SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krótkie, pojedyncze pytania.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48608

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Na życzenie - ten temat jest po to, żeby zadawać krótkie, pojedyncze pytania dotyczące zarówno diety, jak i ćwiczeń

_________
Temat ten NIE SŁUŻY konsultacjom dotyczącym BTW i kaloryczności w odniesieniu do konkretnej osoby.

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2014-10-15 18:02:41

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakie mogę wykonywać ćwiczenia (chodzi oczywiście o ręce) mając łokieć tenisisty w obu i ból przy każdym obciążeniu przy zginaniu łokci?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
super, właśnie tego w dziale brakowało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Tylko bez spamu plis, krótko i na temat ma być

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3484 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29338
Marchewke surowa jesli jemy w bardzo duzych ilosciach to nalezy ja wliczyc w dzienny bilans (BWT)?100 gram marchewki surowej zawiera 8,7 weglowodanow wiec jesli zjadam jej okolo 600-700gram to juz sporo dodatkowych wegli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przerzucam tutaj moje pytanie

dlaczego "nasze" wina mają tak mało kalorii? Wszędzie trąbią o pustych kaloriach w alkoholu, a wg tabelek sdf wynika, że nie ma prawie w ogóle kalorii. Trochę czytałam na ten temat w kwestii wpływu na metabolizm, dietę, tycie ipt (pubmed) no i pewnych wniosków nie umiem z tego wyciągnąć. Organizm nie czerpie energii z etanolu, a kaloryczność jest obliczana na podstawie spalania w kalorymetrze, brzuchy rosną od jedzenia ... kobiety umiarkowanie piją mniej tyją od abstynentek .... wliczacie alkohol do bilansu? w szatni takie słuchy chodzą, że alkohol zamiast ostatniego posiłku ;)


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
azalianna, nie wiem, czy to chodzi o kalorie.. myślę, że kwestia alkoholu ma inne dno:

http://www.kulturystyka.fit.pl/abc-zywienia/alkohol-a-budowa-miesni,197,1,0.html

poza tym, nie sugeruj się kalkulatorem, bo to jak z wikipedią... każdy dodać/zmienić coś może.. u mnie np wino czerwone wytrawne ma 1 kcal i po 0 g z każdego makro

Zmieniony przez - PUSHhard w dniu 2014-09-19 15:17:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
sss marchewke wpisujemy do miski podobnie jak inne korzeniowe i straczki

Zmieniony przez - markoto w dniu 2014-09-19 16:20:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
azalianna
Organizm nie czerpie energii z etanolu,



W czasie rozkładu etanolu w organiźmie powstaje Acetyl-CoA, a to z kolei całkiem ważny związek w metaboliźmie energetycznym


http://j**.biologists.org/content/209/19/3837/F1.large.jpg

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2014-09-19 17:17:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem, czy to krótkie pytanie, ale chyba konkretne - jakie są najlepsze zalecenia, w momencie, gdy w wyniku kontuzji nie ma możliwości trenowania w zakresie dużych obciążeń. Jest odnośnie tego jakaś teoria? Czy ma rację bytu znaczne zwiększenie objętości treningu innymi metodami, niż dodawanie kilogramów? Jeśli tak, to będę stopy całować za jakiś link w tym temacie (a już coś specjalnie dla kolanowców, to byłaby bajka).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najpierw kontuzję trzeba wyleczyć (lub zaleczyć) A potem zapytać specjalistę-rehabilitanta. W przypadku problemów z kolanami bardzo często stawia się na wzmocnienie głowy przyśrodkowej mięśnia czworogłowego (słynne VMO). Ale sprawy takie jak objętość treningu, obciążenia czy dobór sprzętu są uzależnione od natury kontuzji. Naprawdę lepiej zapytać kogoś, kto się w tym specjalizuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jurysdykcja, ciężkie pytanie zadałaś Jest to sprawa bardzo indywidualna, uzależniona od konkretnego urazu i jego mechanizmu, wcześniejszych urazów i kondycji, ale co do zasady można powiedzieć, że trening rehabilitacyjny dołu po kontuzji kolan na początku powinien być oparty o ćwiczenia izometryczne, później wprowadza się ćwiczenia w niebolesnym zakresie ruchu z obciążeniem ciała i w pozycjach odciążającyh, stopniowo wprowadzając ćwiczenia z niewielkim oporem, np. taśm elastycznych. W okresie treningu natomiast wprowadza się ćwiczenia na dużym zakresie powtórzeń z niewielkim obciążeniem, skupiając się na pracy stabilizatorów st. kolanowego.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcje- do oceny

Następny temat

Witam dziewczyny! Nowa na forum prosi o pomoc i zrozumienie ;)

WHEY premium