SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kręgusłup. Trening, czy może poczekać?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1070

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1415
Witam, pierwszy post :] . Otóż od niedawna mam problem z kręgosłupem i szyją. Otóż często czuje ogólnie spięcie, ból w górnej części kręgosłupa i szyi. Ogólnie głowa i szyja odstają do przodu i mam wrażenie, że posiadam krzywe plecy, oraz odstają mi kręgi . Niektóre ćwiczenia powodują ból szyi i górnej części pleców, np. Wyciskanie żołnierskie, czasami przy pompkach i planku mam kręgosłup wygięty w obie strony, ciężko mi go prostu utrzymać. Gdy stoje prosto moje plecy nie wyglądają aż tak żle, lecz dyskomfort daje sie we znaki. Przy przysiadach wogóle nie czuje pośladków i musze nogi ustawiać szeroko i stopy na zewnątrz. Wszystko to sprawia, że wybieram sie do ortopedy, aby dokładnie zdiagnozować problem. I mam do was pytanie/a. Czy do czasu dokładnej analizy u lekarza trenować np. z obciążeniem własnego ciała itp? Czy może z lekkim ciężarem da rade jakieś ćwiczenia, żeby nie odczuwać dyskomfortu? Dodam, że do tej pory trenowałem z hantlami i sztangą na niezbyt dużych ciężarach, 3x fbw w tygodniu tak 6 miesięcy, lecz z dużymi przerwami. . Chciałbym poprawić sylwetke, siłe i wytrzymałość, lecz podkreślam, że w średnim stopniu. Tzn. przytyć 5-10 kg, poprawić głównie siłe i sprawność. Do tej pory po przysiadach i np. Wyciskaniu żołnierskim czułem lekki dyskomfort i szybko traciłem chęci do treningu. Dodam, że bardzo interesuje sie boksem i chciałbym nabrać troche umiejętności w domu. Napewno bede starał się rozciągać, ćwiczenia typowo na wady podstawy od lekarza (zobaczymy po wizycie). W tygodniu pomagam rodzicom (5-6x w miesiącu ciężka praca i codziennie średnia po 1h). Z budowy jestem ektomorfikiem, wysokim, "żylastym" i chudym, lecz mam niezłą kondycje i siłe (sporo pracy na polu). Sporo tego tekstu, lecz myśle, że dokładnie opisałem sytuacje, z góry dzięki z odp i wstawiam swoje wymiary (dla chętnych). Pozdrawiam :D
Wiek:
15
Wzrost:
185 cm
Waga:
72 kg
Współczynnik BF:
9% (na kalkulatorach tyle wychodziło :d)
Obwód bicepsa:
30 cm
Obwód łydki:
36 cm
Obwód klatki piersiowej:
95 cm
Obwód przedramienia:
28 cm
Obwód bioder:
92 cm
Obwód uda:
55 cm
Obwód w pasie:
77 cm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
witaj, zdecydowanie udaj sie do dobrego fizjo ktory Cie obejrzy
lekarz rodzinny odesle Cie z kwitkiem i nic nie osiagniesz jezlei chodzi o poprawe sylwetki.
stwierdzi, ze mas znie cwiczyc silowo, bo Ci to do szczescia nie potrzebne.

zapewne masz problemy z wadami postawy, ktore trzeba skorygwac, jak i dostosowac trening silowy do Twoich mozliwosci
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33067 Napisanych postów 23160 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278039
Osobiście wolałbym odżałować 100-150 zł i iść do naparwde polecanego fizjoterapeuty niż czekać na konowałów ortopedów z NFZ . Przed wizytą u fizjo warto zrobić jakieś prześwietlenie , pozbierać wcześniejsze badania itp. a w między czasie możesz spokojnie czekać 6 miesiecy albo i rok na wizytę u specjalisty na NFZ .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
no niestety czasem trudno trafic na lekarza kumatego w fizjo, ktory pokieruje nas do ortopedy
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
TomQ-MAG
witaj, zdecydowanie udaj sie do dobrego fizjo ktory Cie obejrzy



dokładnie, jak chcesz daj znać skąd jesteś może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1415
Dzięki za odpowiedzi. Jutro jade robić prześwietlenie, później jade do poradni ortopedycznej. Zobaczymy co z tego wyjdzie :] Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1415
Gr3g
Dzięki za odpowiedzi. Jutro jade robić prześwietlenie, później jade do poradni ortopedycznej. Zobaczymy co z tego wyjdzie :] Jak coś to okolice Bochnii. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33067 Napisanych postów 23160 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278039
Gr3g
Gr3g
Dzięki za odpowiedzi. Jutro jade robić prześwietlenie, później jade do poradni ortopedycznej. Zobaczymy co z tego wyjdzie :] Jak coś to okolice Bochnii. Pozdrawiam

ja jestem z Bochni :) . Polecam ci ortopedę Śmiałek ( typowy ortopeda od kręgosłupa ) starej daty i bardzo chwalony . Przyjmuje na NFZ w budynku urzędu pracy . Fizjoterapeuta to wal w ciemno do Świątek Mariusz , rewelacyjny fizjo z ogromną wiedzą ale tylko prywatnie , dobre opinie też ma Symetria , mi pomogli z kolanem lata temu .



Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-07-02 22:33:44

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-07-02 22:35:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dzięki za odpowiedzi. Jutro jade robić prześwietlenie, później jade do poradni ortopedycznej. Zobaczymy co z tego wyjdzie :] Jak coś to okolice Bochnii. Pozdrawiam

najbliżej mogę polecić kogoś sprawdzonego w Krakowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1415
O, to super @monkey22. Może sie kiedyś spotkamy :D. A co do tematu, to w listopadzie będe w prokocimiu u ponoć polecanego ortopedy, lecz w międzyczasie (sierpien, koncówka lipca) planuje wizyte w Bochnii właśnie u lekarza, którego mi poleciłes i ew. u tego fizjo :> Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za odp.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłek przed porannym treningiem.

Następny temat

Powrót do aktywności fizycznej po 8 latach przerwy

WHEY premium