SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koszykówka i redukcja

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1973

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 173
Witam,
Mam 17 lat, trenuję koszykówkę od niemal ośmiu. Chciałbym w wakacje zrobić redukcję - dieta, ujemny bilans kaloryczny, cardio itd.
W wakacje będę bardzo intensywnie trenował: dwa obozy - jeden trwający tydzień po 2 treningi dziennie, drugi trwający 10 dni po 3 treningi dziennie. Między obozami również będę trenował - około 2 x dziennie, 4 dni w tygodniu. Jest to ogromny wysiłek na skalę tygodnia, a sam trening przy wysokiej intensywności to już porządny trening anaerobowy. Więc stąd moje pytanie: czy opłaca się dodatkowo dorzucić do tych treningów trening cardio, 2-3 razy w tygodniu? Z góry dziękuję za szybka odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 173
PS. A co z treningiem siłowym, TBW? Przydadzą się na redukcji, żeby nie zgubić masy mięśniowej albo kilka kilo jej dołożyć? Bo czytałem, że nie da się jednocześnie gubić tłuszczu i dokładać masy mięśniowej, chybaże ma się uwarunkowania genetyczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32340
od dziecka gram w kosza i wiem jak eksploatująca jest to gra ,podczas obozu nie rób tych cardio juz same treningi dadzą w kość ,na redukcji dieta jest ważna ,pytanie jest czy masz co redukowac .Trening siłowy treoszkje bez sensu jak nie będziesz miał siły mięsien zabezpieczaj większą ilościa białka jesli juz bys chcial minimalizowac straty w mięsniu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 173
Parę ładnych procent tłuszczu do redukcji mam :D Jakimś spaślakiem nie jestem, ale chcę schudnąć, żeby odciążyć stawy trochę, być szybszy na boisku no i trochę mięśni sobie odsłonić. Czyli cardio zostawić w spokoju, ewentualnie jakiś basenik raz w tyg.? Dokładnego procentu masy tkanki tłuszczowej nie znam, ale myślę, że oscyluje on w granicach 15-20 %.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32340
wrzuć cardio po tych obozach ,dietke tez zapodaj ,rób treningi pod redukcje ,wytrzymałosć na siłowni ,w kosza graj ,możesz wrzucić sobie kreatynke ,bcaa jako suplementy . Poza obozem to codziennie w kosza pogrywasz? Żebyś nie przeforsował organizmu ,treningami cardio ,silownią i do tego codziennymi meczykami w kosza ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 173
Tak jak wyżej pisałem, między obozami pon-czw rano i wieczorem trening. Dla koszykarza znowu nie wiem, czy cardio jest okej. Słyszałem, że długie bieganie jest złe, bo działają inne włókna mięśniowe i człowiek staje się wolniejszy itd. A jak z innymi formami cardio? Łączyć anaerobowy - koszykówkę - z aerobowym np. rowerkiem, pływaniem itd.? Jeszcze o szczegóły dopytam się trenera ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 173
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32340
jak chesz schudnąć skomponuj sobie dietkę ,sama koszykówka to juz niezłe interwaly momentami,....troche dajce po stawach co ja to w szczegolnosci odczuwam,jesli bys chcial włączyc cardio do zrzucenia fatu to najlepiej w dni nt od koszykowki ,pod dyscypline którą trenujesz- czyli masz racje długie bieganie jest bezsensowne ,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 173
Okej, wielkie dzięki za rady :) Jakbym miał jeszcze jakieś wątpliwości, to będę pisał.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Piłka ręczna - kto zagrałby dla rozrywki Wrocław.

Następny temat

Strzelectwo

Wiecej