SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KravMaga czy Aikido

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15737

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
Mam 14 lat i mam do wyboru Krav Mage i Aikido. Mam problbem... co wybrac? Z góry dziekuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Pomogę, ale musisz mi obiecać, że jak się kiedyś spotkamy to postawisz mi piwo. Uważam, że najlepsze będzie muay thai - w bliskim kontakcie (szarpanina) walniesz łokciem albo kolanem, jak będzie chciał podejść z łapami to ty go kopniesz, np. lowa, jak chcesz "delikatnie", i już nie podejdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To zależy czego wymagasz od treningów...
Proponowałbym iść na trening tego jak i tego i ocenić co Ci lepiej "leży"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 8875 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75096
https://www.sfd.pl/PRZECZYTAJ_ZANIM_ZAŁOŻYSZ_NOWY_TEMAT.-t406577.html



poczytaj troche zanim założysz nowy temat....

SFD Fight Club & Uderzane
WISŁA KRAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
O cholera
Z dwojga złego to na aikido się nauczysz upadać
Bo kravka to może straszna lipa być. Chociaż też możesz trafić na fajną...

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 169 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8656
Zależy czego wymagasz od treningów...
Jeśli chcesz trenować sw pod kątem rekreacji to aikido jak najbardziej, bo w realnej walce to powiedzmy delikatnie - nie bardzo
Jeśli chcesz ćwiczyć typowo samoobronę to wybierz krav mage - choć jak napisał OloKK - żeby się to to na coś przydało musisz trafić do dobrej sekcji i mieć jakieś podstawy z boksu itp. A cena treningów krav magi jest często z kosmosu

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 264 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2448
Cześć , sory , że się wtrące ale może moja wypowiedź Ci pomoże . ćwicze Krav Mage od 2 lat . Mój ojciec ćwiczył Aikido . Wyp[owiem się jak ja to widze . Aikido nei jest zabardzo skuteczne . jest to swojego rodzaju taniec . Jesli nei zrobisz czegos technicznie to Ci nie wyjdzie . Moj ojciec chodzil 5 lat . Umial sie obonic ale zaatakowac ( kontra ) zero . Przyszedl na trening Kravki chodiz 6 meichow i robi duze psotepy . W Kravce podstawowymi odruchami ktore robisz nawet nei wiedzac ze to technika obronisz sie . Moim zdaniem IDZ NA KRAV MAGE na aikido mozesz sie zmarnowac . Decyzja nalezy do Ciebie , jak byś chciał pogadac to pisz

Pozdrawiam

This is heavy duty. This is Animal. Can you handle it ?
SŁUPSK !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
smerfikos: przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia, gdy widzę doradzających ludziom 16latków...

0mlody0: jeśli masz do wyboru tylko te dwa style, to prawdopodobnie mieszkasz w małym mieście-a tam dobrej sekcji KM raczej nie będzie, więc raczej wybierz aikido.

Nawet w złej sekcji aikido wyrobisz sobie mniej złych nawyków niż w słabej sekcji KM, bo zła sekcja aikido to po prostu "balet", na którym chociaż nauczysz się padów (całkiem przydatna umiejętność). Po drugie-trening aikido jest bezpieczniejszy niż zajęcia w, nie wiadomo o co opartej, sekcji KM (niestety KM jest modne, co kusi wielu oszustów i pseudoinstruktorów). No i w dodatku na aikido prawdopodobnie będą mniejsze opłaty i większa liczba godzin, więc przynajmniej będziesz miał więcej ruchu Najlepiej będzie jednak jak pójdziesz do obu klubów, pogadasz z instruktorem i poćwiczysz (zwykle 1 trening jest gratis).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
idź na aikido, krawat w większości przypadków żalem d... ściska. i tu i tam się nie nauczysz bić, ale na aikido cię chociaż dobrze rozwiną ruchowo
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 264 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2448
jak nie chce sie nauczyc bic a rozwinąć ogólnie to niech idzie na lekkoatletyke

Cavior a czemu akurat twierdzisz , że na KM nie ma padów ? Byleś kiedys na treningach ? Jak sie nie wie to sie nie pisze ...

This is heavy duty. This is Animal. Can you handle it ?
SŁUPSK !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Gdzie niby twierdziłem, że na KM nie ma padów?

Jednak, po pierwsze-to, że system coś zawiera nie znaczy, że się tego naucza. Zwłaszcza w jakiejś sekcji na końcu świata.

Po drugie-w kwestii padów mało który styl ma choć porównywalnie rozbudowaną metodykę jak aikido. W sumie poza stylami stricte grapplerskimi żaden styl nie jest pod tym względem ani w przybliżeniu tak dobry.

Poza tym-potencjalne wady słabej sekcji KM są większe niż zalety. W pewnej organizacji KM, której nazwy nie wymienię, sekcję otwierali ludzie po 3miesięcznym przeszkoleniu! Wątpię, by tacy osobnicy nawet padów nauczyli poprawnie...

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2008-07-08 13:06:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 264 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2448
Z tym akurat z tobą się zgodzę . Jeśli sekcje zakładają ludzie z 3 miesięcznym stażem to nie są w stanie nic nauczyć . Ale jeśli sekcja podlega pod Israeli Krav Maga Association to wiadomo że sekcja ta nauczy człowieka jedynej prawdziwej krav magi . Przedstawicielem jest Krzysztof Sawicki który ma czarny pas . Instruktorzy u niego są bardzo długie lata przygotowywani do prowadzenia zajęć . Jeśli chcesz ćwiczyc Krav Mage w swoim mieście dowiedz sie czy aby napewno jest to Isaeli Krav Maga a nie zabawa w kotka i myszke u Adamczyka .

This is heavy duty. This is Animal. Can you handle it ?
SŁUPSK !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zwykły człowiek vs rasowy koks

Następny temat

trening bez trenera ?? jak samemu sie nauczyc

WHEY premium