SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja kolana podczas BJJ

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1165

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 58
Witam miesiąc temu doznałem kontuzji prawego kolana. Udałem się prywatnego lekarza ortopedy (chirurga). Ortopeda zrobił mi usg i rtg kolana poczym zawnioskowal że ze zdjęcia rtg nic nie wynika i wszystko jest ok... Poczym zrobił usg kolana i stwierdzil że mam kolano jak by mi czołg po nim przejechał i konieczna będzie operacja a osporcie to już nie mam co marzyć ponieważ zerwałem całkowicie więzadła przednie krzyżowe... .Udałem się na rezonans magnetyczny i zniecierpliwiscia czekałem na wyniki, ponieważ byłem bardzo zaniepokojony opinia ortopedy. Wyniki są : Podchrzestnym złamaniem górnej części głowy kości strzalkowej, tylnej krawędzi klykcia bocznego kości piszczelowej i nadlamaniem klykcia bocznego kości udowej oraz niewielkie naderwanie więzadła krzyżowego przedniego. Uraz miał miejsce miesiąc temu, chodzę o kulach, mam na nodze orteze pod kątem 30 stopni plus zimne okłady codziennie. Nie wiem co dalej robić czy konieczna będzie rehabilitacja czy operacja. Znających temat bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam Mateusz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Idż do lekarza sportowego. Może będzie potrzebna rekonstrukcja ACL, potem rehablitacja - zgoogluj to pojęcie, dowiesz się sporo na ten temat.

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
PauloGambino 91
Wyniki są : Podchrzestnym złamaniem górnej części głowy kości strzalkowej, tylnej krawędzi klykcia bocznego kości piszczelowej i nadlamaniem klykcia bocznego kości udowej oraz niewielkie naderwanie więzadła krzyżowego przedniego. Uraz miał miejsce miesiąc temu


skonsultuj się z ortopedą specjalizującym się w stawach kolanowych
co to był za uraz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 58
Niewielkie naderwanie więzadła przedniego krzyżowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 58
W opisie wszystko dokładnie wypisałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Nie wiem, czy to coś wniesie do tematu, ale jeden koleś z YT, którego śledzę (dźwiga ciężary i jest wrestlerem)



miał koszmarną kontuzję kolana "my knee exploded", zerwany ACL, MCL, łąkotka w dwóch miejscaca, więzadła zniszczone, kości pokruszone. Ale zrekonstruowano mu to kolano całkowicie, od 5 miesięcy to rehabilituje i dźwiga już spokojnie cięzary i wzmacnia nogę/zwiększa zakres ruchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 58
Dzieki za filmik ale chyba jednak będę musiał udać się do ortopedy. Chciałbym aby obyło się to bez operacji. Ale zobaczymy jak to będzie. Dzięki wszystkim za odpowiedzi i poświęcony czas. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
PauloGambino 91
Niewielkie naderwanie więzadła przedniego krzyżowego


PauloGambino 91
W opisie wszystko dokładnie wypisałem


oczywiście czytałem opis i jakie uszkodzenie jest się zapoznałem , dlatego zaleciłem wizytę u ortopedy
miałem na myśli co zrobiłeś uszkadzając w ten sposób kolano ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Je bardzo duzo i nie tyje

Wiecej