SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna, zaczynam!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1846

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie, właśnie kupiłem Kreatyne OLIMP'u w tabletach (200 sztuk). Mam zamiar zacząc ją brać za 4 dni, jedno mam tylko pytanie dotyczące dawkowania i długości cyklu! Na opakowaniu pisze:
" Dawkować w ilości 20-30 tabletek dziennie w porcjach po 5 tabletek w czasie pierwszych 5 dni, a następnie w ilości 4-6 tabletek dziennie po treningu przez 2-3 tygodnie lub inaczej po uzgodnieniu z trenerem lub lekarzam..."

-Czy 4-6 tabletek (każda po 1g) to nie za mało? Tu pisze że brać je tylko po treningu!! Czy to ma sens?
-Podczas fazy nasycania należy brać kreatyne 5 razy dzienie po 5 gram, rozumiem że raz po treningu, raz przed, a pozostałe 3 razy????
-Czy 2-3 tygodnie + 5 dni to nie za mało?

Za odpowiedzi z góry dziękuje!!!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3479
Raz po treningu, raz po i miedzy posilkami - jak jesz co trzy godzinki to dwie po jedzeniu i godzinke przed kolejnym posilkiem.
Kretynke powinienes brac raczej 4-5 tygodni.
Dziennie raczej okolo 8 tabletek w dwoch porcjach.

A czy nasycac i kiedy brac porcje kreatynki to juz zalezy od Ciebie.

Moj kompletnie pierwszy cykl kreatynki to MLO 300g Bio HPLC,
czyli monohydrat - nasycalem przez piec dni - pozniej okolo 4g dwa razy dziennie i wyszlo mi jakies 4,5 tygodnia - pierwsza porcje bralem po sniadaniu - druga po posilku potreningowym i poszlo 5 kg masy i 15 kg na klate.

Brac jak powyzej nie zachecam - ale kreatnka powinna zadzialac - powyzej dowod.
Jedni mowia zeby brac przed sniadaniem i po treningu - inni przed i po. Sam musisz zdecydowac - biorac pod uwage, ze przed treningiem nie mozesz byc zbyt najedzony jak chcesz kreatynke lyknac, albo musisz zjesc wczesniej o 1,5 h przed treningiem - a po treningu trzeba szybko wegiel uzupelnic - wiec nie banany tylko jak Cie stac to po treningu pij pol litra soku z winogron i porcje kratynki a pozniej posilek bogaty w wegiel zlozony i bialko!

To sa moje przemyslenia
Sam ocen
Powodzenia Sierov
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3479
I jeszcze wazna kwestia - czy zdecydujesz sie na faze nasycania czy nie - ja sam sie zastanawiam bo za trzy tygodnie zaczynam swoja kreatynke.

Sierov
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie chcę ci źle doradzić ale ja jadłem kreatynę z olimpu i prawię na mnie nie działała!!!
TZN ok 1 kg w miesiąc.
A jak sie przeżuciłem na magabol to poszło 5 kg w miech.
Chyba mówi samo za siebie!
A cena mniejsza.
Według mnie lepsza jest w proszku

"Sróbuj a polubisz!!!"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nasycać będe napewno. A jak zadziała na mnie OLIMP to zobaczymy! Zrobię po nim przerwę i łykniemy coś innego. Wyników jestem bardzo ciekawy.

A moje ostatnie pytanie (które rozwieje już wszystkie moje wątpliwości) to :
Po 5 dniach nasycania będe brał raz dziennie po 5 gram Kreatyny, i mam do wyboru dwie wersje:
-pierwsza, brać odrazu po treningu z 0,5 - 1 L soku z czarnej porzeczki, a następnie po upływie 60 minut zjeść normalny posiłek
-druga, po treningu zjeść normalny posiłek potreningowy, a po upływie 60 minut wziąść Kreatyne z 20g Glukozy (ew. soczek 1L)

Którą jest lepsza? Jak uważacie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kreatynę weź natychmiast po treningu.

Tak nawiasem mówiąc to bierz bez fazy nasycania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 279 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2761
wariant nr 1

kubol

Andrzej lepper rules

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wielkie dzięki za odpowiedź! Brak fazy nasycania da mi około 2 tygodni więcej. Tak więc zamiast 3 tyg + 5 dni, będe miał niecałe 6 tyg. A więc chyba tak zrobie mimo iż czytałem że raczej zalecana jest faza nasycania podczas pierwszego cyklu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...i jeszcze jedna sprawa! Ktoś na forum napisał że po treningu zostają wytwarzane kwasy żołądkowe w dużych ilościach które w pewnym stopniu "rozwalą" Kreatynkę! Zaleca on podawanie miedzy posiłkami...teraz to już nic nie wiem!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Arginina, ornityna, trypotofan

Następny temat

B*A*T*O*N

WHEY premium