SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja kolana cholibka....

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1298

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1623 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27151
Witajcie!

Dziś wykonywałem przysiady. Normalnie, po dobrej rozgrzewce (a może i niedobrej, dlatego tak wyszło), wziąłem sobie na barki 50 kg i zacząłem przysiadać.

Nagle ostry ból w kolanie, nie mogłem na tej nodze ustać. Ból jest dziwny. Mając nogę w powietrzu mogę nią wywijać na wszystkie strony i towarzyszy temu tylko cały czas taki tępy ból przeciążenia stawu. Ale jak próbuję stanąć... wtedy zaczyna się cyrk. Boli najbardziej przy zginaniu, gdy robię krok i ciężar ciała jest przenoszony właśnie na kontuzjowaną nogę.

Przysiady ćwiczę kilkanaście miesięcy, technicznie dobrze. Serie robię 120 kg, a i tak mam duży zapas, bo lewe kolano jest po atroskopii (usunięta łękotka, więzadło naderwane w 2/3). Teraz poszło prawe... I nie jest to ból podobny do tamtego sprzed 3 lat. Nic nie chrupnęło, nic nie "poszło", po prostu wstałem i zaczęło mnie boleć...


Aha, boli najbardziej po zewnętrznej stronie troszkę poniżej środka rzepki i pod kolanem, z tyłu też trochę mocniej. Oczywiście tylko, gdy stoję lub chodzę, na siedząco po prostu ból jak już pisałem, nadwerężonego stawu.

Oby to tylko było przeciążenie. A jeśli tylko, to jak powinien wyglądać powrót do robienia przysiadów?

Help!

Pozdrawiam

Zmieniony przez - jakub.ch w dniu 2008-01-05 22:28:29

Zmieniony przez - jakub.ch w dniu 2008-01-05 22:34:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1623 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27151
Teraz już nie mogę w ogóle chodzić, tylko na prostej nodze, zgięta noga nie wytrzymuje nawet małego nacisku. Zobaczymy, co będzie jutro...

Jak do poniedziałku nie będzie poprawy, to do ortopedy. Ale póki co ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat, co się mogło stać i ewentualnie mnie uspokoić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pulsowanie lewej stopy

Następny temat

Siłownia + MDMA

Wiecej