SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kopnięcia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3843

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 630
Mam 16 lat, trenuję Muay Thai i bardzo się cieszę, bo było to moje wielkie marzenie. Jednak niedawno doszło do nauki kopnięć. Ćwiczę je często, a one dalej mi nie wychodzą. Nie ukrywam, że jest to bardzo denerwujące, ale nie poddaję się. Moim problemem jest brak skręcania stopy stojąc na palcach ( jakby nie jestem do tego przyzwyczajona) i myślę, że rozciąganie. Dlatego chciałam zapytać czy to rozciąganie da dobre efekty i faktycznie będzie jakiś progres, czy może lepiej robić coś innego? https://www.sfd.pl/Jak_się_rozciągać_żeby_miało_to_sens_-t257887.html  Macie jakieś rady na poprawienie kopnięć, może jakieś ćwiczenia?

Champions are made, not born.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
W kwestii nauki podstaw masz całkowitą rację. Nauka ze zgiętego kolana najlepiej uczy wrzucania biodra.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2576
Pewnie nie trenujesz zbyt długo. Poczekaj spokojnie wszystko przyjdzie z czasem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 630
Quintet
Pewnie nie trenujesz zbyt długo. Poczekaj spokojnie wszystko przyjdzie z czasem.
Wiem, wiem muszę wszystkiego się jesze uczyć. Myślisz, że to rozciąganie, które podałam będzie ok i faktycznie dobrze mnie rozciągnie?

Champions are made, not born.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Technika, na razie przede wszystkim technika. Z tego co zrozumiałem nie wkręcasz biodra, tj. nie skręcasz stopy na której stoisz? Jest takie fajne ćwiczenie, prostujesz nogę jak do kopnięcia frontalnego. Później przekręcasz się na stopie, na której stoisz, tak, że obracasz nogą wyprostowaną do kopnięcia (stopa obraca się do poziomu). Można to fajnie robić na szczebelkach w drabince. Jak znajdę filmik, albo jakieś fajne zdjęcia to wrzucę.

W kwestii rozciągania: skup się na dynamicznej odmianie, która w sportach walki jest fundamentalna. Dobrze, abyś co rano robiła wymachy nóg do przodu, w bok i do tyłu. To idealnie "rozrusza" biodra do kopnięć. Wymach ma być jednocześnie dynamiczny i spokojny. Taki złoty środek.

Poza tym trenuj, trenuj i jeszcze raz trenuj. A jak czegoś nie wiesz to pytaj trenera. On odpowie na każde pytanie.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 28 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 258
Tak poza tym nie wiem jak ci tam mówią, ale nie stoi się na palcach podczas kopnięcia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hwarang, tak poza tym nie wiem jak ci tam mówią, ale nie wypowiada się na temat Muay Thai gdy się o tym nie ma pojęcia.
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 630
MMA
Hwarang, tak poza tym nie wiem jak ci tam mówią, ale nie wypowiada się na temat Muay Thai gdy się o tym nie ma pojęcia.
Liczę na odpowiedź na moje pytanie co do rozciągania i ogólne porady. Kłótnie między wami nie będą potrzebne ;) :D
1

Champions are made, not born.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sylwiasylwia1111, wszystko napisał SzK. To raczej nie kwestia braku rozciągnięcia tylko umiejętności wkręcania biodra.
SzK
Technika, na razie przede wszystkim technika. Z tego co zrozumiałem nie wkręcasz biodra, tj. nie skręcasz stopy na której stoisz? Jest takie fajne ćwiczenie, prostujesz nogę jak do kopnięcia frontalnego. Później przekręcasz się na stopie, na której stoisz, tak, że obracasz nogą wyprostowaną do kopnięcia (stopa obraca się do poziomu). Można to fajnie robić na szczebelkach w drabince. Jak znajdę filmik, albo jakieś fajne zdjęcia to wrzucę...

class="link" target="_blank">Rotacja bioder i rozciągnięcie w Muay Thai
.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
HwarangTKD
Tak poza tym nie wiem jak ci tam mówią, ale nie stoi się na palcach podczas kopnięcia.

Ale bzdura! Na plaskich stopach mozesz stac, tylko wtedy jak chetnie chcesz dostac w ryj :)

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Co do kopniec typowo dla tajskiego boksu nie musisz byc, az tak rozciagniety jak na podanym przez ciebie przykladzie. Chyba, ze chcesz wiazac krawat stopami, to moze byc przydatne. Kopniecia to zaawansowana technika i kazdy poczatkujacy ma z tym problemy. Wiec cierpliwosci! Najczestsze problemy, ktore ja zauwazam to:
- jak wspomniales nie dokrecanie stopy lub/i nie skrecanie bioder. - Mozesz to cwiczyc stojac w pozycji walki, skaczac na jednej nodze i wykonywac kopniecie, skrecajac biodro i noge na ktorej stoisz. Podstawowe cwiczenie w tajskim.
- kopanie wyprostowana noga (bardzo czesto) nawet juz u srednio zaawansowanych - stan przed workiem, wykonaj kilka kolan, a teraz od tego samego kolana jak bedziesz na odpowiedniej wysokosci, skrec biodra i wyprostuj noge, nie zapomnij skrecic stopy na ktorej stoisz. Wykonasz typowe kopniecie dla tajskiego, szybkie i jak z pejcza :P
- po kopnieciu, powrot do pozycji startowej. Bardzo czesto powrot ten jest wykonywany po luku co jest bledem. - Mozesz to cwiczyc w nastepujacy sposob przy worku. Wykonaj kopniecie jak w pkt. wyzej opisane. Wracajac nie kladz nogi od razu na ziemi, wykonaj blok na low lub middlekick, jak utrzymasz balans odloz noge. Poprawisz technike po kopnieciu i balans.

Kopniecie z nogi wystawionej na razie sobie odpuscimy, jest tu kilka mankamentow :)

Co do rozciagania: rozciagaj sie zawsze po treningu, mi to zajmuje do 40 min. rozciagam cale cialo. Wyszukaj sobie cwiczenia, tak bys byl w stanie rozciagnac cale cialo: nogi, lydki, uda, "kostki", "nadgarstki", plecy, ramiona, przedramienia, kark i brzuch. Przed sparingami rozgrzewam tez zuchwe ;) Przed treningiem, gdybys chcial sie rozciagac, to brzuch i dolny odcinek plecow zostaw. Potrzebujesz stabilizacji w tych miejscach przed treningiem. Nie idz na ilosc, a na systematychnosc.

Rozciaganie to jedno, a drugie to to mobilnosc :) przy kopnieciach wazna jest mobilnosc bioder. Obgadaj te tematy z trenerem najlepiej :)

pzd

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 630
Masonski poganiacz bydla
Co do kopniec typowo dla tajskiego boksu nie musisz byc, az tak rozciagniety jak na podanym przez ciebie przykladzie. Chyba, ze chcesz wiazac krawat stopami, to moze byc przydatne. Kopniecia to zaawansowana technika i kazdy poczatkujacy ma z tym problemy. Wiec cierpliwosci! Najczestsze problemy, ktore ja zauwazam to:
- jak wspomniales nie dokrecanie stopy lub/i nie skrecanie bioder. - Mozesz to cwiczyc stojac w pozycji walki, skaczac na jednej nodze i wykonywac kopniecie, skrecajac biodro i noge na ktorej stoisz. Podstawowe cwiczenie w tajskim.
- kopanie wyprostowana noga (bardzo czesto) nawet juz u srednio zaawansowanych - stan przed workiem, wykonaj kilka kolan, a teraz od tego samego kolana jak bedziesz na odpowiedniej wysokosci, skrec biodra i wyprostuj noge, nie zapomnij skrecic stopy na ktorej stoisz. Wykonasz typowe kopniecie dla tajskiego, szybkie i jak z pejcza :P
- po kopnieciu, powrot do pozycji startowej. Bardzo czesto powrot ten jest wykonywany po luku co jest bledem. - Mozesz to cwiczyc w nastepujacy sposob przy worku. Wykonaj kopniecie jak w pkt. wyzej opisane. Wracajac nie kladz nogi od razu na ziemi, wykonaj blok na low lub middlekick, jak utrzymasz balans odloz noge. Poprawisz technike po kopnieciu i balans.

Kopniecie z nogi wystawionej na razie sobie odpuscimy, jest tu kilka mankamentow :)

Co do rozciagania: rozciagaj sie zawsze po treningu, mi to zajmuje do 40 min. rozciagam cale cialo. Wyszukaj sobie cwiczenia, tak bys byl w stanie rozciagnac cale cialo: nogi, lydki, uda, "kostki", "nadgarstki", plecy, ramiona, przedramienia, kark i brzuch. Przed sparingami rozgrzewam tez zuchwe ;) Przed treningiem, gdybys chcial sie rozciagac, to brzuch i dolny odcinek plecow zostaw. Potrzebujesz stabilizacji w tych miejscach przed treningiem. Nie idz na ilosc, a na systematychnosc.

Rozciaganie to jedno, a drugie to to mobilnosc :) przy kopnieciach wazna jest mobilnosc bioder. Obgadaj te tematy z trenerem najlepiej :)

pzd

Super, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) A z rozciąganiem to faktycznie nie potrzebuję wiązać krawat stopami, tym bardziej, że jestem dziewczyną :D :D :D

Champions are made, not born.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gdzie w okolicach Katowic boks

Następny temat

Poziomy zaawansowania w sportach walki

WHEY premium