SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja mięśni barku - co robic?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7629

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 51 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1013
Witam!

Ostatnio boli mnie bark jest to zdecydowanie kontuzja mięśnia, nie wiem co mam robic, czy zrobić przerwe jeśli tak to jaką - czy tydzien wystarczy?, czy może zalożenie opaski elastycznej pomoże? Czy w takiej opasce można normalnie ćwiczyć bez pogarszania kontuzji (bo ze się da cwiczyć w opasce to wiem)?
Jeśli byłaby to kontuzja barku - stawu to opaska by pomogła (kiedyś miałem właśnie małą kontuzje stawu łokciowego i opaska spisala się wyśmienicie), ale co robić w przypadku kontuzji mięśnia?

Kurde trochę się boję tej przerwy bo kiedyś miałem kontuzje męśnia klatki (za słaba rozgrzewka przed treningiem) i 2 miesiące szlak trafił ale kontuzja była też większa bo nawet przy oddychaniu to bolało.

Dziękuję za rady bo dziś mam trening barków ..... a może już nie mam .....

Prawdziwe życie zaczyna się po 50-tce ..... w bicepsie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1379 Wiek 21 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2999
Ja bym CI polecił oszczędzić lekko ten bark i nie trenować chociarz tydzień czasu i zobaczyć bo będzie się z nim działo...
Polecam na ten okres Voltaren Acti- to jest w tabletkach i naprawde pomaga we wszelkiego rodzaju bólach spowodowanym urazem czy kontuzją.... Sam stosowałem, kiedy miałem problemy z Barkiem i pomogło elegancko, a pamiętaj ze kontuzja barku jest łatwa do odnowienia i sprawia niekiedy całe życie problemy, wiec radzę Ci ostrożnie z nim narazie postępować...
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 51 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1013
Wiem ze ze stawami to nie przelewki, ale jak pisalem staw jest OK, to kontuzja mięśnia.

hmmm... jako "nałogowiec" ciężko będzie zrezygnować z siłki, tydzień to jeszcze wytrzymam. A co z tą opaską uciskową?

Prawdziwe życie zaczyna się po 50-tce ..... w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7349
Witaj B-a-r-t. Nie musisz odrazu rezygnować z siłki.Jest wiele innych ćwiczeń które nie angażują mięśni barkowych które spokojnie możesz wykonywać. Co do opaski to jeszcze nie spotkałem się z opaską na barki i chyba czegoś takiego nie ma.Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 51 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1013
Moze zle to nazwalem ale jest na pewno - widzialem na wlasne oczy, kumpel wybil bark to takie cos lekarz kazal mu nosic, cos na wzor wlasnie opaski uciskowej.

Wiem ze sa inne cwiczenia, ale dzis mam wlasnie trening barkow, jak robie klate tez troche czuje ten bark, jak robie biceps to tez, jedyne co mi zostalo to brzuch i nogi....

Prawdziwe życie zaczyna się po 50-tce ..... w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 184 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1425
Wg. mnie do lekarza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1379 Wiek 21 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2999
Wiem jak to jest, jak sie chce trenować a cos boli i nie mozna.... Wiec postaraj sie malutko angażować ten bark i wez kup to co pisałem... pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla młodego?

Następny temat

Jak dorzucic do treningu?

WHEY premium