SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna a kofeina (można łączyć ?)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9489

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 228
Witam,

Jestem nowy i jeśli taki temat już był, to proszę nie krzyczeć tylko dać linka:o)
Ale do rzeczy - gram amatorsko w basket; odżywek żadnych w życiu nie brałem, ale na jakimś z forów wyczytałem że preparat "Cell Pump" (jabłczan kreatyny) bardzo dobrze robi na dynamikę i wyskok. Zaczynam wkrótce okres przygotowawczy - dlaczego by się nie wspomóc ?

Pytanie: czy można kreatynę łączyc z kawą ? Gdzieś czytałem że kofeina zaburza transport i wchłanianie kreatyny. Prawda to, czy bzdury ?
Kawę lubię i piję dużo. Zwłaszcza rano ciężko mi się obudzić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 729
Negatywny wpływ kofeiny na kreatynę jest mitem. Dopiero duże dawki kofeiny (> 400 mg) mogą zahamować efekty kreatyny (dla porównania filiżanka kawy zawiera 80-180 mg kofeiny, herbaty ok 60 mg). Stąd też nowsze stacki kreatynowe (np. XPAND energized) zawierają kofeinę. Potwierdzone jest badaniami synergistyczne oddziaływanie kofeiny i kreatyny.
...
Jeżeli nie będziesz przesadzał z tymi porannymi kawami to looz ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 25514 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 110527
15-30 min po spozyciu kreatyny spokojnie mozesz napic sie kawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2057
moim zdaniem tezę ,że kretka robi dobrze na wyskok i dynamikę można włożyć między bajki

carpe piersiam :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
w sumie to jak masy od kredki ci przybędzie to nie wiem czy wyskok taki zwowu lepszy będzie,
chociaż pudzian na niewysokiej salce doskakiwał nogą do sufitu więc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 565
Godzine przed i godzine po braniu kreatyny nie brać produktów mlecznych oraz kofeiny bo zakłucają wchłanianie.

Ktoś napisał, że 15-30 minut. To chyba będzie zamało, lepiej poczekać tą godzinke.

http://www.sfd.pl/temat275945/ - trening nóg bez sprzętu = siła biegowa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 25514 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 110527
spokojnie wystarczy, ja bralem eca niemalze rownoczesnie z kreatyna i nie odczulem wiekszej roznicy
zreszta bylo juz wiele dyskusji na ten temat w suplach i wielu forumowiczow to potwierdzilo


Zmieniony przez - Quart w dniu 2006-07-14 10:39:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 565
Skoro tak, to niech robi chociaż te 30 minut odstępu. Mam nadzieje ze wytrzymasz tyle bez kawy ;)

http://www.sfd.pl/temat275945/ - trening nóg bez sprzętu = siła biegowa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15072
https://www.sfd.pl/temat181460/ a tu w poście Damixxxa gdzie jest wiele ważnych informacji dla początkujących o kreatynie w przeciwskazaniach można wyczytać że nalezy robić 3 - 4 h odstepy pomiędzy kreatyna a kofeiną, sam już nie wiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 25514 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 110527
tak było (uwazano )kiedys, czasy sie zmieniaja, robi sie coraz wiecej badan itd itp
zwroc uwage na date postu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15072
ok może i tak nie zwróciłem uwagi na datę bo post się trzymał dośc wysoko to nie patrzyłem, sog za zwrócenie uwagi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
wybadali ze kofeina i kreatyna nie "szkodzą" sobie nawzajem, w najnowszych stackach są nawet łączone...

joł
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

definicja

Następny temat

Pojecia

WHEY premium