SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kopanie a problem z biodrami

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1278

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13
Witam, trenuje już muay thai od ok 8 msc, lecz cały czas mam problem jeśli chodzi o prawidłowe skręcanie nogi przy middlach oraz high kickach. Staram rozciągać się dziennie, ale nie zmienia to wiele, najczęściej kopniecia powyżej lowa zamiast piszczelem wchodzą stopą co nie ma prawie żadnej siły, a do tego czuję się niestabilnie na nogach. Często przy podnoszeniu wyżej nogi strzela mi coś w biodrze, oraz przy chodzeniu bardzo często mnie bolą. Czy jest na to jakiś sposób, czy zostaje tylko lekarz?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2576
Nie jestem znawcą ani ekspertem ,ale wydaje Mi się ,że nie wkrecasz biodra.Poprostu kopiesz nogą ,a biodro zostaje z tyłu co może powodować ból i brak siły kopnięcia.Tak wnioskuję po tym co napisałeś,ale może wypowie się ktoś bardziej doświadczony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja, jako bardziej doświadczony , powiem:
1. Na podstawi opisu niewiele się da. Gdybyś wrzucił filmik, to można by coś więcej wywnioskować.
2. Dlaczego pytasz o ten problem w necie? Chodzisz na treningi. Masz instruktora. Jego zapytaj.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
wojtek53mistrz
Witam, trenuje już muay thai od ok 8 msc, lecz cały czas mam problem jeśli chodzi o prawidłowe skręcanie nogi przy middlach oraz high kickach. Staram rozciągać się dziennie, ale nie zmienia to wiele, najczęściej kopniecia powyżej lowa zamiast piszczelem wchodzą stopą co nie ma prawie żadnej siły, a do tego czuję się niestabilnie na nogach.


- jesli middle i high wchodzi ci stopa, to przy odpowiedniej rotacji biodra tez wejdzie ci... stopa.
- twoj problem brzmi raczej jak brak wyczucia dystansu. Co czesto sie zdarza na poczatku, glownie podczas sparingow. Czuje sie, ze rece nie siegna to probujemy kopniecia, przeciwnik robi maly kroko do tylu i trafiamy stopa. Proponuje stanac przed workiem treningowym i wykonac middle i high. Dowiesz sie czym trafiasz.
- dosc czestym problemem technicznym przy middle i high jest wyprowadzanie kopniecia wyprostowana noga! Kopniecie wyprowadza sie z kolana,a nastepnie prostuje noge. Technika jest zlozona, ale na poczatek sprawdz to u siebie.

wojtek53mistrz
Często przy podnoszeniu wyżej nogi strzela mi coś w biodrze, oraz przy chodzeniu bardzo często mnie bolą. Czy jest na to jakiś sposób, czy zostaje tylko lekarz?

- ja sam przed rokiem mialem problem z lewym biodrem. Biodro z lewej strony bylo 1cm "wbite" spowodowane siedzaca praca. Dlugie i bolace terapie u fizioterapeuty pomogly. Do dzis czasami przy rozciaganiu czuje, ze ta lewa strona jest "inna". Niech ci lekarz sprawdzi ruchomosc bioder i zrob rentgen miednicy - przod i bok.

pozdrawiam

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysokie kopnięcie?

Następny temat

Strach podczas sparingów

WHEY premium