SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kopanie!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3486

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 627
Czy Damian Laszuk to dobry instruktor i czy jego filmiki są warte obejrzenia?
Co jest ważne w mocny szybkim kopaniu?
Co jest ważne co wpływa na kopnięcia dobrego taja lub kickboxera?
Jeśli zadaje kopnięcie na głowę to czy opłaca się pochylić żeby sięgnąć nogą wyżej co mogę przypłacić złapaniem i obaleniem!?


Zmieniony przez - Levcio w dniu 2018-01-24 01:38:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 109 Wiek 10 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15995
Ja w ogóle to stoję w "nieokreślonej pozycji". W tai chi (w wenętrznych stylach kung fu) jest taki koncept jak pustka i pełnia - z pustej nogi kopiesz. Na pełnej stoisz. Ale pusta noga to już ta która ma 45% ciężaru. A pełna 55%. I teraz, ważne jest by ukrywać przed przeciwnikiem, którą nogę masz pustą a którą pełną. Jeśli stoisz w jasnej pozycji to przeciwnik wie której nogi użyjesz do ataku. Umówmy się, kopnięcia z przedniej nogi to nie kopnięcia.
Ja nie kopię wyżej niż do pępka. Trafiam piętą w podbrzusze. Korzystam z lekkkiego obrotu bioder przy front kicku by dodać więcej dynamiki.
Do tego czywiście low kicki na nerwy nożne LV9 i GB 31
Jak ktoś staje bokiem to też na podbrzusze bottom up kick dolnymi kostkami stopy - on jest lekko skrętny.
Ale jednak moim ulubionym kopnięciem jest bottom up kick na podbródek - podbiciem stopy. Noga przechodzi między rękami gardy. Nie widać jej do samego końca bo idzie przy ciele napastnika. Ile to razy kask fruwał do tyłu na koniec sali od tego. Dobre, zaskakujące kopięcie na dystansie. Jak obniża brodę to wchodzi na nos i też jest nieprzyjemnie.









Zmieniony przez - Marcin Małecki instr. Tai Combat w dniu 1/24/2018 5:54:45 PM

Zmieniony przez - Marcin Małecki instr. Tai Combat w dniu 1/24/2018 5:56:34 PM
2

Never TRY to win a fight.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Czy Damian Laszuk to dobry instruktor i czy jego filmiki są warte obejrzenia? - ch*j wie!
Co jest ważne w mocny szybkim kopaniu? - dynamiczny ruch bioder. Im bardziej skrecisz biodra tym kopniecie jest silniejsze. Powrot trwa lecz dluzej, a przeciwnik ma wiecej czasu na ogarniecie sytuacji, tak samo i ty pozniej bedziesz kontynuowac swoj atak. Dlatego na tajskim uderza sie czesto szybko z biodra i nie do konca dokreca sie je jak w karate czy innych teakwondo.

Co jest ważne co wpływa na kopnięcia dobrego taja lub kickboxera?
Jeśli zadaje kopnięcie na głowę to czy opłaca się pochylić żeby sięgnąć nogą wyżej co mogę przypłacić złapaniem i obaleniem!?

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Masonski poganiacz bydla
Czy Damian Laszuk to dobry instruktor i czy jego filmiki są warte obejrzenia? - ch*j wie!

Co jest ważne w mocny szybkim kopaniu? - dynamiczny ruch bioder. Im bardziej skrecisz biodra tym kopniecie jest silniejsze. Powrot trwa lecz dluzej, a przeciwnik ma wiecej czasu na ogarniecie sytuacji, tak samo i ty pozniej bedziesz kontynuowac swoj atak. Dlatego na tajskim uderza sie czesto szybko z biodra i nie do konca dokreca sie je jak w karate czy innych teakwondo.

Co jest ważne co wpływa na kopnięcia dobrego taja lub kickboxera?
glownie wazna jest technika. Wazne jest tez popracowac nad muskulatura nog. Normalnie np. przy high kickach beda uzywane bardziej miesnie, ktorych na co dzien nie uzywamy. Czyli sa wlasciwie slabe, jak jest wzmocnimy to i kopniecia beda latwiejsze do wykonania i skuteczniejsze. Po za tym latwiej zniesiemy tez lowkicki.

Jeśli zadaje kopnięcie na głowę to czy opłaca się pochylić żeby sięgnąć nogą wyżej co mogę przypłacić złapaniem i obaleniem!?


Mozesz odchylic glowe do tylu na bok, wlasciwie powinienes sie troche odchylic. Jesli robisz to przesadnie, to kopniecie bedzie sygnalizowane i latwe do przechwycenia, bo bedzie slabe. Pamietaj jednak, ze jak wykonujesz kopniecie z odchyleniem, to tracisz z "1 temp" na powrot tlowia i kontynuowania ataku. Jesli wykonasz szybkiego kopniecie z biodra z minimalnym odchyleniem, to mozesz kontynuowac atak dosc szybko. Wyprobuj sobie kombinajcje w tych wariantach: High Kick, jab, cross zauwazysz roznice.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Czy Damian Laszuk to dobry instruktor i czy jego filmiki są warte obejrzenia? - ch*j wie!

Co jest ważne w mocny szybkim kopaniu? - dynamiczny ruch bioder. Im bardziej skrecisz biodra tym kopniecie jest silniejsze. Powrot trwa lecz dluzej, a przeciwnik ma wiecej czasu na ogarniecie sytuacji, tak samo i ty z opoznieniem bedziesz kontynuowac swoj atak. Dlatego na tajskim uderza sie czesto szybko z biodra i nie do konca dokreca sie je jak w karate czy innych teakwondo.

Co jest ważne co wpływa na kopnięcia dobrego taja lub kickboxera?
glownie wazna jest technika. Wazne jest tez popracowac nad muskulatura nog. Normalnie np. przy high kickach beda uzywane bardziej miesnie, ktorych na co dzien nie uzywamy. Czyli sa wlasciwie slabe, jak jest wzmocnimy to i kopniecia beda latwiejsze do wykonania i skuteczniejsze. Po za tym latwiej zniesiemy tez lowkicki.

Jeśli zadaje kopnięcie na głowę to czy opłaca się pochylić żeby sięgnąć nogą wyżej co mogę przypłacić złapaniem i obaleniem!?

Mozesz odchylic glowe do tylu na bok, wlasciwie powinienes sie troche odchylic. Jesli robisz to przesadnie, to kopniecie bedzie sygnalizowane i latwe do przechwycenia, bo bedzie slabe. Pamietaj jednak, ze jak wykonujesz kopniecie z odchyleniem, to tracisz min "1 tempo" na powrot tlowia i kontynuowania ataku. Jesli wykonasz szybkiego kopniecie z biodra z minimalnym odchyleniem, to mozesz kontynuowac atak dosc szybko. Wyprobuj sobie kombinajcje w tych wariantach: High Kick, jab, cross zauwazysz roznice.




Zmieniony przez - Masonski poganiacz bydla w dniu 24.01.2018 09:54:41

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Ej nie wiem co sie stalo ale dodalo mi 3 razy wypowiedz urywajac ja. Ostatni post jest kompletny.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 109 Wiek 10 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15995
Baaardzo słabe (te filmiki).
Potwierdzam: dynamiczny ruch bioder po raz drugi. W ogóle należy unikać korzystania z nogi, a szczególnie z łydki w low kicku.
Czy warto kopać na głowę? Tak. Szczególnie jeśli chcesz zostać obalony lub skontrowany. Czyli mówiąc na poważnie to głupi pomysł. Chyba że walczysz z kimś kto nie ma pojęcia jak się zachować, traci uważność, albo nie ma wyczucia dystansu i timingu - tylko w tych przypadkach widzimy jak takie kopnięcia wchodzą. Zdarza się to raz na jakiś czas i potem ląduje w internetach i mami ludzi. Prawda jest taka, że skuteczność takiego kopnięcia jest jak 1/10 - 1 raz się uda, 10 dostaniesz kontrą lub twoja noga zostanie przechwycona.
Kopnięcia są skutecznie mniej więcej do wysokości pępka. Low kick, front kick itp.
Jedyne wysokie kopnięcie jakie ma sens to - moim zdasniem - bottom up kick w linii frontalnej: kopiesz podbiciem stopy z dołu do góry celując w podbródek. Kopnięcie to jest mało widoczne dla napastnika i przechodzi między rękami gardy.





Zmieniony przez - Marcin Małecki instr. Tai Combat w dniu 1/24/2018 10:50:37 AM

Zmieniony przez - Marcin Małecki instr. Tai Combat w dniu 1/24/2018 10:55:27 AM

Zmieniony przez - Marcin Małecki instr. Tai Combat w dniu 1/24/2018 10:57:48 AM

Zmieniony przez - Marcin Małecki instr. Tai Combat w dniu 1/24/2018 10:58:38 AM
1

Never TRY to win a fight.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Marcin Małecki instr. Tai Combat
Baaardzo słabe (te filmiki).
Potwierdzam: dynamiczny ruch bioder po raz drugi. W ogóle należy unikać korzystania z nogi, a szczególnie z łydki w low kicku.
Czy warto kopać na głowę? Tak. Szczególnie jeśli chcesz zostać obalony lub skontrowany. Czyli mówiąc na poważnie to głupi pomysł. Chyba że walczysz z kimś kto nie ma pojęcia jak się zachować, traci uważność, albo nie ma wyczucia dystansu i timingu - tylko w tych przypadkach widzimy jak takie kopnięcia wchodzą. Zdarza się to raz na jakiś czas i potem ląduje w internetach i mami ludzi. Prawda jest taka, że skuteczność takiego kopnięcia jest jak 1/10 - 1 raz się uda, 10 dostaniesz kontrą lub twoja noga zostanie przechwycona.
Kopnięcia są skutecznie mniej więcej do wysokości pępka. Low kick, front kick itp.
Jedyne wysokie kopnięcie jakie ma sens to - moim zdasniem - bottom up kick w linii frontalnej: kopiesz podbiciem stopy z dołu do góry celując w podbródek. Kopnięcie to jest mało widoczne dla napastnika i przechodzi między rękami gardy.



Moge zgodzic sie tylko po czesci. Faktycznie na ulicy wysokie kopniecie jest doscy ryzykowne. Natomiast w sportach walki, nie wyobrazam sobie nie uzywania wysokich kopniec. Najwiecej pozytku mam z tego. Wazne natomiast jest, zeby takie kopniecie dobrze przygotowac, jakas kombinacja. Wtedy o przechwycenie jest trudno. Druga kwestia im bardziej okrezne kopniecie tym latwiej je przechwycic. tzn. im bardziej po luku tym latwiej jest przeciwnikowi zareagowac. Dlatego w tajskim stosuje sie czesto tak zwane slapy, prowadzisz kolano do przeciwnika jak do frontalnego pod lekkim kontem i przy samej lini barkowej dokrecasz biodro. Jest slabsze ale bardzo szybkie i ciezkie do zauwazenia, jak jest dobrze przygotowane z kombinacja, to po zawodach. Przeciwnik musi rozpoznac czy bedzie kolano, a moze front kick, nastepnie jak juz jestes przy lini barku ciezko dostrzec katem oka co nadchodzi, gdyz nie mozemy sposcic wzroku z przeciwnika. Uwielbiam te kopnieca w sparingach. Natomiast jak czuje, ze trafilem gosc i sie chowa za podwojna, albo stoi bokiem, to kopie z pelnym skretem. Normalnie byloby to latwe do unikniecia.

Jesli chodz o frontalne to te jest conajmniej tak samo latwo przechwycic, jak wysokie. Z ta roznica, ze nie trzeba zbytnio sie wysilac jak przy HK. Problem z tym kopnieciem jest taki, ze jak garda u przeciwnika jest ciasna, to wystarczy, ze on lekko skreci tulw, oder tylko dokreci lekko lokiec do wewnatrz, wtedy jestes chwile bokiem do niego, w najgorszym wypadku jak technika byla nieprawidlowa, co pod koniec rund sie zdarza ze wzgledu na zmeczenie, lodujesz bokiem do przeciwnika. Druga kwestia przy slabej technice idzie latwo sie skontuzjowac przy tym kopnieciu. Przy nieprawidlowym przeproscie idzie kolano w diabli, przy nie odpowiednim ulozeniu stopy, gwarantowana kontuzja stopy i paluchow. Takze z tym front kickiem to nie do konca tez taka super opcja na ulice.

PS Porada dnia :) gdy raz FK nam przechwyci, to przy nastepnym wyprowadzmiy HK wyzej opisanego. Idzie prawie frontalnie z kolana, i gdy przeciwnik znow bedzie chcial zebrac FK dokrecamy bioderka i ladujem na glowie :P

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z kopnięciami jest trochę tak, że skuteczność wysokich kopnięć zależy od całej strategii walki. Sparuję teraz na zasadach MMA i przeciwnik stawiający na techniki nożne jest łatwy do przewidzenia, bo wiąże się to z większym dystansem. Gorzej jak przeciwnik bazuje na technikach ręcznych i zaskakuje dobrym, wysokim kopnięciem. Tak poza tematem to w Kyokushin bardzo dziwnie się bronią. Nie bronią pojedynczych ciosów, tylko zasłaniają się i przeczekują, a potem sami atakują. Nie kontrują. Sporo jest u mnie chłopaków z Kyokushin. P.S. Teraz obejrzałem filmiki z zawodów i nie biją w twarz. Stąd te podwójne gardy przy byle ataku na twarz :)



Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-01-24 13:57:00
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 109 Wiek 10 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15995
Fron kick na wysokość poniżej pępka nie jest taki łatwy do przechwycenia - wymaga okrężnego ruchu przedramienia z gardy. To za dużo czasu w stosunku do kopnięcia. Problem w tym, że w wielu stylach front kick robiony jest nie z biodra tylko z ruchu masy do przodu - springowałem z gościem z taekwondo. Takie kopnięcie to raczej jakieś odepchnięcie. Nie był w stynie cofnąć nogi i faktycznie łatwo go było przechwycić. Przy normalnym front kicku skręt przeciwnika biodrami to dla nas zaproszenie do postawienia nogi i wejścia mu na nerkę. Ja bardzo lubię to kopnięcie. Jest szybkie stopujące i uczy pokory tych z przeciwników którzy skupiają się na dominacji w zakresie rąk. Ponadto pod pępkiem jest co najmniej 8 punktów witalnych z Conception Vessel - po trafieniu piętą przeciwnik chodzi na czworakach



Zmieniony przez - Marcin Małecki instr. Tai Combat w dniu 1/24/2018 2:06:58 PM

Zmieniony przez - Marcin Małecki instr. Tai Combat w dniu 1/24/2018 2:07:29 PM
2

Never TRY to win a fight.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Ernesto_Mendoza
Z kopnięciami jest trochę tak, że skuteczność wysokich kopnięć zależy od całej strategii walki. Sparuję teraz na zasadach MMA i przeciwnik stawiający na techniki nożne jest łatwy do przewidzenia, bo wiąże się to z większym dystansem. Gorzej jak przeciwnik bazuje na technikach ręcznych i zaskakuje dobrym, wysokim kopnięciem. Tak poza tematem to w Kyokushin bardzo dziwnie się bronią. Nie bronią pojedynczych ciosów, tylko zasłaniają się i przeczekują, a potem sami atakują. Nie kontrują. Sporo jest u mnie chłopaków z Kyokushin. P.S. Teraz obejrzałem filmiki z zawodów i nie biją w twarz. Stąd te podwójne gardy przy byle ataku na twarz :)




Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-01-24 13:57:00


Jak sie zaslaniaja i nie kontruja, a przy tym ida do tylu, nie wazne czy w lini czy po skosie, to proponuje obijac ich lowkickami, middle kickami i hakami na watrabe, ale w roznym tempe i z rozna sila, to tak jakbys bil ciaglego kombosa w tempo 12-1-1-12 itd oni wtedy nie sa w stanie sie zorientowac kiedy konczysz kombo :P i czy juz "moga" sami cos rzucic, ale piekaca watroba i uda, powoduja, ze sie niecierpliwia i spuszczaja garde i zadaja cios, by przerwac ten ciagly bol i wtedy wchodzisz ladnie z technikami recznymi na glowe. :)

Lubie tez obijac garde w tym przypadku, zaczynam technikami recznymi, i koncze mocnym wysokim kopnieciem , po kilku kopnieciach, ich rece sie mecza albo szum w glowie jest na tyle duzy, ze gosc jest juz nasz :)

Inna sprawa jest jak gosc nie kontruje, alte tez sie nie cofa, lub nawet lekko przemieszcza sie do przodu, ja stosuje to dosc, czesto by zlamac przeciwnika, sprawdzic jak mocno bije przez block na poczatku rundy itp. Albo jak mam zly dzien i mam ochote sie troche po wymieniac bez kurtuazji :P Wtedy musisz uwazac, bo albo szybko odpowie, albo bedzie kontrowal za moment, albo co gorsze zacznei swoj taniec po tym jak sie wystrzelasz i zmeczysz.

Wyprobuj prosze i daj mi znac, jak ci wyszlo :D
1

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Marcin Małecki instr. Tai Combat
Fron kick na wysokość poniżej pępka nie jest taki łatwy do przechwycenia - wymaga okrężnego ruchu przedramienia z gardy. To za dużo czasu w stosunku do kopnięcia. Problem w tym, że w wielu stylach front kick robiony jest nie z biodra tylko z ruchu masy do przodu - springowałem z gościem z taekwondo. Takie kopnięcie to raczej jakieś odepchnięcie. Nie był w stynie cofnąć nogi i faktycznie łatwo go było przechwycić. Przy normalnym front kicku skręt przeciwnika biodrami to dla nas zaproszenie do postawienia nogi i wejścia mu na nerkę. Ja bardzo lubię to kopnięcie. Jest szybkie stopujące i uczy pokory tych z przeciwników którzy skupiają się na dominacji w zakresie rąk. Ponadto pod pępkiem jest co najmniej 8 punktów witalnych z Conception Vessel - po trafieniu piętą przeciwnik chodzi na czworakach




Zmieniony przez - Marcin Małecki instr. Tai Combat w dniu 1/24/2018 2:06:58 PM

Zmieniony przez - Marcin Małecki instr. Tai Combat w dniu 1/24/2018 2:07:29 PM


zgadza sie! "pchany frontkick" to wg mnie na filmach dobrze wyglada, no i na treningach krav magi. Ten snap o ktorym piszesz, to dokladnie to co ja mam na mysli, piszacz "poprawny technicznie frontkick".

Ja noga z przodu kopie bardziej defensywnie, natomiast noga z tylu to juz do ataku. Nie wiem czy trafiam w te wszystkie witalne pkt, na treningach, bo nie bije ponizej pepka, celuje w watrobe lub splot sloneczny, glownie dlatego ze wiekszosc ma ochraniacze i niektore sa po szyje :P

Ciekawi mnie jak ty stosujesz fronkicki? Jutro mam sparing na tajskim, to moze cos wyprobuje :D

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badanie: Asertywność a zależność między lękiem i agresją u osób trenujących sztuki walki.

Następny temat

Zapasy pytania

WHEY premium