SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja przywodziciela wielkiego uda-pomóżcie!!!

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35456

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W trakcie meczu doznalem kontuzji.Uraz nastąpił w trakcie wykonywania wślizgu.Diagnoza lekarska stwierdziła, że zerwałem przywodziciela wielkiego.Uraz miał miejsce w czerwcu 2003r. ale od razu nie udałem sie do lekarza bo wyglądało to niegroźnie.Nie mogłem biegać przez kilka dni ale do następnego meczu(tj. po 7 dniach wydawało mi się że jast ok i zagrałem następny mecz)Pierwsza połowa bez bólu, ale po kilku gwałtownych zwodach i podskokach w 2 połowie odczułem ból w lewym udzie.Nie mogłem biegać i konieczna była zmiana.Zastosowałem maści takie jak Ben-gay,Viprosal,Dr.żel i przez pierwszy miesiąc nie byłem u lekarza..Teraz już wiem że to bardzo poważny błąd, ale wynikało to z braku sianka.Nie trenowałem. Po wizycie u pierwszego specjalisty(we wrześniu) zastosowałem na uszkodzony mięsień(przywodziciel wielki)okłady z lodu 3 razy dziennie po 15 min. i tabletki "ARNIKA" 3 opak. a także zalecił mi ćwiczenia na wzmocnienie mięśnia(co wydało mi sie dziwne skoro był on zerwany przeciez jak mozna wzmocnic zerwany mięsień?)Zastosowana kuracja nie dała skutku ponieważ czułem poprawę byłem juz nawet pewien,że wszystko oki i zagrałem w Listopadzie mecz.W trakcie meczu było ok nie czułem bólu ale po zejściu do szatni i odbandażowaniu mięśnia juz wiedziałem że nie jest dobrze.Obawy moje potwierdziły sie wieczorem czułem taki ból jakby dosłownie rozrywała mi się pupa.W styczniu udałem sie do innego specjalisty, który stwierzdił,że mięsień był żle leczony i wskutek tego źle się zrósł.Okłady z lodu to było dla niego zabójstwo po tak długim czasie od urazu(lód stosuje się do 3-4 H po urazie)-tak powiedział ten drugi specjalista.Obecnie jestem w trakcie rehabilitacji(ultradźwięki,podczerwień-nagrzewanie lampą,maść ze świstaka i na to opatrunek,oraz polopiryna S jako przeciwbólowy środek.Dostałem też 1 zastrzyk "Orofenu").2 tygodnie jeżdziłem na ultradźwięki a teraz mam przerwę kontrola 1 marca.Jest już nienajgorzej ale nie czuje się sprawny (niby nie czuję bólu ale nie jestem pewien czy kontuzja znowu sie nie od nowi)
Jesli ktoś miał podobną kontuzje to chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat rehabilitacji leczenia i powrotu do treningów i meczów.Bo ja jestem po ponad półrocznej przerwie i powrót z pewnością będzie ciężki, ale ja bardzo chce grać.Bardzo proszę o pomoc !!!Bo runda wiosenna tuż tuż...
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 8919 Wiek 36 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 72477
skasowałem jeden post bo 2 takie same nie są potrzebne....a co do postu to ja Ci niestety nie pomoge bo sie na tym nie znam, ale może ktoś Ci pomoże

Urodzony w Warszawie, wychowany na Łazienkowskiej
MODERATOR DZIAŁU -=PIŁKA NOŻNA=-

LINK DO DZIAŁU http://www.sfd.pl/forum.asp?forum_id=139&forum_title=Pi�ka no�na

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moze prznies do medycyny albo ki**** ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1111
oj cos mi sie zdaje ze nie zagrasz na wiosne trzeba bylo odrazu sie udac do lekarza po 1. meczu

..::STOMIL 1945 OLSZTYN::..
Na zawsze w moim sercu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy ma ktoś może wykupiony abonament w Poradach medycznych bo ja nie mam a chciałem tam umieścić swoje pytanie!!!Jeśli ktoś ma to bardzo proszę by zamieściłtam moje pytanko i przesłał mi odpowiedź .Bardzo proszę jest to dla mnie baaaaaaaaaardzo ważne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 39 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 309
prosuiłbym o kontakt jesli ktos zna cos na temat tej kontuzjii:( mam dokałdnie takie same objawy i lecze sie juz ok 4 miesiace:(

bogorogo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 39 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 309
ale u mnie nie stwirdzili zadnego zerwania ale tak trudno jest ta kontuzje wyleczyc!! jesli chodzi o bol to mam tak samo po treningu czuje jakbymi sie rozrywała pupa!! pomozcie

bogorogo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
poszukaj w dziale zdrowie
albo zapytaj jak nie znajjdziesz

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 39 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 309
no niestety duzo juz szukałem nawet włsny post napisałem ale konkretnej pomocy nie uzyskałem:( a to ze tu znów napisałem to bez zadnego nastawiania sie ale byłbym wdzieczny jesli bys mi pomogł:) pozdrawiam
1

bogorogo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ja Ci pomogę:
Ile minęło od kontuzji?
Jak niewiele czasu,to odpoczynek(a jesli po kontuzji nadal grałeś,to teraz tez odpoczynek), i dłuuuuugie okłady z lodu,na to maści ochładzające.

Jeśli od urazu minęło już więcej czasu,to stosowanie maści rozgrzewających i delikatne rozciąganie w granicach bólu.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 39 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 309
to jest juz pierwszys nawrot tej kontuzji zaczeła sie ona ok pazdziernika ale zaniedbałem ja i grałem( tak to juz jest w polsce ze trenerzy nie zwracaja uwagi na zdrowie zawodników) punkt kulminacyjny był w listopadzie od tego czasu zrobiłem sobie przerwa, chodziłem na zabieg (laser, plole magnetyczne, diadynamic) od poczatki stycznia zaczałem trenowac i po pierwszysm turnieju znów mi sie ponowiła!! wiec dokładnie od 14 stycznia do teraz jestem "unieruchomiony" troszke sie rozciagam i masci przeciwzapalne i przeciwboleowe uzywam- poprawa oczywiscie jest ale ja bym chciał juz wrocic i grac:/ dziekuje za pomoc pozdrawiam!!
1

bogorogo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

karykaturu piłkarzy :-D

Następny temat

Koniec Ery "złotego" i "srebrnego" gola

WHEY premium