SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kopnięcia...

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7211

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hello!

Chciałem zapytać jakie ćwiczenia mogą wspomóc zdolność do utrzymania nogi na w powietrzu (tak jak przy dollyo chagi).

Ćwiczyłem niedawno c 1,5 kg. ciężarkami na nogach ae usłyszałem, że ćwiczenie z nimi pogarsza naciąg. Czy to prawda?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6043
Ekhm... Przepraszam , że się wtrącę , ale mam pewną sugestię do wszystkich , krórzy odpowiedzieli na post I.C.E 'a . Najpierw zastanówcie się nad tym co piszecie , wystarczy tyko chwila zastanowienia aby nie napisać czegoś bezsensownego np. rozgrzewka w wannie . A gdzie pobudzenie receptorów nerwowo-mięśniowych ? Przecież to one pozwalają na rozciąganie bez zrywania mięśni itp....

Zachęcam do przemyślenia tej sugestii.

Tułam się tu i tam... najczęściej w jamce tradycyjnych
Dlaczego widząc słowa "gramatyka, ortografia, fleksja, składnia" myślisz sobie takie straszne i obraźliwe rzeczy pod moim adresem ?
http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=64429 <-- wejdź...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
nie radze z obciazeniem...szkoda stawow, kosci.

Kuba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
A powiedz proszę po co Ci taka zdolność. Zamierzasz grać w filmie czy to co innego będzie.
O ile mnie doświadczenie uczy to im człowiek bardziej rozciągniety tym słabsze jego kopnięcia są na ogół.


Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim zdaniem zdolność ta bardzo pomaga w walce (przynajmniej sportowej na zawodach, bo Taekwondo jest między innymi właśnie sportem), a poza tym na pewno nie jest uciążliwa i umożliwia w większym stopniu kontrolować zadawane ciosy. Według mnie jest ona jednym ze stopni potrzebnych w rozwoju adepta sztuki walki jaką jest Taekwondo (jak formalnie :) )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
To jest oczywiście Twoje zdanie. Zwłaszcza ta część dotycząca kontrolowania technik nożnych.
Wg mojego skromnego zdania (a rozmawiając o MA rozmawiamy o walce) kontrolowanie ciosów nie leży w charakterze tego treningu. Jak sobie życzysz to je kontroluj, bacz jednak aby nie okazało się kiedyś że kontrolujesz nie to co powinieneś.
Ewentualnie zmień system na full contact.

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak...jest to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać, a ja po prostu prosiłem o pomoc w tej kwestii, nie o to by ktoś starał się przekonać mnie, że jest to wogóle nie potrzebne do walki. Również moim zdaniem trenując sztuki walki nie powinno się koncentrować jedynie na konfrontacji siłowej z przeciwnikiem, a na sztuce panowania nad swym ciałem. To też jest moje i tylko moje zdanie, do którego zastrzegam sobie wszelkie prawa :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Da się zrobić, tylko że to panowanie to już określali mędrcy z wieków przeszłych.
A co do szpagatów i rozciągania - odpuść sobie i skoncentruj się na tym co jest najistotniesze. Naucz się zadawać i przyjmować uderzenia. Na pewno z korzyścią dla Ciebie wyjdzie.

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
. Fighter, zawsze czytam Twoje wypowiedzi i mam podziw i szacunek dla ich fachowości, ale tym razem odpowiadasz mu jak majster, który mi glazurę w mieszkaniu kładł - ja mu mówię, że chcę tak i tak, a on mi mówi: uuu... panie, przecież na odwrót będzie dużo fajniej! tylko, że ja nie chciałem na odwrót...
pozdrawiam

Pite(r)
"dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie pięścią w stół"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Czepiasz się, może i słusznie bo jakoś negatywnie podszedłem do gospodarza tego posta. Widzisz ja nie traktuję ani kulturystyki ani sztuk walki w kategoriach sportu. Dla mnie to sztuka. Jak pisze młody człowiek, że on potrzebuje koniecznie trzymać nogę w powietrzu i kontrolować techniki to we mnie to budzi oczywisty sprzeciw bo nie takie jest przecież sedno sprawy.
Jak trenujesz sztuki walki to trenujesz siłę, szybkość, wytrzymałość i oczywiście technikę. Znałem wielu takich co miało doskonałą technikę ale nigdy nie mogli niczego zdziałaś bo mieli tylko doskonałą technikę. To właśnie jest przedmiotem tego sporu i pewnie tak pozostanie. Zauważ, że nie ma chętnych do wypowiedzi w tym temacie bo tu ludzie trenują walkę i walka w istocie jest w ich zainteresowaniach, znaczy się być skutecznym a nie pięknie podnosić nogę i ją tam trzymać.
Jestem sceptycznie nastawiony to tego.

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fighter
Rozumiem Twój punkt widzenia, chyba podobnie by zareagowała każda osoba, która poświęciła życie swojej pasji i broni swojego stanowiska. Czasami brakuje tego wielu osobom. Zupełnie inaczej niż kilku moich kolegów, którzy zapisywali się kiedyś na karate, żeby na dyskotece zrobić szpagat przed panną a potem na trzecim treningu dostawali od trenera w splot słoneczny i rezygnowali z zajęć .
Tak w ogóle, to przez długi czas nie wchodziłem do Twojego działu, żeby nie psuć sobie humoru - chodziłem prawie 2 lata na kick boxing, trening był dla mnie czymś na co czekałem przez cały dzień, aż przez swoją głupotę nabawiłem się kontuzji, wtedy zająłem się kulturystyką, połknąłem bakcyla i tak zostało. Ale jak teraz czytam Wasze wypowiedzi to jestem strasznie rozdarty, bo kulturystyka i kick-boxing to dwie rzeczy, które mnie naprawdę pasjonują, a nie bardzo mam czas uprawiać je obie naraz, a nie chcę chodzić trochę tu a trochę tu i w efekcie nie mieć wyników nigdzie. Ale jak czytam posty w dziale walki to nie wiem, czy się jednak nie zdecyduję...
Ano nic, będę próbował, zobaczymy.
Pozdrawiam

Pite(r)
"dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie pięścią w stół"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 240 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2690
w jakims tam stopniu da sie podzielic- mozesz np robic sobie jakies cykle- np trenujac kickbox jednoczesnie cwiczysz silke np przez 3 miechy, potem np przerwa, potem w wakacje tylko silka, stawiajac na systematycznosc na pewno przyniesie to efekty po jakims czasie

bnew

Suffering should be creative, it should lead to something good and lovely

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szpagat, naciąg, biodra....

Następny temat

Muay thai w Warszawie? Muay thai zmudne?

WHEY premium