrody nosowej. Dolegliwość dotyka np. lakierników, ekspedientki sklepów z farbami, perfumerii. Naczynia krwionośne nie lubią także zbyt intensywnego czyszczenia lub wydmuchiwania nosa.
Leczenie krwawień z nosa może polegać, w zależności od przyczyny, np. na obniżeniu ciśnienia krwi, zlikwidowaniu stanu zapalnego, nawilżaniu błony śluzowej nosa. Gdy krwawienia są obfite, można zamknąć uszkodzone naczynko poprzez tzw. przyżeganie. To niezbyt bolesny zabieg, który trwa kilkadziesiąt sekund.."

Tez czasami meczy mnie krwawienie z nosa ale w moim przypadku wynika to z oslabienia organizmu. Podwojna dawka rutinoscorbin i jestem jak nowy
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Słabe naczynka krwionośne.
Przy infekacjach niektóre osoby tak mają, że krew się leje...
3

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to chyba prawda. Krzepnięcie też mnie dobija czasem lekkie skaleczenie i mi leci godzinę powoli >.<
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Wykonaj sobie morfologię, oraz krzepliwość krwi.
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
na krzepliwosc krwii pomaga m.in. wit. K

zdr.
4

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
przy zapaleniu blony sluzowej nosa (katar) moga wystapic u niektorych osob krwawienia z nosa. jessli wystepuja tylko kiedy jest katar, to nie ma powodu do niepokoju.
5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból w podbrzuuszu

Następny temat

Wybity palec

WHEY premium