SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o kreatynie!

Kreatyna, mięśnie

Ankieta - proszę o pomoc

Obowiązkowa fotografia sylwetki (przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała
Staż treningowy
Cel cyklu
Stosowane już wcześniej suplementy
Stosowane wcześniej spalacze
Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny
Informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)
Przewidziane finanse na cykl
Uwagi i sugestie
Wysłana -
Cześć,
Planuję przez 6 tygodni suplementować jabłczan kretyny. W tym czasie będę robiła "siłę" 3 razy w tygodniu. W dni "nietreningowe" 3 razy w tygodniu będę pływała interwałowo kraulem. W związku z tym mam pytanie. Czytałam wiele tematów na forum i w końcu nie wiem jak powinno być najlepiej.
Planuję w dni treningowe po treningu i nietrenigowe z rana brać 2 gramy kreatyny. Bo czytałam, że wystarczy brać 0,03-0,05g/kgmc. Zastanawiam się, czy w przypadku suplementacji przez tak krótki czas nie byłoby lepiej zwiększyć dawki, ale z drugiej strony nie chcę brać za dużo, żeby nie marnować kasy na coś, co i tak wydalę. Tak więc jak powinno być najlepiej?
Ważę 52 kg, trenuję karate od 7 lat, przy czym od stycznia do połowy maja miałam przerwę, a od tego czasu trenuję karate, basen i biegam.
Po tych 6 tygodniach zamierzam przez kolejne 6 tygodni (lub dłużej, w zależności od efektów) przyjmować beta-alaninę 4g dziennie. Wtedy będę ćwiczyła wytrzymałość.
Nigdy wcześniej nie stosowałam suplementów, z wyjątkiem BCAA, witamin i minerałów.
Dodam także, że przygotowuję się do Pucharu Europy w walkach w karate, który odbędzie się pod koniec listopada tego roku.

Mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki.
Czy jeżeli będę jadła tyle kcal, ile potrzebuję, ale w moich posiłkach będzie mało białka (np. 30g) to czy urosną/staną się bardziej widoczne mięśnie? Czy węgle "zamienią się" w białko?

Zmieniony przez - Klaudia007 w dniu 2018-07-01 13:30:15
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Kreatyne bierz jako kobieta standardową dawke czyli tam zazwyczaj jest 5g w każdej miarce, co do diety to radze stosować normalny rozkład makrosów i jeść w twoim przypadku okolo 100g bialka.
Wysłana -
3g dziennie i nie martw sie czy dales malo, czy duzo starczy w zupelnosci

co do drugiej czesci pytania, potrzeba pewnej ilosci bialka, ktora bedzie stymulowala anabolizm, nasili procesy syntezy bialkowej.
jak bedzie go za malo, to nie urosniesz, a weglowodany nie beda zamieniane w bialko
Wysłana -
A jak mam wyliczać dawkę? Mam na myśli, że w 2,5 g jabłczanu kreatyny jest 1,853g kreatyny. To mam patrzeć na tę zawartość kreatyny, czy na jabłczan. Czyli kiedy zamierzam brać 3 gramy kreatyny, to mam wziąć 5g jabłczanu, czy 3 gramy jabłczanu?
Wysłana -
wez dziennie 5g po klopocie, nie bedzie mialo to wiekszego znaczenia
Wysłana -
Nie jest to takie istotne. Śmiało można 5g i na pewno wystarczy.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź