SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krew, pot i łzy - dziennik JB /start 3 str./

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12887

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7082
Witam
Nie bedzie to pytanie 15 latka co ma zrobic i jak zacząć. Troche inaczej bedzie to wyglądało i najbardziej zalezy mi na opinni osob w moim wieku, starszych lub z odpowiednim doświadczeniem i stażem.

Mam 25 lat i cwiczylem okolo roku na silowni. Wywalczylem 11 kg masy(mięśniowej). Po 11 miesiacach zaprzestalem gdyz zapisalem sie na treningi mma (stojka i parter) hobbystycznie - 2 razy w tyg. Jako ze to zajmuje mi najwiecej gotóki czyt. drogo mnie kosztuje postanowiłem przenieść się do swojego pokoju.
Mam juz drążek zamocowany do sufitu. Kupilem na allegro. Pożadny nie będę umieszczał linka żeby reklamy nie było bo nie o to chodzi.
Wykonuje od jakis 2 miesiecy trening z wykorzystaniem wlasnie jego i własnego ciała z książki pewnego francuza "trening silowy bez sprzetu". Jednak brakuje mi obciażenia...mam pewien plan.
Do już wspomnianego drążka ma zamiar dokupić dwie regulowane hantle po 20 kg i line.
Myśle nad planem któy jest tutaj podanby dla średnio-zawansowanego ale będę mial troszkę sprzetu czyt. hantelki wiec niektóre ćwiczenia odpadaja bądź będą inaczej wykonywane.
Myślałęm np nad tym ja ktrenowali aktorzy do 300. Miedzy innymi pompki na kołach gimnastycznych...itd

Prosiłbym o jakieś ukierunkowanie...moze nie kupować hantli, a może samą line?Zaznaczam tylk oze nie chce calej sztangi i łąwki bo po prostu nie ma mtego gdzie postawić :)

Pozdrawiam!

-----------------------------------------------------------------

Zmotywowany i poproszony z chęcią zacznę swój dziennik w dziale "Trening w domowych warunkach". Dzięki pomocy Mawashi'ego, który będzie mnie prowadził, postaram się regularnie zamieszczać wpisy z treningów w moim domu.

O mnie:
Adam
25 lat
186 cm
87-88 kg
wymiary uaktualnię jak wskoczę na wysokie obroty
Od kilku lat trenuje hobbystcznie sztuki walki a od roku zainteresowałem sie siłownią. Sytuacja zmusiła mnie do zaprzestania uczęszczania na siłownie wiec został trening w domowych warunkach.
Prócz "rzeźbienia" niczym Fidiasz własnego ciała hartuje je na treningach stójki i parteru w pewnym Szczecińskim klubie.

Zmieniony przez - Mawashi w dniu 2009-05-14 09:50:33

"Słabym pozostaje jedyna broń...błędy silnych"

Mój dziennik: http://www.sfd.pl/Plan_+_porady_-_ze_stażem-t497158.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jak zakupisz taką linę, dorobisz do niej uchwyty jak w treningu dla średniozaawansowanych to razem z hantlami zrobisz pełny trening kulturystyczny lub uzupełniający pod mma.
Bez problemu.

Ułożenie odpowiedniego planu, to już będzie ocena Twoich potrzeb i braków, myślę że uda się bez większego problemu.
Jak jesteś konkretny gość i mi zaufasz to współpraca będzie owocna

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7082
dziekuje bardzo :)
do domu tzn Szczecina wracam w poniedziałek rano takze od razu zabieram sie za robote. Po line wydaje mi sie ze najlepiej będzie jechać do Castoramy bo mam prawie pod domem.
Nie wiem co z uchwytami...na razie myslalem o prowizorce tzn na dłonie w rękawiczkach od silowni owiene kilka razy line i w ten sposób moge regulować i dlugosc i wysokość liny.
Hantle to wydatek kolo 200 zł na alledrogo takze i z tym nie powinno byc problemów. Myślałem nawet zeby kupić cięższe ale z drugiej strony to bedzie razem w sumie prawie 40 kg na wiosło jednorącz w opadzie jak założe na jeden gryf.
Jak masz jakis pomysł z tą lina gdzie prócz Castoramy i tego typu sklepów ją kupić i co z uchwytami?może masz jakiś inny pomysł...

PS
Myślałem tez o gumach zapśniczych ale z drugiej strony czy to juz nie bedzie przesada? lina i hantle wystarcza...chyba ;)

"Słabym pozostaje jedyna broń...błędy silnych"

Mój dziennik: http://www.sfd.pl/Plan_+_porady_-_ze_stażem-t497158.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Lina budowalana 5 m
do tego 2 kawałki rurki PCV 3/4 cala po 15-20 cm.
Treba je ofazować od środka żeby nie przecinały liny
zawiązać obszerne pętle i jazda
bez uchwytów nawet ci rękawice nie pomogą
werżną ci się sznurki, ból nie do wytrzymania.
Gumy zapaśnicze w domu, kipeski pomysł. Co będziesz robił? Trenig rzutów przez biodro/ramię?
To już lepiej na sekcji ćwiczyć, a w domu to na co na sekcji nie ma czasu.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319


.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319


ja zrobiłem tak
sprawdza sie

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7082
oooo wielkie dzięki!
sprawdza sie stałą długość? z drugiej strony zawsze można związać line w połowie i będzie krótsza...
a na line zapaśniczą wpadłem na alledrogo i na jakimś filmie z yt :)

"Słabym pozostaje jedyna broń...błędy silnych"

Mój dziennik: http://www.sfd.pl/Plan_+_porady_-_ze_stażem-t497158.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Sprawdza się stała długość.
Jak wbijesz w ściane kołek rozporowy z hakiem, na wysokości klatki piersiowej, to już masz full wypas.
Jak hak będzie w dobrym miejscu, to go nawet nie widać.
No i linę zawsze można skrocić, jak to mówią:

Łatwiej patycek pocienkować, niż go później pogrubasić

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7082
kupiłem...
śliczna pomarańczowa lina 10 m
rurka z pcv sztuk 1

tylko jest problem z o fazowaniem rurki. Panowie w Castoramie nie wiedzieli co mi poradzić i jak to zrobić dlatego pyta Ciebie:
- papier ścierny to dobry pomysł?

"Słabym pozostaje jedyna broń...błędy silnych"

Mój dziennik: http://www.sfd.pl/Plan_+_porady_-_ze_stażem-t497158.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
ostry nożyk + papier ścierny
elegancja francja

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7082
no to zrobilem!
troche sie "walnąłem" robiąc zakupy w castoramie bo kupilem dosc cienką rurke pcv ale juz obkleile mje pożądnie plastrem i taśmą klejącą także powinno wytrzymac

"Słabym pozostaje jedyna broń...błędy silnych"

Mój dziennik: http://www.sfd.pl/Plan_+_porady_-_ze_stażem-t497158.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domowy Trening

Następny temat

Dziennik treningowy- Dysfor

WHEY premium