SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o budowaniu masy!

Kreta A Gainer

Wysłana -
Wychodzi na to że 500 ;)
Ogólnie moją ,,dieta,, to rano na czczo 5 gram krety potem 5 jajek z boczkiem w formie jajecznicy potem w szkole twaróg właśnie w formie szejku który pije zamiast posilku gdzie właśnie wrzucam cały twarog, który zastępuje mi białko i z racji iż ciężko mi na masie przybrać dorzucam też węgle w postaci jakiś płatków i tłuszcze (Lyzka oleju lnianego) po szkole obiad mamusi a do tego zazwyczaj jakiś ryz z tuńczykiem z puszki albo pierś z kurczaka :) no i po treningu wlasnie gainer i kreta( teraz już dzięki wam wiem że mogę pić razem w jednym szejkerze :D) i później w domu zwykle płatki górskie z mlekiem i na koniec przed snem twarożek. Wiem że to nie jest żadną konkretna dieta gdzie wyliczam wszystko czy coś ale nadzwyczajnie nie mam takich mozliwosci i myślę że to mi starcza ;) jak możecie to napiszcie mi co jakiś zmienić by było lepiej
Ps. Czy uważacie że tuńczyk z puszki jedzony codziennie może zaszkodzić? Bo jest wiele spekulacji na ten temat,ostatnio czytałem że te ślady rtęci sa znikome i można bez obaw jeść codziennie tuńczyka i macie może jakieś pomysły z czym go jeść by był bardziej ,,kaloryczny,,?
Pozdrawiam :)
Wysłana -
Po Twoich pytaniach łatwo dojść do wniosku, że nie masz pojęcia o odżywianiu. Sugeruję przeanalizować dietę w dziale odżywianie i odchudzanie.
Wysłana -
Ogólnie zarys samej diety nie wygląda jakoś tragicznie. Ważne byś skupił się minimum na kilku aspektach
Dostarczał odpowiednią ilość kalorii
Zadbał o odpowiednią podaż bialek
Trzymał się w miarę stałej podaży wegli i tłuszczy by wiedzieć jakie proporcje ci sluza
Zadbał o źródła omega 3 w diecie

Nie musisz mieć wszystkiego wyliczonego profesjonalnie

Co do tuńczyka w puszcze jak i jedzenia Pruszkowa ego faktycznie nie nadają się one jako elent codziennej diety
Wysłana -
Ryby puszkowane jako ewentualny dodatek, okazyjnie, gdy nie mamy czasu na pieczenie, czy gotowanie mięsa/ryby. Na tzw. czarną godzinę. Warto bazować na świeżych/mrożonych rybach.
Wysłana -
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź