SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Kontuzja kolana podczas BJJ

Wysłana -
Witam miesiąc temu doznałem kontuzji prawego kolana. Udałem się prywatnego lekarza ortopedy (chirurga). Ortopeda zrobił mi usg i rtg kolana poczym zawnioskowal że ze zdjęcia rtg nic nie wynika i wszystko jest ok... Poczym zrobił usg kolana i stwierdzil że mam kolano jak by mi czołg po nim przejechał i konieczna będzie operacja a osporcie to już nie mam co marzyć ponieważ zerwałem całkowicie więzadła przednie krzyżowe... .Udałem się na rezonans magnetyczny i zniecierpliwiscia czekałem na wyniki, ponieważ byłem bardzo zaniepokojony opinia ortopedy. Wyniki są : Podchrzestnym złamaniem górnej części głowy kości strzalkowej, tylnej krawędzi klykcia bocznego kości piszczelowej i nadlamaniem klykcia bocznego kości udowej oraz niewielkie naderwanie więzadła krzyżowego przedniego. Uraz miał miejsce miesiąc temu, chodzę o kulach, mam na nodze orteze pod kątem 30 stopni plus zimne okłady codziennie. Nie wiem co dalej robić czy konieczna będzie rehabilitacja czy operacja. Znających temat bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam Mateusz.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Idż do lekarza sportowego. Może będzie potrzebna rekonstrukcja ACL, potem rehablitacja - zgoogluj to pojęcie, dowiesz się sporo na ten temat.
Wysłana -
PauloGambino 91
Wyniki są : Podchrzestnym złamaniem górnej części głowy kości strzalkowej, tylnej krawędzi klykcia bocznego kości piszczelowej i nadlamaniem klykcia bocznego kości udowej oraz niewielkie naderwanie więzadła krzyżowego przedniego. Uraz miał miejsce miesiąc temu

skonsultuj się z ortopedą specjalizującym się w stawach kolanowych
co to był za uraz ?
Wysłana -
Niewielkie naderwanie więzadła przedniego krzyżowego
Wysłana -
W opisie wszystko dokładnie wypisałem
Wysłana -
Nie wiem, czy to coś wniesie do tematu, ale jeden koleś z YT, którego śledzę (dźwiga ciężary i jest wrestlerem)

miał koszmarną kontuzję kolana "my knee exploded", zerwany ACL, MCL, łąkotka w dwóch miejscaca, więzadła zniszczone, kości pokruszone. Ale zrekonstruowano mu to kolano całkowicie, od 5 miesięcy to rehabilituje i dźwiga już spokojnie cięzary i wzmacnia nogę/zwiększa zakres ruchu.
Wysłana -
Dzieki za filmik ale chyba jednak będę musiał udać się do ortopedy. Chciałbym aby obyło się to bez operacji. Ale zobaczymy jak to będzie. Dzięki wszystkim za odpowiedzi i poświęcony czas. Pozdrawiam
Wysłana -
PauloGambino 91
Niewielkie naderwanie więzadła przedniego krzyżowego

PauloGambino 91
W opisie wszystko dokładnie wypisałem

oczywiście czytałem opis i jakie uszkodzenie jest się zapoznałem , dlatego zaleciłem wizytę u ortopedy
miałem na myśli co zrobiłeś uszkadzając w ten sposób kolano ?
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź