SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Kontuzja kolana

Temat przeniesiony z 'Piłka Nożna' przez: Cris Thug
Wysłana -
Witam, od 3 tygodni odczuwam ból po wewnętrznej stronie kolana. Ból pojawił się po meczu, wieczorem, mogę normalnie chodzić ale czasem odczuwam ten ból. Byłam u ortopedy i stwierdził że może być uszkodzona łąkotka i wysłał na fizykoterapię, jestem po 5 zabiegach k nie czuję różnicy więc zapisałam się na rezonans. Kolano jest tylko trochę spuchnięte, poniżej miejsca urazu, tak jakby niżej niż kolano. I teraz pytanie, czy lekarz sprawdzając więzadła mógł się pomylić, bo niby są ok, i czy każdy uraz łąkotki leczy się operacyjnie?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Witaj

podczas samego meczu był jakiś uraz ?
na podstawie samego badania klinicznego na 100% pewnym być nie można i może być uszkodzenie więzadła choć gdyby było poważne wyszłoby podczas niego
jest to zależe od rodzaju uszkodzenia łąkotki
Wysłana -
Do fizjo który to szybko sprawdzi jak to wygląda a w między czasie wg zasady PRICE dużo lodu który zmniejszy stan zapalny/opuchliznę! jeżeli kolano się nie blokuje w zgięciu/wyproście, nie ma zbyt dużego ograniczenia ruchu, nie klika to już na plus. Jeżeli byłeś w stanie kontynuować grę i nie było to traumatyczne z natury to może podrażnienie MCL i łąkotki przyśrodkowej, niestety nie jest się tego w stanie ocenić bez badania w 4oczy +MRI. MRI scan generalnie jest dobry ale nie zawsze pokazuje istotę problemu. Tak jak BPL wspomniał jeżeli doszło do uszkodzenia łąkotki to powiem ci z doświadczenia pacjenci to czują i teraz zależy czy bardziej po zewnętrznej czy wewnętrznej jej stronie co ma duże znaczenie w dalszej rehab.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź