SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna dla piłkarza ręcznego

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1084
Witam, jak zauważyliście w temacie gram w piłke ręczną, mam 17 lat, a mój cykl składa się z jabłczanu kreatyny (olimp). Mam kilka nurtujących pytań na które nie znalazłem jeszcze odpowiedzi:
- czy serek o smaku czekoladowym :D można jeść ? (zawiera on kofeine)
- wiem że kreatyne bierze się przynajmniej 30 min przed jedzeniem, ale nie wiem ile po jedzeniu ??
-w dni treningowe (jest to w moim przypadku 6 dni w tyg: 3 treningi piłki i 3 na siłowni+bieganie ok. 25 min.) ile powinny wynosić odstepy miedzy dawkami kreatyny? biore 7 babletek po 1100 mg każda, (2tabl. + 3 tabl. +2 tabl.) waże 79 kg
-czym należy popijać kreatyne ? czytałem o wodzie z glukozą, jak się ma do tego zwykła woda, a jak naprzykład orenżada heleny (wg. mnie też ma cukier :-%)

Mam nadzieje że rowiejecie moje dylematy gdyż chce jak najlepiej wykorzystac ten cykl :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35409
- czy serek o smaku czekoladowym :D można jeść ? (zawiera on kofeine
)
jesc mozna, co to za serek homogenizowany ? ogolnie za duzo w nich tluszczy i są nie zabardzo

- wiem że kreatyne bierze się przynajmniej 30 min przed jedzeniem, ale nie wiem ile po jedzeniu ??

ogolnie chodzi oto zeby brac na pusty zoladek, czyli po jedzeniu okolo godzinki

-w dni treningowe (jest to w moim przypadku 6 dni w tyg: 3 treningi piłki i 3 na siłowni+bieganie ok. 25 min.) ile powinny wynosić odstepy miedzy dawkami kreatyny? biore 7 babletek po 1100 mg każda, (2tabl. + 3 tabl. +2 tabl.) waże 79 kg

czyli okolo 8g dziennie bierszesz, wygodniej bedzie 2x~4tab dziennie(np rano na czczo 3 tab, po treningu 4tab), rano na czczo, oraz przed lub po treningu, odstepy miedzy braniem w ciagu jednego dnia powinny wynosic ~6godz

-czym należy popijać kreatyne ? czytałem o wodzie z glukozą, jak się ma do tego zwykła woda, a jak naprzykład orenżada heleny (wg. mnie też ma cukier :-%)

oranzade odradzam -swinstwo
wystarczy-najlepsza bedzie czysta woda, mozesz dolozycz porcje glukozy ~40g do kreatyny po treningu, a zamiast glukozy lepsze bedzie carbo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 210 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7675
Czy to zart?...malo zabawny i nie na miejscu...
Jezeli nie to wyszukiwaka i wszystko bedziesz wiedziec.

RAPCIO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1084
jeszcze jedno pytanie dotyczące dawkowania:

rano, na czczo 2 tabl. + 2 tabl. 30 min. przed treningiem + 2 tabl. ok. godz po treningu


rano na czczo 2 tabl. + 4 tabl. po treningu


czy może jakoś inaczej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35409
no pisalemu juz u gory
moze byc np.
rano 3 tab
po treningu 4 tab
wtedy masz dzienna dawke ~7,5g kreatyny
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co dobrego na masę :>?

Następny temat

Cutting Edge co Wy na to??

Wiecej