SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krata na lato - według - RafalRRRR

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 74307

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Cześć

Nazywam się Rafał :), nie żrę od 1 roku

Zapraszam do śledzenia niniejszego Dziennika Konkursowego.

Zachęcam do komentarzy, proszę też o wsparcie wiedzą/radą, gdyż te są zawsze pomocne (szczególnie przy braku ich u mnie)

Równocześnie prowadzę dziennik, który jest do zobaczenia w mojej stopce (akurat nie wiem, czy na czas konkursu "Dziennik Podstawowy" będzie zawieszony - okaże się niebawem).



CEL:

Wycinka tłuszczu ile da radę, wzmocnienie siły (szczególnie mięśni brzucha).

DANE:

Wiek: 35 lat (już niedługo 36)
Waga: 88 kg
Wzrost: 183 cm
Pas luzem: 88,5 cm
Pas wciągnięty: 82,5 cm
BF: 17,5 %

Krótki opis:

Po bardzo drastycznej redukcji głodówkowej (trwającej ok 5 miesięcy), od września 2012 wykupiłem abonament na potreningu.pl, z obawy na kolejne jo-jo. Przez ostatnie 6 miesięcy starałem się uczyć podstaw zdrowego żywienia oraz zasad treningu. Przez cały okres (14.04.2012 - 20.03.2013) zeszło mi w sumie jakoś 33 kg... Ile przez to straciłem (przez głodówkę), ciężko określić...
Podczas pracy nad sobą od września 2012 zeszło już na "zdrowym trybie" jakieś 6 kg.

Założyłem dziennik, w którym jest cała historia moich perypetii z walką nad zdrową sylwetką.
Ćwiczenia siłowe wykonuję tez od tego momentu.
Zarówno dieta jak i trening cały czas staram się konsultować z trenerem i dietetykiem potreningu.pl.

W tym konkursie nie będzie inaczej. Na chwilę obecną nie wiem jaki ułożymy wspólnie plan.

Obecnie ćwiczę wg planu:

PN - pauza
WT - klatka, biceps, aeroby 40 min
ŚR - aeroby 40 min
CZW - nogi, barki
PI - pauza
SO - plecy, triceps, szrugsy, brzuch, aeroby 40 min
NI - aeroby 40 min

Ten plan trzymam na razie od tego tygodnia (dodałem aeroby w środę, brzuch w sobotę). W planach są też interwały w poniedziałek.

Niestety nie wiem jak wyjdzie w praktyce, ponieważ taki plan sam w sobie jest dla mnie wyzwaniem.

Dieta to obecnie 2100kcal w DNT i aero, 2400 w DT.
Ostatnio obniżona po konsultacji z faftaq'iem z 2400/2700.
W ciągu trwania konkursu najprawdopodobniej będą jakieś korekty, zmiany, triki, które będę ustalał z dietetykiem.

Najprawdopodobniej pojawią się jakieś suplementy dodatkowe.

FILMY:

Klatka - ciężar - sztanga 8,5kg, krążki - 2x20kg, 2x1,25kg = 51kg





Dipsy





Brzuszki





L sit





FOTKI:

Waga



Pas luzem



Pas wciągnięty



Bok wciągnięty



Ocena sylwetki - przód



Ocena sylwetki - tył



Sylwetka "dowolna" brzuch



Kalkulator BF by SFD



Wynik pomiaru ogólnego u konsultanta nr 1
Zrobiony kontrolnie - którego nie bierzemy pod uwagę



Wynik pomiaru szczegółowego - którego nie bierzemy pod uwagę.

Dwukrotnie był sprawdzany i wyszły jakieś pierdoły na tym urządzeniu przy %BF ciała.
Ta analiza będzie pomocna tylko pod kątem zawartości % tłuszczu, oraz kg mięśni w poszczególnych partiach. I to będzie bardziej dla mnie informacja, którą tu porównamy




Wynik pomiaru ogólnego - ten wymiar traktujemy jako start



Wynik pomiaru ogólnego - dodatkowy



POZDRAWIAM!

Zmieniony przez - RafalRRRR w dniu 2013-03-20 22:38:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DZIENNIK UWAŻAM ZA OTWARTY!!!

Jeżeli są jakieś uchybienia regulaminowe, proszę masti o info
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
filmik możesz obrócić w edytorze jutuba
w l-sit, zauważyłem u zawodowców że trzeba dobrze ustabilizować pozycję na starcie, Tobą bardzo mocno zaczęło bujać przez co na pewno straciłeś na tym kilka sekund

patrząc na Twój wynik wg analizatora (Tanita) masz 15,8kg tłuszczu na sobie, widać już dość wyraźnie zarys 6-paka, zrzucisz jeszcze troszkę tłuszczu, rozbudujesz troszkę brzuch i będzie rewelacja

taki wynik w kontekście mojego wyniku czyli 23,3kg tłuszczu i planie zejścia do poziomu poniżej 15 kg oznacza że jak uda mi się spalić te 8kg tłuszczu to powinno być dobrze u mnie

nawiasem mówiąc widzę że dość dobrze i dokładnie działa kalkulator %BF ze strony SFD
i u Ciebie i u mnie wynik bardzo mocno zbliżony do wyniku z analizatora

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kuba, Tanita to 18,2%, BC-601 to 12,2% (?!?), BF-350 - 17,5. Te 15,8 to przeczytałeś z kg. Dwa ostatnie pomiary robiłem dzisiaj w jednej "klinice". Ale ten pierwszy (12,2%), to cos nie tak poszło (dwa razy testowaliśmy). Dlatego odcinam, jak u skoczków, najwyższy i najniższy wynik :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
tak wiem że to są kilogramy, dla mnie waga tłuszczu jest ważniejsza niż %BF, bo wystarczy że wypijesz 3 litry wody i %BF spadnie bo waga ciała pójdzie w górę
ale waga tłuszczu będzie ta sama
dlatego ja wyznaczyłem sobie cel przy redukcji zejść z wagi tłuszczu, a nie z %BF (on automatycznie też spadnie)

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aaaaa, ok, Zbliżony, czyli różnica <2%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Widze, ze te nasze pomiary to chyba i tak mocno przyblizone. Ja nie wierze, ze Rafal masz taki sam lub lekko wyzszy BF niz ja. Przeciez u mnie wisi kabza jeszcze i nie ma zarysow brzucha, chyba ze mega dobre swiatlo Jestem pewien ze masz nizszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cholera wie Kapitanie. Ty masz wszystko, że tak to nazwę, w porządeczku (równiutko). Ja mam może mniej na kracie, ale boczki, pośladki "górne uda" zalane. A najgorzej, że jak bym pobiegł nago , to ciągle galareta (w tym cholerna skóra). Na fotkach tego nie widać.

Zmieniony przez - RafalRRRR w dniu 2013-03-21 10:26:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816

20.03.2013 - DNT - Aeroby

Menu:



Trening:

Aeroby - bieżnia 40 min w tempie 9,36km/h

Opis:

Menu:


Całodobowe menu przygotowałem sam (ilości/składniki). Sprawdzałem tylko czy zgadza się bilans kcal/ww/b/t, które mam w rozpisce dietetyka. Staram się to jakoś ogarniać, ale troszeczkę się rozjeżdżają wartości makroskładników.

Ostatni posiłek, to zupa kalafiorowa z mrożonki, zalana śmietaną. Nie wiem czy to dobrze, ale cholernie głodny jestem wieczorami (a tu jeszcze po aerobach), więc pasuje mi bo się zapcham ta wodą. Zupkę wziąłem na 2 razy (na raz nie da rady, bo to jest 1,5l wody + warzywa). O 18;30 jakoś duży kubek wciągnąłem, potem drugi z łososiem. W zrzucie z całodniowej miski jest podane jak jest, nie chciało mi się kombinować.

Fotki z posiłków 1, 2, 5



Trening - aeroby

Na spokojnie zrobiłem bieżnię. Miałem mniej siły/mocy niż dzień wcześniej po treningu siłowym. Ale tempo miałem praktycznie ciągle to samo.


Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 5059 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 134689
Wpis dla powiadomek :) powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9953 Napisanych postów 30298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728269
1.Musisz sam wskazać jedno zdjęcie-prezentujące najlepiej tors,talie wg Ciebie.

2.brak zdjęcia w pozie-ocena sylwetki przodem-pełne napięcie

3.brak zdjęcia w pozie-ocena sylwetki tyłem-pełne napiecie

W odcinku 10 Karol Małecki omawia te pozy,poza tym na każdych zawodach kulturystycznych jest taka ocena-pisałem już o tym w regulaminie,i w tematach konkursowych

na zdjęciu-ocena sylwetki przodem i ta sama poza tyłem jest do zrobienia






Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-21 12:34:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krata na lato wedlug Kapitana Wodki

Następny temat

Krata na lato według - Muzzy17

Wiecej