SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna - zacząć czy jeszcze się wstrzymać

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481

Formularz - Proszę o pomoc

Obowiązkowa fotografia sylwetki (przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała

endo

Wiek

34

Waga / wzrost

84kg/186cm

Staż treningowy

14m

Cel cyklu

masa

Stosowane już wcześniej suplementy

Stosowane wcześniej spalacze

scorch, an burn4all

Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny

beta alanina, wpc, cytrulina, bcaa, tyrozyna, tauryna

Informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)

białko ~ 2g, tłuszcze ~ 1g, węgle minimum 400g kaszy/ryżu

Przewidziane finanse na cykl

Uwagi i sugestie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 293 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44555
Ćwiczę 14miesięcy FBW.
Wyniki, po kilkumiesięcznej redukcji, mam w tej chwili gorsze w połowie kwietnia na początku redukcji.
Redukcję zakończyłem w sierpniu, od września robię masę/siłę, ale postęp słaby.
Teraz wyciskanie kończę 85kg x 4, w kwietniu 90kg wycisnąłem x 4.
Najpierw planowałem bez kreatyny dojść do minimum 90kg x 4, ale nie wiem czy jednak jest sens tak walczyć, bo może w tym czasie znowu się roztyję, a rezultaty i tak będą słabe.
Teraz zastanawiam się, czy nie zacząć już teraz kreatyny (nawet już wyciągnąłem z piwnicy), czy nie ostatecznie nie będzie lepszego rezultatu jak wezmę teraz i za jakiś czas zrobię przerwę od kreatyny i potem znowu, zamiast czekać dalej z rozpoczęciem.
Co polecacie, zacząć brać kreatynę, czy jeszcze poczekać ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
jaki system uzywasz, aby progresowac w treningu pod WL? Czy trenujesz klasycznue? jedna z metod bedzie regresja i zaplanownaie raz jeszcze progresji obciazenia, aby przelamac stagnacje, kreatyna moze byc tutaj rowniez dobrym dodatkiem
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Witaj ,jeżeli podstawy masz ogarnięte czyli dieta i trening to oczywiście możesz rozpocząć suplementację kreatyna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Kreatyna zawsze działa, z tym ze przyrosty z czasem będą coraz słabsze ale nie ze względu że ona nie działa tylko ograniczen organizmu, organizm nie jest w stanie progresować tak samo inaczej każdy by był siłaczem.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 293 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44555
Dzięki za odpowiedzi, wczoraj zacząłem brać kreatynę.

@TomQ-MAG, wl robię raz w tyg, 5 serii:
ostatnie 2 treningi używałem takich obciążeń:
20kg x 10
40kg x 8
60kg x 6
70kg x 6
80kg x 4 - i tu mam problem z 4tym wyciśnięciem, a kilka miesięcy temu kończyłem 90kgx4

Miesiąc temu, zaczynając trening na masę/siłe zaczynałem od większego ciężaru, ale ostatnio zmniejszyłem ciężar w pierwszych 4 seriach rozgrzewkowych, bo tak jak poniżej, to raczej nie były serie rozgrzewkowe, a już całkiem ciężkie, kiedyś robiłem tak:
40x10
60x10
65x8
70x6
75x6
85x4

na 2gim treningu robię wl skos
20kg x10
30kg x 8
40kg x 8
50kg x 6
65kg x 6
na 3cim pompki na poręczach
12 powt + 0kg
10 powt + 10kg
10 powt +10kg
8 powt + 10kg


Zmieniony przez - superbilder w dniu 10/18/2017 11:21:29 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
zastosuj klasyczne 5x5 w WL, powinno pomoc
lub zerknij na ten schemat





Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2017-10-18 14:45:47
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Masz 34 lata to daruj sobie te siłowe wyciskanie , nic z tego nie będziesz miał poza kontuzjami . Lepiej skup się nad sylwetka a odpowiednia siła i tak będzie . Mając 20 lat można się bawić zawsze jest szansa na medal , teraz już nic nie zdziałasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 293 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44555
@TomQ-MAG dzięki, może za jakiś czas spróbuję, faktycznie w kwietniu 90kg x 5 było na koniec 5x5. Na razie ćwiczę ligtowym treningiem 4serie rozgrzewki + 1 seria z max ciężarem x4 lub 6 powt, myślę, że pójdzie od kreatyny, cięższy trening zostawię sobie na później.

@flex dzięki, na razie będę ćwiczył lightowo, w dłuższym okresie nie chyba nie dam rady ćwiczyć i nie próbować bić swoich własnych rekordów i nie irytować się jak po 6m regularnego ćwiczenia i trzymania diety jest gorzej niż przed pół roku i gorzej niż w wieku 18lat, to pewnie też kwestia charakteru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
wszystko tak naprawde bedzie determinowal cel treningowy, jezeli sila sama w sobie nie ejst glownym celem, a tylko dodatkiem, to faktycznie lepiej na jakis czas po prostu zrezygnowac z tego typu szarpania się z obciążeniem

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
flex1976
Masz 34 lata to daruj sobie te siłowe wyciskanie , nic z tego nie będziesz miał poza kontuzjami . Lepiej skup się nad sylwetka a odpowiednia siła i tak będzie . Mając 20 lat można się bawić zawsze jest szansa na medal , teraz już nic nie zdziałasz



Zabiłeś mnie tym tekstem.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BCAA redukcja

Wiecej