SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krav maga czy siłownia ??

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2957

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 30
Witam , udzielam sie z prośba o doradzanie ponieważ zastanawiam sie nad chodzeniem na krav mage lub siłownie , mam dylemat niestety jedno z dwóch mogę tylko wybrać ponieważ nie byłbym w stanie połączyć obie rzeczy ponieważ to sie łączy z 6 treningami w tygodniu ..

Jeśli chodzi o krav mage to dopiero był zaczął 0 doświadczenia , jedynie posiadam wiedzę jakas na temat kick boxingu ponieważ trenowałem 2 lata , co do silowni to trenuje od 16 roku życia z przerwami około ( 3 lat łącznie nie wliczając przerwy ) mam 20 lat ..

Co byście mi doradzili pozdrawiam i liczę na konkretne odpowiedzi , z góry dziękuje :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
I uważasz, że jak trenowałeś 2 lata KB, rok Judo i innych rzeczy nauczyłeś się na ulicy, to wiesz wszystko na temat walki? Po takim czasie można mieć jakieś pojęcie, ale nie jest się alfą i omegą. Co do wielkości bicka, to co z tego, że jeden ma 42 cm a drugi 35 jak ten z mniejszym bickiem może okazać się szybszy, zwinniejszy i strzelić temu drugiemu w papę zanim tamten zdąży go chwycić, czy zrobić cokolwiek innego. Sama siła to jeszcze nie wszystko i siła sile nierówna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zastanawiam się co zjeść dzisiaj na kolację. Mam do wyboru kanapki z szynką i kanapki z serem żółtym. Nie mogę łączyć.

Co byście mi doradzili pozdrawiam i liczę na konkretne odpowiedzi , z góry dziękuje :)


Zmieniony przez - MMA w dniu 2017-12-28 14:52:04
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zapisz się na kravmagę i zrób jeden całościowy trening w tygodniu na siłce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Jeżeli sam nie wiesz co wybrać to inni mają zdecydować za Ciebie? Ok, to ja pierwszy, idź na Krav Magę, albo lepiej na MMA. Mam nadzieję, że pomogłem

A tak serio, to powinien być Twój wybór bo chyba sam wiesz, co chcesz trenować.
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 30
Bardziej skupiam sie nie na wyglądzie aczkolwiek na sile poradzenia sb w trudnych sytuacjach z przeciwnikami .

Chodzi o to ze nwm czy sile sb wyrobić swiększa jeszcze , czy krav mage opanować . Bo jak wiadomo do walki potrzebna i siła i technika .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brojacz
Bardziej skupiam sie nie na wyglądzie aczkolwiek na sile poradzenia sb w trudnych sytuacjach z przeciwnikami .
Sporo priorytetem jest wygląd to sprawa jest oczywista.
Jak często masz te trudne sytuacje z przeciwnikami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 30
Często takich sytuacji nie mam , a jeżeli mam to zazwyczaj zawsze daje sobie radę z przeciwnikiem , problem pojawia sie kiedy jest sytuacja 1 na 3 albo 1 na 4 , niestety mieszkam w Krakowie i tutaj tak to bywa ze latają bez honoru a najlepiej to by ci zaje*bali maczeta w łeb i łaskę zagazowali .

Dlatego zastanawiam sie czy kontynuować siłownie czy iść na krav mage , dlaczego zastanawiam sie jeszcze nad siłownia skoro technika jest ważniejsza ? Owszem aczkolwiek jeżeli ktoś ma w łapie 35 cm w bicku a drugi 42 ( nie mówię tutaj o ulanym bicku tylko o mięśniu ) to jednak różnica w sile ciosu jest czy tez i chwytu :) .

I dlatego sie zastanawiam co wybrać , jedno z dwóch , niestety silowni i sztuk walki nie dam rady połączyć ponieważ jest to czaso chłonne i dosyć „ mocno spała kalorie” a zalezy mi tez na przyzwoitej masie mięśniowej a nie wyglądać jak atletyk czy chudzielec .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
W takim przypadku nie da Ci się doradzić, od Ciebie to zależy, co innego jakbyś np zadał pytanie czy wykonywać taki trening a klatkę piersiową czy inny tu już można coś powiedzieć

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brojacz
Często takich sytuacji nie mam , a jeżeli mam to zazwyczaj zawsze daje sobie radę z przeciwnikiem , problem pojawia sie kiedy jest sytuacja 1 na 3 albo 1 na 4 , niestety mieszkam w Krakowie i tutaj tak to bywa ze latają bez honoru a najlepiej to by ci zaje*bali maczeta w łeb i łaskę zagazowali .
To sprawa jest prosta. Wybierz siłkę. Żadna sztuka walki, także krav maga nie nauczy Cię bronić się przed 3 lub 4. Jeśli już to parkour może okazać się najskuteczniejszy.
BTW Także mieszkam w Krakowie. Ostatni raz byłem zaczepiony ponad 18 lat temu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
MMA
Brojacz
Często takich sytuacji nie mam , a jeżeli mam to zazwyczaj zawsze daje sobie radę z przeciwnikiem , problem pojawia sie kiedy jest sytuacja 1 na 3 albo 1 na 4 , niestety mieszkam w Krakowie i tutaj tak to bywa ze latają bez honoru a najlepiej to by ci zaje*bali maczeta w łeb i łaskę zagazowali .
To sprawa jest prosta. Wybierz siłkę. Żadna sztuka walki, także krav maga nie nauczy Cię bronić się przed 3 lub 4. Jeśli już to parkour może okazać się najskuteczniejszy.
BTW Także mieszkam w Krakowie. Ostatni raz byłem zaczepiony ponad 18 lat temu


Bo ludzie jak Cię widzą przechodzą na drugą stronę ulicy
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Krav Maga zdecydowanie
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Warszawa seminarium Tsu Shin Gen Combat Karate, 8,9,10 stycznia 2018

Następny temat

Walka w parterze Krakow

WHEY premium