SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kraul - ekstremalnie szybka zadyszka

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3249

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 127
Witajcie,

Jestem początkującym 26-letnim pływakiem; uczęszczam na zajęcia dla dorosłych. Problem mam jak w temacie; czy płynę na 2, czy na 3, czy na 4 jest tak samo. Po 6-8 ruchach pomimo brania oddechu, rytmicznego wydychania pod wodą jestem bliski wyplucia płuc. Okno na wzięcie spokojnego wdechu również mam wystarczająco długie.

W przeszłości trenowałem kolarstwo, moje płuca są pojemne, mam wyuczone rytmiczne i spokojne oddychanie, nie mam kłopotu ze wstrzymywaniem oddechu pod wodą i niewypuszczaniem go przez całą długość basenu. Gdy płynę strzałką i wydycham powoli powietrze jestem w stanie przepłynąć długość na dwóch wdechach. Przy pełnym kraulu czuję się jakbym w ogóle nigdy nigdzie jakiegokolwiek sportu nie uprawiał, zaczyna się walka o tlen. Instruktor polecił mi sprawdzić na grzbiecie czy będę miał to samo - nie mam. Nawet gdy pracuję na 100% nogami i rękoma w pełnym stylu. Nie wiem kurczę, czy to stres, czy o co chodzi? Instruktor mówi, że technikę mam dobrą, motorykę tak samo, ale dlaczego brakuje mi tlenu po kilku ruchach to już nie jest w stanie powiedzieć. Z ósemką między nogami problemu również nie mam. Osobno ręce i osobno nogi - jest super, płuca z żelaza. Połączenie dwóch - kondycja wędkarza.

Jeśli ktoś się spotkał z czymś podobnym i ma na to jakieś panaceum; będę wdzięczny za rady.


Zmieniony przez - stepek991 w dniu 2017-12-18 20:50:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ja mam w kraulu to samo trudno mi wdech złapać przy szypkim pływaniu i robię płytkie wdechy np przy żabce czy na plecach tak nie mam, trudno mi powiedzieć skąd to się bierze, moze z czasem poprawisz techikę.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Nie ma się co dziwić kraul zaraz po motylkowym jest najbardziej wymagającym stylem pod względem siłowym. Podejrzewam, że właśnie zbyt siłowo podchodzisz do pływania. Spróbuj uspokoić ruchy rękami i nogami. U mnie to pomogło, a wcale wolniej nie płynę.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koszykówka atak pozycyjny 5.0 duża ósemka

Następny temat

Jak utrzymać kondycję zimą? (bieganie)

WHEY premium